Що відбувається в мозку, коли ви не висипаєтеся

Adoption
Date
  • 197 Переглядів
Після безсонної ночі, наступного ранку ви, ймовірно, відчуваєте млявість. Нове дослідження показує чому: клітини вашого мозку також відчувають млявість. І коли ці клітини мозку втомлюються, ви, швидше за все, забудете інформацію і легше відволікаєтеся, показало дослідження.

68_426246_1.jpg (28.14 Kb)

Під час дослідження вчені виявили, що дефіцит сну ускладнює ефективне спілкування клітин мозку, що, у свою чергу, може призвести до тимчасових психічних провалів, які впливають на пам’ять і зорове сприйняття.

Іншими словами, результати дослідження дають підказки, чому безсонна ніч ускладнює мислення та концентрацію наступного дня.

«Ми виявили, що позбавлення організму сну також позбавляє нейрони здатності функціонувати належним чином», — сказав старший автор дослідження, доктор Іцхак Фрід, професор нейрохірургії Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. — «Це прокладає шлях до когнітивних провалів у тому, як ми сприймаємо навколишній світ і реагуємо на нього».

Щоб вивчити наслідки депривації сну, дослідники залучили 12 пацієнтів з епілепсією, яким у рамках підготовки до операції, не пов’язаної з дослідженням, імплантували в мозок електроди. Ці електроди дозволили дослідникам контролювати сотні окремих клітин мозку.

Потім людям у дослідженні довелося не спати цілу ніч. Протягом цього часу дослідники вимірювали активність мозку учасників під час виконання певних завдань. Наприклад, пацієнтів просили класифікувати різні зображення облич, місць і тварин якомога швидше. Кожне зображення спонукало клітини в ділянках мозку виробляти характерні моделі електричної активності. Зокрема, дослідники зосередилися на активності клітин у скроневій частці, яка регулює зорове сприйняття та пам’ять.

Дослідники виявили, що коли пацієнти втомлювалися, їм ставало складніше класифікувати зображення, а клітини їх мозку почали сповільнюватися.

«Ми спостерігали, як депривація сну пригнічує активність клітин мозку», — сказав провідний автор дослідження Юваль Нір, дослідник сну з Тель-Авівського університету в Ізраїлі. — «На відміну від звичайної швидкої реакції, нейрони реагували повільно, включались слабше, а їх передача тривала довше, ніж зазвичай».

Крім того, дослідники виявили, що депривація сну впливає на одні ділянки мозку сильніше, ніж на інші. За словами дослідників, у ділянках мозку, які спостерігали повільну активність клітин мозку, також спостерігалася мозкова активність, яка зазвичай спостерігається, коли людина спить.

«Це явище свідчить про те, що окремі ділянки мозку пацієнтів дрімали, спричиняючи порушення розуму, тоді як інша частина мозку не спала і працювала, як зазвичай», — сказав Фрід.

Крім того, результати дослідження свідчать про те, що недолік сну може перешкоджати здатності нейронів у мозку кодувати інформацію та перетворювати візуальні дані у свідомі думки, кажуть дослідники. Наприклад, коли недосипаючий водій бачить пішохода, що йде перед його автомобілем, водієві може знадобитися більше часу, щоб усвідомити, що він бачить, тому що «саме бачення пішохода сповільнюється в перевтомленому мозку водія», - сказав Нір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: відбувається в мозку, не висипаєтеся, сон, депривація сну, розлади сну, недосипання, наслідки, безсоння, неспання, проблеми, клітини мозку


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти багато часу проводять на сонці, особливо влітку. Щорічно вони отримують більше сонячного світла, ніж дорослі, при цьому дитячі очі не можуть ефек

Лікарі радять дітям теж носити сонцезахисні окуляри

Дитина | 10:30, 19.02.2024

Діти багато часу проводять на сонці, особливо влітку. Щорічно вони отримують більше сонячного світла, ніж дорослі, при цьому дитячі очі не можуть ефективно фільтрувати шкідливі ультрафіолетові промені.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

іти, що піддаються підвищеному рівню забруднення повітря, можуть зіштовхнутися зі зниженням контролю, що призводить до більш низьких академічних показ

Успішність дітей у навчанні залежить від забрудненості повітря - вчені

Навчання | 01:20, 19.02.2024

іти, що піддаються підвищеному рівню забруднення повітря, можуть зіштовхнутися зі зниженням контролю, що призводить до більш низьких академічних показників у ранньому підлітковому віці. Йдеться про орфографію, розуміння прочитаного і математичні нави

А ваша дитина має проблеми з носиком?

Як розпізнати гайморит у дитини

Здоров'я | 20:00, 18.02.2024

А ваша дитина має проблеми з носиком?

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайви

Якщо ви побачили у дитини ці симптоми, негайно ведіть її до офтальмолога

Хвороби | 11:20, 18.02.2024

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайвий раз зводити малюка до лікаря.

Хлопчики, які займаються спортом, мають менше проблем з психікою і рідше зіштовхуються з ними у дорослому житті. До такого висновку дійшли дослідники.

Заняття спортом у дитячому віці позитивно впливають на психіку людини - науковці

Дитина | 08:30, 18.02.2024

Хлопчики, які займаються спортом, мають менше проблем з психікою і рідше зіштовхуються з ними у дорослому житті. До такого висновку дійшли дослідники.

В езотеричному плані доїдати за маленькою дитиною — не така вже й невинна річ. Так, малюк втрачає частину енергії і

Чому на думку езотериків не можна доїдати їжу за дитиною

Харчування | 14:45, 17.02.2024

В езотеричному плані доїдати за маленькою дитиною — не така вже й невинна річ. Так, малюк втрачає частину енергії і "прив'язується" до матері, коли це вже не потрібно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: