Чому безкалорійні підсолоджувачі все ще можуть призвести до діабету та ожиріння?

Adoption
Date
  • 71 Переглядів
Підвищення обізнаності про наслідки споживання надмірної кількості цукру для здоров’я призвело до різкого зростання споживання безкалорійних штучних підсолоджувачів за останні десятиліття. Однак нові дослідження показують, що замінники цукру також можуть спричинити зміни здоров’я, пов’язані з діабетом і ожирінням, що свідчить про те, що перехід від звичайної газованої води на дієтичну може бути випадком «зі сковорідки у вогонь».

9873_51_large-v16259931.jpg (70.31 Kb)

Штучні підсолоджувачі є одними з найпоширеніших харчових добавок у всьому світі, які часто споживаються в дієтичних і безкалорійних газованих напоях та інших продуктах.

Нове дослідження є найбільшим дослідженням на сьогоднішній день, яке відстежує біохімічні зміни в організмі - використовуючи підхід, відомий як об'єктивна високопродуктивна метаболоміка - після вживання цукру або цукрозамінників. Дослідники також вивчали вплив речовин на судинну оболонку. Дослідження проводилися на щурах і культурах клітин.

«Незважаючи на додавання цих некалорійних штучних підсолоджувачів до нашого щоденного раціону, спостерігається різке зростання ожиріння та діабету», — сказав провідний дослідник Брайан Хоффманн, доктор філософії, доцент кафедри біомедичної інженерії Медичного коледжу США. - «У наших дослідженнях і цукор, і штучні підсолоджувачі, здається, виявляють негативний вплив, пов’язаний з ожирінням і діабетом, хоча і через дуже різні механізми».

Команда годувала різні групи щурів дієтами з високим вмістом глюкози чи фруктози (види цукру), або аспартаму чи ацесульфаму калію (звичайні штучні підсолоджувачі з нульовою калорійністю). Через три тижні дослідники побачили значні відмінності в концентраціях біохімічних речовин, жирів і амінокислот у зразках крові.

Результати показують, що штучні підсолоджувачі змінюють те, як організм переробляє жир і отримує енергію. Крім того, вони виявили, що ацесульфам калію, схоже, накопичується в крові, причому вищі концентрації мають більш шкідливий вплив на клітини, що вистилають кровоносні судини.

«Ми помітили, що в помірних кількостях ваше тіло має механізм для обробки цукру; коли система перевантажується протягом тривалого періоду часу, цей механізм ламається», — сказав Хоффманн. «Ми також помітили, що заміна цих цукрів некалорійними штучними підсолоджувачами призводить до негативних змін у жировому та енергетичному обміні».

Отже, що гірше цукор чи штучні підсолоджувачі? Дослідники попередили, що результати не дають чіткої відповіді, і це питання потребує подальшого вивчення. Загальновідомо, що високий вміст цукру в їжі пов’язаний із негативними наслідками для здоров’я, і дослідження показує, що штучні підсолоджувачі також впливають на це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, підсолоджувачі, дослідження, ожиріння, наслідки, діабет


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів хо

Як освіжити тіло, коли вдома немає води?

Здоров'я | 12:00, 27.11.2022

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів ходиш із брудним волоссям, то сухий шампунь допоможе трохи освіжити волосся і привести його до ладу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: