Як сон допомагає переробляти емоції

Adoption
Date
  • 1754 Переглядів
Дослідники кафедри неврології Бернського університету та Університетської лікарні Берна визначили, як мозок сортує емоції під час сну, щоб консолідувати зберігання позитивних емоцій, пригнічуючи консолідацію негативних.

3842_istock-896820002-1.jpg (26.7 Kb)

Сон зі швидкими рухами очей (парадоксальний) — це унікальний та загадковий стан сну, під час якого більшість сновидінь відбуваються разом із інтенсивним емоційним змістом. Як і чому ці емоції знову активуються, незрозуміло. Префронтальна кора інтегрує багато з цих емоцій під час неспання, але парадоксальним чином виглядає спокійною під час швидкого сну. «Наша мета полягала в тому, щоб зрозуміти основний механізм і функції такого дивовижного явища», — каже професор Антуан Адамантідіс з відділу біомедичних досліджень Бернського університету та відділу неврології Інзельшпіталю, університетської лікарні м. Берн.

Обробка емоцій, зокрема розрізнення небезпеки та безпеки, має вирішальне значення для виживання тварин. У людей надмірно негативні емоції, такі як реакції страху та стани тривоги, призводять до таких патологічних станів, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). У Європі приблизно 15% населення страждає від постійної тривоги та важких психічних захворювань. Дослідницька група, очолювана Антуаном Адамантідісом, наразі надає інформацію про те, як мозок допомагає посилювати позитивні емоції та послаблювати сильно негативні або травматичні емоції під час фази швидкого сну.

Подвійний механізм

Спочатку дослідники навчили мишей розпізнавати звукові стимули, пов’язані з безпекою, та інші, пов’язані з небезпекою (аверсивні стимули). Потім реєстрували активність нейронів у мозку мишей під час циклів сон-неспання. Таким чином дослідники змогли нанести на карту різні ділянки клітини та визначити, як трансформуються емоційні спогади під час швидкого сну.

Нейрони складаються з клітинного тіла (соми), яке об’єднує інформацію, що надходить від дендритів (входи), і надсилає сигнали іншим нейронам через їхні аксони (виходи). Отримані результати показали, що клітинні соми мовчать, поки їх дендрити активовані. «Це означає роз’єднання двох клітинних компартментів, іншими словами, сома повністю спить, а дендрити — прокинулися», — пояснює Адамантидіс. Це роз’єднання важливе, оскільки сильна активність дендритів дозволяє кодувати емоції як небезпеки, так і безпеки, тоді як гальмування соми повністю блокує вихід ланцюга під час швидкого сну. Іншими словами, мозок надає перевагу розрізненню безпеки та небезпеки в дендритах, але блокує надмірну реакцію на емоції, зокрема на небезпеку.

Перевага виживання

За словами дослідників, співіснування обох механізмів є корисним для стабільності та виживання організмів: «Цей двонаправлений механізм необхідний для оптимізації розрізнення небезпечних і безпечних сигналів», — каже Маттіа Ейме з Бернського університету, перший автор дослідження. Якщо ця дискримінація відсутня у людей і виникають надмірні реакції страху, це може призвести до тривожних розладів. Висновки особливо стосуються таких патологічних станів, як посттравматичні стресові розлади, при яких травма надмірно консолідується в префронтальній корі день за днем під час сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, емоції, швидкого, небезпеки, емоцій, механізм, словами, безпеки, виживання, Бернського, сон, університет, дослідження, вчені, допомога


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів хо

Як освіжити тіло, коли вдома немає води?

Здоров'я | 12:00, 27.11.2022

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів ходиш із брудним волоссям, то сухий шампунь допоможе трохи освіжити волосся і привести його до ладу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: