Факти про діарею під час подорожі

Adoption
Date
  • 875 Переглядів
Знову прийшла осінь, - пора року, коли за вікном дощ, холод, а іноді, ще й сніг! І ви готові втекти на пляж десь біля екватора! Якщо ви вирішили продовжити собі літо, і вже бронюєте подорожі та проживання, упаковуєте одяг, плануєте екскурсії, то варто додати до свого списку справ спілкування в чаті зі своїм медичним працівником, щоб отримати поради щодо вашого здоров’я перед поїздкою!

0242_pitch10-large.jpg (35.02 Kb)

Більшість людей не настільки захищені в подорожах, як мали б бути, коли йдеться про потенційні причини, симптоми та ризики шлунково-кишкової інфекції. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань, приблизно 30-70% мандрівників можуть відчувати діарею мандрівників під час відпустки. Якщо у вас раніше була діарея під час подорожі – ви знаєте, що це НЕ те, як ви хочете проводити час у відпустці!

Які фактори ризику?
Найзгубнішим фактором ризику розвитку діареї мандрівників є місце вашого призначення. Країни, що розвиваються, мають найвищий ризик діарейних захворювань. Це країни Карибського басейну, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу та Азії.

Діарея мандрівників, як правило, виникає через вживання зараженої бактеріями їжі або води, причому їжа є основною причиною. Приблизно 80% зареєстрованих випадків діареї мандрівників викликані бактеріями, зокрема Escherichia coli (E. coli).

Існує шість унікальних класів E. coli, які можуть викликати запалення шлунка та кишечника, і називаються ентеровірусною E. coli. Вони включають:

Ентеротоксигенна кишкова паличка є причиною діареї більшості мандрівників і виробляє токсин, який діє на слизову оболонку кишечника.
Ентероінвазивна кишкова паличка вторгається (проникає) в стінку кишечника, викликаючи важку діарею.
Ентерогеморагічна кишкова паличка може викликати криваву діарею та гемолітико-уремічний синдром (анемія та ниркова недостатність).
Ентеропатогенна кишкова паличка може викликати спалахи діареї в дитячих кімнатах для новонароджених.
Ентероінвазивна E. coli проникає в епітеліальні клітини, викликаючи діарею зі слизом і кров’ю.
Ентероагрегативна кишкова паличка може викликати гостру та хронічну (тривалу) діарею.

Найпоширенішою бактерією, яка викликає діарею у мандрівників, є ентеротоксигенна E. coli.

Симптоми та ускладнення
Діарея у мандрівників характеризується раптовою появою не надто приємних симптомів, зокрема:

водяниста та/або кривава діарея,
лихоманка,
нудота,
блювота,
біль у животі,
озноб,
головний біль,
м'язові болі,
здуття живота.

Ці симптоми можуть виникнути через 1-3 дні після вживання зараженої їжі або води. Наслідки діареї під час подорожі можуть бути дуже серйозними, особливо для дітей і літніх людей. У разі діареї необхідно вжити регідратаційних заходів.

Хто з мандрівників ризикує отримати діарею під час подорожі?
Чоловіки та жінки однаково ризикують захворіти на діарею під час подорожі, але деякі люди хворіють частіше.

Певні групи людей також більш схильні до розвитку діареї під час подорожі.

До групи ризику входять:

люди з пригніченням імунітету (такі як ВІЛ, рак, хіміотерапія, використання стероїдів),
люди з хронічними захворюваннями, такими як діабет, хронічна ниркова недостатність і застійна серцева недостатність,
особи з основними захворюваннями черевної порожнини (запальні захворювання кишечника, синдром подразненого кишечника, гастректомія),

Як зменшити ризик діареї під час подорожі?
Вам слід звернути особливу увагу на дієту, оскільки вона має першочергове значення для профілактики діареї мандрівників. Список речей, про які варто пам’ятати під час відпустки:

Страви повинні бути добре провареними і подаватися теплими.
Слід уникати сирих овочів, сирого м’яса або морепродуктів та інших продуктів, що зберігаються при кімнатній температурі.
Молочні продукти, водопровідна вода та лід (включаючи заморожені напої, виготовлені не з фільтрованої води) також є продуктами високого ризику.
Безпечними є газовані напої, пиво та вино, гаряча кава та чай, фрукти, які можна очистити від шкірки, консерви.
Ризик розвитку діареї підвищується під час їжі в ресторанах і купівлі їжі у вуличних торговців.
Часте миття рук з милом і чистою водою зменшить ймовірність поширення бактерій, особливо серед інших людей, з якими ви подорожуєте.

Під час відпустки дуже важливо знати, як контролювати споживання їжі та води, а також особисту гігієну. Перш ніж відправитися у відпустку, поговоріть зі своїм медичним працівником, щоб обговорити профілактичні заходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, діарея, мандрівник, діарею, подорожі, кишкова, паличка, кишечник, можуть, ризик, факти, поради, лікарі, симптоми, відпочинок, подорож


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У багатьох людей є нежить, кашель, закладеність носа. Ви просто застудилися чи підхопили щось у натовпі точно таких же сопливих? Як відрізнити грип, к

Грип, вірус, COVID і застуда: як їх розрізняти?

Хвороби | 14:50, 07.12.2023

У багатьох людей є нежить, кашель, закладеність носа. Ви просто застудилися чи підхопили щось у натовпі точно таких же сопливих? Як відрізнити грип, коронавірус, застуду і вірус?

Про те, як побороти відчуття тривоги, пише психолог Наталя Шейко у своєму Instagram.

Як мамі і татові побороти відчуття тривоги?

Психологія | 06:20, 07.12.2023

Про те, як побороти відчуття тривоги, пише психолог Наталя Шейко у своєму Instagram.

Щорічно 30 травня відзначають Всесвітній день боротьби з астмою та алергією. Про це повідомляє лікар-пульмонол Олена Новицька.

У кого і коли найчастіше з'являється бронхіальна астма?

Хвороби | 02:00, 07.12.2023

Щорічно 30 травня відзначають Всесвітній день боротьби з астмою та алергією. Про це повідомляє лікар-пульмонол Олена Новицька.

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації.

З якого віку роблять рентген дітям?

Дитина | 00:30, 06.12.2023

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації. Перевага цієї процедури — можливість встановлення точного діагнозу — виправдовує ризик, пов'язаний

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі

Чи можна робити рентген вагітним?

Я вагітна | 08:20, 05.12.2023

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі ризики.

Багато матусь стикалися з болем у вусі у дитини, в таких ситуаціях мало хто знає, як правильно допомогти своїй дитині.

Чим помогти дитині якщо болить вухо?

Хвороби | 00:30, 05.12.2023

Багато матусь стикалися з болем у вусі у дитини, в таких ситуаціях мало хто знає, як правильно допомогти своїй дитині.

Сучасні діти набагато швидше знайомляться з гаджетами, ніж це було у їхніх батьків. Більше того, школярі змушені сидіти на онлайн-уроках, що теж

Як вберегти зір дитини, коли вона часто користується гаджетами?

Дитина | 00:30, 04.12.2023

Сучасні діти набагато швидше знайомляться з гаджетами, ніж це було у їхніх батьків. Більше того, школярі змушені сидіти на онлайн-уроках, що теж "давить" на очі. Тож сьогодні "Наша мама" поцікавилась, як зберегти зір дітей в сучасних умовах.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: