9 способів змусити малюка заговорити

Adoption
Date
  • 124 Переглядів
Пропонуємо кілька способів заохотити дитину говорити, як рекомендує дитячий логопед. Як відомо, всі діти різні і розвиваються у своєму темпі. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є якісь занепокоєння щодо розвитку вашої дитини.

6329_kogda-deti-nachinayut-govorit-1.jpg (27.72 Kb)


1. Використовуйте мову жестів

Було показано, що мова жестів дитини допомагає дітям швидше розвивати сильні мовні навички. Це може здатися неінтуїтивним, але використання знаків може допомогти маленьким спілкуватися, а хвилювання, яке вони відчувають, насправді спонукає їх говорити.

Почніть з кількох знаків — спробуйте назвати слова, які ви можете часто використовувати, як-от «більше», «все готово» та «дитина» — і включіть їх у свій щоденний розпорядок. Завжди вимовляйте слово, як ви робите жест, і часто повторюйте і жест, і слово.

2. Говоріть про все

Вивчення всього важливе, коли ви вчите мову. Тож розмовляйте — багато! — зі своїм малюком. Говоріть повільно й чітко, використовуючи прості слова та короткі речення. Підтримуйте розмову, робіть багато пауз, щоб вислухати дитину і дозволити їй відповісти.

Не можете придумати, що сказати? Просто розкажіть, що робите ви і ваша дитина. Готуючи вечерю, уявіть, що ви на кулінарному шоу, яке пояснює, як приготувати страву. Коли ви одягнете свою малечу, скажіть назви одягу та те, що ви робите: «Зараз ми натягаємо футболку»

3. Нагородити за слова

Будьте щедрими і конкретними в похвалі, коли ваш малюк говорить. Наприклад, якщо дитина запитала щось правильно, скажіть їй, як ви пишаєтеся нею за те, що вона вживає правильні слова для позначення предметів чи чогось іншого.

4. Відвикайте від незрозумілих розмов

Ви так довго робите вигляд, що розумієте дитячі розмови, що може здаватися нормальним відповідати на безглузде речення. Але якщо ваш малюк знаходиться в тому моменті, коли він може вийти за межі лепету, краще дати йому зрозуміти, що ви не розумієте, що він говорить. Ніжно скажіть йому: «Мені сподобалося, що ти розмовляв, але, вибач, я тебе не розумію».

5. Будьте його відлунням

Повторюйте те, що ваш малюк говорить вам, додаючи при цьому одне-два слова. Ця техніка, яка називається моделюванням ехо-розширення, рекомендована педіатричними логопедами, щоб заохотити малюків розвивати своє виразне мовлення.

6. Не передбачайте

Змусьте свого малюка трохи працювати на те, що він хоче! Замість того, щоб передбачати кожну його потребу та прохання, почекайте, поки він запитає.

7. Прочитайте все

Книги – чудовий спосіб розкрити малюка словами та розвинути любов до читання, що принесе йому користь протягом усього життя. Читайте своєму малюкові кожен день. Ви також можете прочитати вголос усі дорожні знаки, рекламу на коробці з крупами та назви продуктів у продуктовому магазині.

8. Будьте сліпими до жестів

Ваша дитина може не захотіти працювати над її промовою, якщо вона вважає, що жести добре допомагають в спілкуванні. Щоб допомогти працювати над словами, відкладіть свою відповідь надитячі жести. Якщо малюк показує, щоб попросити більше яблук, зробіть паузу, щоб побачити, чи зможете ви змусити його вимовити це слово.

9. Обмежте час екрану

Діти вчаться, активно взаємодіючи зі своїм світом, чого не відбувається, коли вони сидять перед телевізором або планшетом. І дослідження показують, що час перед екраном пов’язаний із затримкою опанування мови у дітей до трьох років. Педіатри рекомендують обмежити час перед екраном до двох годин на день для дітей від двох років. А дітей молодшого віку та немовлят взагалі не слід привчати ще до перегляду екранів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина говорить, вчимось говорити, 9 способів змусити малюка заговорити, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, робите, можете, яблука, своєму, працювати, жестів, словами, говорить, малюка


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може

Норма температури у дітей до 1 року

Дитина | 07:00, 05.08.2022

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може коливатися від 36,5 до 36,9 градусів. Незначне підвищення температури може бути в вечірні години пі

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менст

Як підготувати дитину до менструації?

Дитина | 17:00, 04.08.2022

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менструація, однак, може бути незручною темою для пояснення. Тож як найкраще підготувати дитину?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: