Розвінчуємо міфи про виховання дітей

Adoption
Date
  • 134 Переглядів
Кожен погодиться, що виховуючи свого малюка не раз чули, мовляв, дитина повинна спати стільки-то годин; прокидатися вранці о такій-то; їсти кашу треба саме цю; дитина повинна пристойно поводитися в громадському місці; дитина повинна, повинна ... І так далі.

2613_e45b3d83f5c1501d0fe84dc311ccb9e7-quality_50xresize_crop_1xallow_enlarge_0xw_367xh_227.jpg (16.45 Kb)


Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного з нас знайдеться маса прикладів, які нам дають всі наші жалісливі навколишнє. Давайте в цій статті розглянемо кілька міфів.

Міф №1. Дітей треба виховувати

Цей міф настільки усталений, що люди навіть не замислюються про його невірну складову. Але викриття саме цього міфу допоможе дітям знайти нормальне дитинство, а батькам - спокійне виховання свого чада. Під вихованням найчастіше розуміється «говорити, як правильно треба чинити», «вчити жити», «прищеплювати правила і норми», «пояснювати, що добре, а що погано», «навчити слухатися», «карати за непокору», «контролювати і оцінювати ».

Практично всі переконані: без такого виховання, дитина не виросте «хорошою людиною». До того ж, бабусі і дідусі нас же так виховували і, нічого, виросли ми хорошими людьми! Тільки невідомо, може, без такого виховання виросла би не просто хороша людина, а щось краще!
Якщо ви хочете, щоб у вас виросла щаслива дитина, повноцінна різнобічно розвинена особистість, досить любити її без заборон, проявляти щирий інтерес до досягнень і проблем, своїм прикладом показувати, як саме діяти в тих чи інших ситуаціях.

Міф №2. Діти - маленька версія дорослої людини

Насправді це судження в корені не вірне. Нам часто здається, якщо дитина вміє робити те, що може дорослий, значить, її можна прирівняти до дорослої людини. Діти - це діти! Вони тільки починають розвиватися, вчаться всьому поступово, відчувають свої емоції. Їх сприйняття світу побудовано трохи по-іншому і треба прийняти це. У дитинстві у дитини зовсім інші пріоритети.

Малюк ще не знає, хто він такий і навіщо він тут, в цьому світі. Він не завжди може розповісти вам те, що він хоче або знає. Поняття «зараз» для нього дуже важливе, тому як майбутнього для нього майже не існує.
Тому, дитина - це не маленька версія дорослого. Вони зовсім інші. Дайте можливість дитині насолодитися в повній мірі своїм дитинством.

Міф №3. Дітей треба постійно контролювати

Коли ми починаємо поступово випускати в світ свого малюка, постійно намагаємося «забігти» на його доріжки. Хвилюємося непомірно за нього. «А раптом він впаде зі сходів!» або «Він зараз точно заплутається в штанцях! Краще я сама їх йому одягну ». Теж знайомо?

Здатність розвиватися закладена в нас генетично. Інакше ми не збереглися б як біологічний вид. Своєю непомірною турботою батьки створюють з маленької людини несамостійну, безініціативну особистість, яка уявлення не має, що робити в різних життєвих ситуаціях.

Міф №4. Дітей треба розвивати з самого раннього дитинства

Саме через цей міф у багатьох дітей не було дитинства! Замість того, щоб насолоджуватися трепетними спільними моментами, зараз майже кожна мама намагається посилено «розвинути» свого малюка.
Для кожного виду діяльності (ігрова, навчальна, спілкування) з психології існує свій найбільш підходящий вік, коли діти самі приходять до потреби в отриманні нових знань або розвитку певних навичок і це у них виходить набагато простіше і краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, виховання, сім'я, батьки, відносини, не сумнівайтеся в своїх дітях, вони вас можуть здивувати, дорослі, копія, сварити дітей, виховувати дітей


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Психологи з США довели, що людське грудне молоко — це більше, ніж їжа, це також годинник, який дає немовлятам інформацію про час доби. Склад грудного

Вчені пояснили, що допомагає немовлятам відрізняти день від ночі

Немовля | 07:00, 24.01.2022

Психологи з США довели, що людське грудне молоко — це більше, ніж їжа, це також годинник, який дає немовлятам інформацію про час доби. Склад грудного молока змінюється протягом дня, надаючи ранкового молоку іншу суміш інгредієнтів, ніж заспокійливе в

Якщо вашим дітям зараз від 10 до 18 років, — у них є дуже багато спокус, які можуть не тільки зіпсувати, але і згубити їхнє життя. Хтось скаже, що спо

Як зрозуміти, що дитина вживає наркотики

Шкідливі звички | 05:00, 24.01.2022

Якщо вашим дітям зараз від 10 до 18 років, — у них є дуже багато спокус, які можуть не тільки зіпсувати, але і згубити їхнє життя. Хтось скаже, що спокус вистачає в будь-який час і в будь-якому місці, але доступність заборонених речовин зараз підняла

Пропонуємо вам прості ігри, які допоможуть підвищити розумові здібності вашої дитини в ігровій формі.

Ігри, які допоможуть розвинути дитяче мислення

Дитина | 01:30, 24.01.2022

Пропонуємо вам прості ігри, які допоможуть підвищити розумові здібності вашої дитини в ігровій формі.

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть ві

Що не варто забороняти дітям?

Дитина | 19:00, 23.01.2022

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть від тих речей, які дитині потрібні для розвитку. Тому так часто ми чуємо на майданчику або у дитячій і

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Регулярний сніданок впливає на успішність школярів

Школярі | 12:00, 23.01.2022

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Вчені створили гаджет, який контролює сон немовлят

Немовля | 10:00, 23.01.2022

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Медики розповіли, які діти більше схильні до ожиріння

Здоров'я | 08:00, 23.01.2022

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: