Розвінчуємо міфи про виховання дітей

Adoption
Date
  • 252 Переглядів
Кожен погодиться, що виховуючи свого малюка не раз чули, мовляв, дитина повинна спати стільки-то годин; прокидатися вранці о такій-то; їсти кашу треба саме цю; дитина повинна пристойно поводитися в громадському місці; дитина повинна, повинна ... І так далі.

2613_e45b3d83f5c1501d0fe84dc311ccb9e7-quality_50xresize_crop_1xallow_enlarge_0xw_367xh_227.jpg (16.45 Kb)


Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного з нас знайдеться маса прикладів, які нам дають всі наші жалісливі навколишнє. Давайте в цій статті розглянемо кілька міфів.

Міф №1. Дітей треба виховувати

Цей міф настільки усталений, що люди навіть не замислюються про його невірну складову. Але викриття саме цього міфу допоможе дітям знайти нормальне дитинство, а батькам - спокійне виховання свого чада. Під вихованням найчастіше розуміється «говорити, як правильно треба чинити», «вчити жити», «прищеплювати правила і норми», «пояснювати, що добре, а що погано», «навчити слухатися», «карати за непокору», «контролювати і оцінювати ».

Практично всі переконані: без такого виховання, дитина не виросте «хорошою людиною». До того ж, бабусі і дідусі нас же так виховували і, нічого, виросли ми хорошими людьми! Тільки невідомо, може, без такого виховання виросла би не просто хороша людина, а щось краще!
Якщо ви хочете, щоб у вас виросла щаслива дитина, повноцінна різнобічно розвинена особистість, досить любити її без заборон, проявляти щирий інтерес до досягнень і проблем, своїм прикладом показувати, як саме діяти в тих чи інших ситуаціях.

Міф №2. Діти - маленька версія дорослої людини

Насправді це судження в корені не вірне. Нам часто здається, якщо дитина вміє робити те, що може дорослий, значить, її можна прирівняти до дорослої людини. Діти - це діти! Вони тільки починають розвиватися, вчаться всьому поступово, відчувають свої емоції. Їх сприйняття світу побудовано трохи по-іншому і треба прийняти це. У дитинстві у дитини зовсім інші пріоритети.

Малюк ще не знає, хто він такий і навіщо він тут, в цьому світі. Він не завжди може розповісти вам те, що він хоче або знає. Поняття «зараз» для нього дуже важливе, тому як майбутнього для нього майже не існує.
Тому, дитина - це не маленька версія дорослого. Вони зовсім інші. Дайте можливість дитині насолодитися в повній мірі своїм дитинством.

Міф №3. Дітей треба постійно контролювати

Коли ми починаємо поступово випускати в світ свого малюка, постійно намагаємося «забігти» на його доріжки. Хвилюємося непомірно за нього. «А раптом він впаде зі сходів!» або «Він зараз точно заплутається в штанцях! Краще я сама їх йому одягну ». Теж знайомо?

Здатність розвиватися закладена в нас генетично. Інакше ми не збереглися б як біологічний вид. Своєю непомірною турботою батьки створюють з маленької людини несамостійну, безініціативну особистість, яка уявлення не має, що робити в різних життєвих ситуаціях.

Міф №4. Дітей треба розвивати з самого раннього дитинства

Саме через цей міф у багатьох дітей не було дитинства! Замість того, щоб насолоджуватися трепетними спільними моментами, зараз майже кожна мама намагається посилено «розвинути» свого малюка.
Для кожного виду діяльності (ігрова, навчальна, спілкування) з психології існує свій найбільш підходящий вік, коли діти самі приходять до потреби в отриманні нових знань або розвитку певних навичок і це у них виходить набагато простіше і краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, виховання, сім'я, батьки, відносини, не сумнівайтеся в своїх дітях, вони вас можуть здивувати, дорослі, копія, сварити дітей, виховувати дітей


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. А

Небезпека використання спрей-засмаги

Здоров'я | 17:00, 06.08.2022

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. Але спрей-загар не був детально перевірений, тому його небезпека невідома.

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може

Норма температури у дітей до 1 року

Дитина | 07:00, 05.08.2022

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може коливатися від 36,5 до 36,9 градусів. Незначне підвищення температури може бути в вечірні години пі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: