Чи обов'язково вагітній робити УЗД?

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводять у першому триместрі, воно дає змогу визначити термін зачаття та виключити позаматкову імплантацію ембріона.

6603_2.jpg (24.88 Kb)

Інші види УЗД для вагітних:

- скринінг — планове дослідження під час вагітності, що включає УЗД органів малого таза та біохімічний аналіз крові на гормони. Проводиться в першому, другому та третьому триместрах;
- фетометрія — вимірювання розмірів плода (зросту, ваги, окружності голови, живота, довжини стегон). Допомагає виявити затримку розвитку плода;
- доплерометрія (доплерографія) — дослідження кровотоку та стану судин, що забезпечують живлення плода.

Вид і час проведення УЗД під час вагітності визначає гінеколог. Також лікар може призначити вагітній здати аналізи за підозри на наявність інфекційних і запальних захворювань.

Планове УЗД під час вагітності робиться в першому, другому, третьому триместрах і триває біля 20 хвилин. Перше УЗД під час вагітності проводиться на 11-14 тижні. Скринінг першого триместру показує:

- термін зачаття;
- будову та тонус матки;
- місце прикріплення плаценти;
- кількість ембріонів;
- розмір плода.

Під час першого УЗД можна почути серцебиття плода та визначити частоту серцевих скорочень. Під час дослідження можна виявити загрозу невиношування вагітності та ризики наявності патологій в ембріона.

Друге УЗД під час вагітності проводять на 18-21 тижні. Воно дає можливість дослідити кожен орган у плода. Скринінг у другому триместрі показує:

- довжину шийки матки;
- активність плода;
- кількість навколоплідних вод;
- судини пуповини;
- стан плаценти.

Дослідження дає змогу оцінити анатомію плода, виявити відхилення в розвитку внутрішніх органів. Другий скринінг вагітної також дає можливість визначити стать майбутньої дитини.

Третє планове УЗД проводиться на 32-34 тижні вагітності та дає змогу виявити можливі ризики перед пологами. Скринінг третього триместру визначає:

- стан здоров'я внутрішніх органів плода;
- ступінь зрілості плаценти;
- передлежання плода;
- рухову активність;
- наявність обвиття пуповини навколо плода;
- кількість навколоплідних вод;
- стан матки та родових шляхів.

Деякі патології в розвитку плода можна виявити тільки на пізніх термінах вагітності. Третій скринінг є найінформативнішим, оскільки дає змогу побачити внутрішні органи плода, що сформувалися.

УЗД вагітності найбільш інформативне в зазначені тижні, тому не варто пропускати терміни скринінгів для своєчасного виявлення можливих патологій. Позапланово пройти УЗД необхідно за болю внизу живота та кровотеч з піхви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітна, УЗД під час вагітності, УЗД


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: