Помилки виховання

Adoption
Date
  • 1448 Переглядів
02b82d75aeccdb81ae8c134c8a4329.jpg

Часто батьки не можуть зрозуміти причин "неправильної" поведінки своїх дітей, а "секрет" таїться в помилках виховання.
1. Нестача уваги

Ми не завжди можемо приділити дітям багато уваги, подовгу грати, разом гуляти, розмовляти про все, що їм цікаво. А дитині здається, що ми її не любимо. І робить все, щоб привернути до себе увагу: настирливо звертається з безглуздими питаннями, не виконує прохань дорослих, змушуючи звертатися до неї знову і знову.

На всі ці хитрощі діти пускаються, щоб привернути до себе увагу. Вони думають, що улюблені тільки якщо навколишні звертають на них увагу!

2. Боротьба за владу

Це властиво дітям, яких сильно контролюють вдома або в школі. Не обов'язково кричати або вимагати, іноді дорослий демонстративно зітхає, сумно дивиться на дитину, тим самим показуючи, до чого маля нестерпне, незграбне, нетямуще. Хоча часто дорослі використовують крик, покарання чи тиск.

У зростаючої в такій сім'ї дитини складається переконання, що людина важлива і потрібна тільки тоді, коли перемагає. Дитина з таким переконанням може бути впертою, часто сперечається, вдається до брехні, щоб зміцнити своє "становище".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заповіді виховання малюка

3. Помста

Що таке помста? Це, за визначенням психологів, повернутий біль.

Дуже часто, не помічаючи цього, ми принижуємо дитину. Це призводить до того, що дитина відчуває себе ображеною і непотрібною, не відчуває своєї цінності для батьків.

Найчастіше діти мстять, коли їх насильно змушують робити щось, що їм не до вподоби, карають або кричать на них, одним словом, принижують.

4. Залиште в спокої

Всім своїм виглядом дитина каже: дайте мені спокій! Через надмірну опіку батьків чадо не вірить у свої сили і відчуває повну безпорадність.

Дитина з такою проблемою, постійно відмовляючись від будь-якої діяльності, не бажає брати участь в заходах, не хоче, щоб від нього що-небудь вимагали, не може собі ставити високі цілі. Тобто не робить нічого, адже не вірить, що взагалі на щось здатна.

Як вийти з такої ситуації?

Потрібно прагнути приділяти якомога більше уваги дитині не тоді, коли вона веде себе погано, а навпаки - коли все гаразд. Тоді у дитини не буде необхідності вести себе погано, щоб отримати додаткову увагу або прояв вашої любові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 заповідей виховання від найвідомішого польського педагога

Показуйте дітям, що вони багато значать для своїх братів чи сестер і членів вашої сім'ї. Запитуйте себе частіше: що я зараз роблю для моєї дитини? Ставтеся до дитини з повагою, так ви і для неї покажете приклад, як потрібно вести себе з іншими людьми.

Ми занадто часто зосереджуємося на недоліках дитини. Думаємо, що головне у вихованні - позбутись недоліків. Але набагато краще відзначати в дитині якомога частіше те, що вона робить добре!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, спілкування, дитина, батьки, мама, діти


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви стали помічати, що ваш малюк з кожен днем стає все більш упертішим, нервує і кричить

"Я сам": Криза 3 років і що про неї треба знати

Виховання | 08:00, 21.02.2021

Якщо ви стали помічати, що ваш малюк з кожен днем стає все більш упертішим, нервує і кричить "я сам", значить у нього криза 3 років. Що про неї потрібно знати батькам?

Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку пот

Психологи розповіли, як уникати конфліктів з дитиною

Психологія | 07:00, 20.02.2021

Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку потрібно викорінювати. Тому ми наводимо поради психологів, які знають, як уникнути конфліктних ситуацій

Хлопчикам корисно грати у відеоігри

Дитина | 17:00, 19.02.2021

Хлопчики, які регулярно грають у відеоігри у віці 11 років, рідше мають симптоми депресії через три роки.

Часто батьки помилково вважають, що хлопчика і дівчинку потрібно виховувати однаково - за одним шаблоном. Проте це неправильно. І якщо ти росла у колі

Чим виховання хлопчиків відрізняється від виховання дівчаток?

Дитина | 08:00, 12.02.2021

Часто батьки помилково вважають, що хлопчика і дівчинку потрібно виховувати однаково - за одним шаблоном. Проте це неправильно. І якщо ти росла у колі дівчаток, то виховувати сина буде складніше, бо поки зрозумієш, наскільки це інша "стихія", може пр

Перші запитання про те, звідки беруться діти, з'являється у дітей в віці 3-5 років. Тоді відповіді батьків повинні бути дуже делікатними і поверховими

Звідки беруться діти: Як говорити з дітьми про сексуальне виховання?

Дитина | 07:00, 12.02.2021

Перші запитання про те, звідки беруться діти, з'являється у дітей в віці 3-5 років. Тоді відповіді батьків повинні бути дуже делікатними і поверховими. Проте не варто "відбиватися" фразами: знайшли в капусті, лелека приніс, варто розповідати правду д

Діти - доволі ніжні створіння, потрібно уважно спостерігати за їх поведінкою, щоб не пропустити тривожні

Як побороти дитячу тривожність?

Дитина | 10:00, 09.02.2021

Діти - доволі ніжні створіння, потрібно уважно спостерігати за їх поведінкою, щоб не пропустити тривожні "дзвіночки", такі як тривожність, невпевненість в собі. Якщо вони є, як з ними боротися? Про це говоримо далі.

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то теп

Як змінилося виховання дітей з аутизмом?

Патологія | 07:00, 09.02.2021

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то тепер, із плином десятиліть, дана хвороба не так лякає усіх, хто з нею стикається.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: