Обережно, вітрянка: майбутнім матерям на замітку

Adoption
Date
  • 2100 Переглядів
Багато майбутніх мам недооцінюють небезпеку вітрянки. Тим часом це захворювання може призвести до серйозних наслідків для дитини, що ще не народилася.

4392_5.jpg (15 Kb)

Вітряну віспу викликає вірус Varicella Zoster. Він передається повітряно-краплинним шляхом і при цьому дуже заразний: легко поширюється на відстані до 20 метрів, тому якщо хворий живе в одному під'їзді з вами, ризик заразитися дуже великий.

Вважається, що на вітрянку хворіють лише діти, але це небезпечна помилка – дорослі теж не застраховані, причому вони переносять хворобу, як правило, важче. Це стосується і майбутніх мам: якщо підхопити вітрянку під час вагітності, ризики ускладнень для матері та дитини збільшуються.

Справа в тому, що при вагітності виникає так звана фізіологічна імуносупресія – тобто зниження імунітету. Це захисний механізм, завдяки якому організм матері не відкидає плід. Але у разі інфекційних захворювань імуносупресія призводить до більш тяжкого перебігу хвороби та високої ймовірності ускладнень. Небезпека вітряної віспи для вагітної виникає у випадку, якщо жінка не хворіла на вітряну віспу і не була щеплена. Так що вітрянка може призвести до серйозних наслідків як для матері, так і для плода, причому небезпека присутня протягом всієї вагітності.

Зараження вітряною віспою під час першого триместру вагітності несе у собі серйозну небезпеку для плода. Серед можливих наслідків – атрофія кори мозку, розумова відсталість, затримка росту, катаракта, гіпоплазія кінцівок та інші вади розвитку плода до його внутрішньоутробної загибелі.

У другому триместрі ризики не зникають повністю, але мінімізуються, оскільки плацента, яка відіграє роль захисного бар'єру для інфекції, вже сформована. Після 20 тижнів вагітності ризики для плода знижуються, але не зникають, а повертаються на пізніх термінах, а найкритичніший період - п'ять днів до або протягом двох днів після пологів, оскільки в цей період здоров'я мами та дитини найбільш уразливі перед інфекціями. Тому вітряна віспа – це небезпечний стан як матері, так плоду чи новонародженого.

За вагітними жінками, які захворіли на вітряну віспу, має бути встановлено ретельне спостереження. Після перенесеної інфекції вагітну спостерігає лікар-акушер-гінеколог. Наслідки інфікування вітряною віспою залежать від терміну вагітності та індивідуальних факторів: залежно від ситуації лікар призначить динамічне спостереження та обстеження пацієнтки (наприклад, ультразвукове дослідження плода).

Щоб вітрянка не призвела до сумних наслідків, майбутнім мамам необхідно подбати і про себе, і про майбутню дитину ще на етапі планування вагітності. Основним профілактичним заходом, спрямованим на захист від вітряної віспи, є вакцинопрофілактика, яка спрямована на створення імунітету (несприйнятливості) до цієї інфекції. Важливо пам'ятати, що проводити вакцинування слід за кілька місяців до вагітності.

Детальніше про імунопрофілактику вітряної віспи у плануючих вагітність у кожному індивідуальному випадку розповість ваш лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, матері, наслідків, ризики, інфекції, вітрянка, дитини, вітряної, випадку


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: