Особливості багатодітної сім'ї

Adoption
Date
  • 110 Переглядів
Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а життя з ними стає простим і легким. Однак в таких сім'ях теж є свої складності.

4304_bagatod_s.jpg (29.73 Kb)

Основні складності багатодітних сімей:

1. Нестача ресурсів. Чим більше дітей у родині, тим більше часу і сил потрібно батькам, щоб задовольнити їхні потреби. І мова тут не тільки про гроші і базові потреби в їжі, одязі і відпочинку. Багатьом батькам банально не вистачає часу, щоб поговорити з кожною дитиною, провести час і показати свою любов.

2. Конкуренція. Недолік ресурсів призводить до того, що діти починають змагатися за увагу батьків. З одного боку, це стимулює дитину до постійного самовдосконалення. З іншого - формує впевненість, що цінний не малюк, а тільки його досягнення.

3. Мінімум особистого простору. Діти ділять кімнати один з одним, доношують одяг і грають в іграшки, якими вже користувалися інші. Брати чи сестри можуть без попиту брати твої речі і розпоряджатися ними. Якщо сім'я не живе в будинку, складно виділити особистий простір для кожної дитини.

4. Емоційне і сенсорне перевантаження. Коли ти живеш у великій родині, ти постійно перебуваєш в центрі подій. Поруч з тобою постійно хтось знаходиться, тобі постійно треба з кимось взаємодіяти і пам'ятати тисячі дрібниць, щоб правильно все організувати. І ось мама змушена або брати помічницю, або кидати роботу, бо на організацію сімейного побуту витрачається дуже багато сил і часу.

5. Розчинення в сім'ї. Сім'я - це перш за все колектив і відносини в ньому. У багатодітних сім'ях часто доводиться жертвувати своїми інтересами заради інтересів колективу. Це може привести до того, що дитина не буде відчувати себе і свої потреби.

Разом з тим, у багатодітних сімей є і свої переваги.

1. Уміння домовлятися. Коли ресурсів на всіх не вистачає, дітям так чи інакше доводиться самим домовлятися між собою і шукати компроміси, без втручання дорослих.

2. Самостійність. У багатодітних сім'ях менше контролю і авторитаризму (у батьків просто не вистачає часу на те, щоб контролювати всіх дітей). Діти раніше вчаться бути самостійними і відповідати не тільки за себе, але і за молодших братів і сестер.

3. Уміння планувати. Коли завдань багато, і вирішувати їх потрібно прямо зараз, діти і дорослі оперативно вчаться цінувати час і використовувати його максимально ефективно.

4. Опора на інших. Недолік уваги в будь-якому випадку болісно переноситься дитиною, але в багатодітних сім'ях він компенсується братами і сестрами - наслідки від неуваги батьків згладжуються.

5. Стійкість до стресів. Постійні взаємодії всередині сім'ї, відповідальність, самостійність вчать дітей протистояти стресам і мінімізувати їхні наслідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, мама і тато, багатодітні родини, відносини у родині, брати і сестри, простір, відповідальність, поради, фахівці, плюси і мінуси


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Психологи розповіли, чому варто завчасно прикрашати ялинку

Сімейні справи | 12:00, 01.12.2021

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Чому зберігати гроші в спальні - недобре?

Сімейні справи | 10:00, 01.12.2021

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх

Що чоловіки люблять у жінках?

Сімейні справи | 09:00, 01.12.2021

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх вабить інше: ось чому поруч із чоловіками часто бачать “тихонь” та “сірих мишок”.

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільн

Українці зізналися, у якому віці втрачали цноту, і чи зрада - причина розірвати шлюб

Сімейні справи | 05:00, 01.12.2021

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільного додатку. Так, експерти опитали 1060 українців та дізналися все про сексуальне життя респондентів

Які помилки роблять жінки у стосунках з чоловіками?

Сімейні справи | 21:00, 30.11.2021

"Якщо він любить мене - він все зрозуміє без слів", "він здогадається сам" ... Це типові жіночі помилки.

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Революційні ідеї: чому варто заводити більше дітей, але менше турбуватися

Сімейні справи | 14:00, 29.11.2021

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий

Головні правила для усвідомлених батьків, які допоможуть виховати дітей щасливими

Сімейні справи | 10:00, 29.11.2021

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий "усвідомлений батько"? Той, хто не припускається помилок? Про це ми дізналися від психологів і тепер ділимося з вами.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: