6 психологічних травм з дитинства, які калічать на все життя

Adoption
Date
  • 305 Переглядів
Психологічна травма - це будь-які події, до яких ми були не готові, які погано вплинули на процеси психіки.

2334_8.jpg (28.16 Kb)

Ось найчастіші джерела травми:

- Хвороби. Тяжка хвороба - одна з найбільш травмуючих подій у житті дитини. Неважливо, чи хворіє сама дитина чи недуга торкнулася когось із значних дорослих. Дитина однаково гостро відреагує на цю подію.
- Смерть близьких. Правильно прожити смерть близької людини не можуть навіть дорослі. Що вже казати про дітей? Чим більше місця займає померла людина у житті дитини, тим важчими будуть наслідки травми.
- Фізичне та сексуальне насильство. Не буває насильства без наслідків. Фізичне покарання — це побиття. Це ляпанці, потиличники, щипання дітей, харчове насильство, коли дитину змушують їсти більше, ніж вона може, або позбавляють їжі у покарання за провини та інші фізичні дії.
- Сексуальним насильством вважається не тільки зґвалтування, а й домагання, рання сексуалізація дітей (наприклад, у дитячих конкурсах краси, де маленькі дівчатка поводяться як дорослі жінки) та сексуальна освіта, яка не відповідає віку дитини (наприклад, коли батьки надто докладно розповідають про секс маленьким дітям).
- Емоційне насильство. Це можуть бути крики, приниження, сарказм, приниження досягнень дитини, завищені очікування, гіперопіка, емоційна холодність, відстороненість, заборона якихось почуттів та емоцій, ігнорування потреб дитини та її особливостей. Список можна продовжувати нескінченно
- Серйозні зміни у житті. Розлучення батьків, переїзд в інше місто, переведення в інший дитячий садок або школу та багато іншого. Будь-яка подія, яка серйозно змінює та дестабілізує життя дитини, може стати причиною травми.
- Побутова невлаштованість та матеріальні проблеми. Фінансові проблеми батьків, неможливість задовольнити базові потреби (в їжі, в нормальному одязі, в матеріалах, що розвивають), залежність батьків від алкоголю або наркотиків, насильство в сім'ї, інфантильна позиція батьків, коли дитині доводиться вставати в позицію дорослого, та інші побутові проблеми негативно на психіці дитини.

НАСЛІДКИ ДИТЯЧИХ ТРАВМ
Кожен реагує на подію, що травмує, по-різному, все залежить від особливостей нервової системи та психіки дитини. Те, що стане травмою для одного, пройде непомітно для іншого. Але здебільшого дитячі травми обертаються проблемами у дорослому віці. Найчастіше це:

ПСИХОСОМАТИЧНІ ХВОРОБИ ТА РОЗЛАДИ
Психогенну природу мають багато захворювань: екземи та нейродерміти, проблеми з кишечником та травленням, алергічні реакції, інфаркти міокарда, розлади харчової поведінки – ось неповний список проблем зі здоров'ям, причини розвитку яких потрібно шукати у дитинстві.

ВИВЧЕНА БЕЗПОРАДНІСТЬ ТА ПОЗИЦІЯ ЖЕРТВИ
У дорослому віці людина не бачить зв'язку між витраченими зусиллями та отриманим результатом. Йому здається, що весь світ озброївся проти нього і що б він не робив, це не призведе до позитивного результату.

У його житті не відбувається нічого доброго, а якщо й відбувається, то це випадковість. Він концентрується тільки на негативних моментах і часто підсвідомо чинить так, щоб навіть найрадісніші події в його житті призвели до «закономірного» сумного результату. Такі люди дуже схожі на ослика Іа.

ПЕРФЕКЦІОНІЗМ І СИНДРОМ ВІДМІННИКА
Людина витрачає всі сили досягнення ідеального результату. Він гостро реагує на помилки та критику. Для нього є лише один варіант – зробити все ідеально та бажано з першого разу. Він звертає увагу на кожну дрібницю, прагне довести кожну деталь до ідеалу.

ДРУГЕ Я
Коли дитина відчуває, що не відповідає очікуванням дорослих, або їй здається, що правильна поведінка змінить її стосунки з батьками, вона намагається стати зручною. Дитина одягає маску ідеальної людини і продовжує носити її у дорослому віці, не розуміючи себе та своїх бажань.

Він завжди йде за колективом чи партнером, у нього немає прагнень та планів. Такі люди схильні до пасивно-агресивної поведінки, тихого бунту та інших неявних прагнень вияву справжнього «Я». У деяких випадках, наприклад, у разі сексуального насильства або систематичних знущань може відбуватися дисоціативний розлад особистості.

У деяких випадках впливає не сила події, яке тривалість. Один ляпанець або шпилька на адресу дитини можуть залишитися непоміченими більшістю дітей. Чого не можна сказати про побої за будь-яку провину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: травми дитинства, дитяча травма


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори

Виховання | 08:20, 24.11.2023

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: