Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли?

Adoption
Date
  • 223 Переглядів
Будь-хто, хто коли-небудь мав бактеріальну інфекцію, наприклад інфекцію вуха або сечовивідних шляхів, знає, наскільки ефективними можуть бути антибіотики, коли ви хворієте, щоб покращити самопочуття.

1439_241169.jpg (16.62 Kb)Давайте обговоримо, через скільки часу антибіотики починають працювати, що вони роблять і що станеться, якщо ви припините приймати антибіотик, тому що вважаєте, що він не діє.

Що таке антибіотики?
Антибіотики - це тип ліків, які використовуються для лікування бактеріальних інфекцій.

Вони є дуже поширеним типом ліків, але вони також надзвичайно потужні проти бактерій.

Зазвичай антибіотики поділяють на такі групи, як:

Пеніциліни.
Цефалоспорини.
Тетрацикліни.
Фторхінолони.
Макроліди.
Сульфаніламіди.
Глікопептиди.

Ці класи згруповані на основі подібності між хімічними структурами антибіотиків. Однак окремі антибіотики в кожному класі все ще по-різному впливають на організм і можуть бути ефективними проти різних бактерій.

Антибіотики часто розглядаються як лікування першої або другої лінії. Лікування першої лінії, як-от більшість пеніцилінів, часто є першими антибіотиками, які призначають при інфекції, оскільки вони статистично ефективні та мають обмежені побічні ефекти. Як правило, антибіотики першого ряду є частиною стандартного набору лікування.

Лікування першої лінії також може бути ефективним проти низки бактерій, збільшуючи шанси на його успішне лікування інфекції.

Однак, якщо антибіотик першого ряду неефективний, можна застосувати лікування другого ряду для усунення інфекції. Ці антибіотики можуть бути більш ефективними, але в багатьох випадках вони дорожчі, ніж антибіотики першого ряду.

Як діють антибіотики?
Існує два основні механізми дії антибіотиків.

Перший механізм передбачає безпосереднє знищення бактерій, що зазвичай досягається шляхом втручання у вміст клітини або формування клітинної стінки бактерії.

Другий механізм полягає у впливі на те, як бактерії ростуть і розмножуються. Деякі антибіотики здатні перешкоджати бактеріям виробляти певні білки або вивільняти певні хімічні речовини, що потім зупиняє ріст і поширення бактерій.

Скільки часу потрібно, щоб антибіотики почали працювати?
Антибіотики починають діяти, як тільки ви їх приймаєте.

Однак ви не помітите покращення симптомів відразу, оскільки потрібен деякий час, щоб антибіотик почав знищувати бактерії або впливати на їх ріст. Скільки часу це знадобиться, залежатиме від різних факторів, таких як призначений антибіотик і стан, який він лікує. У багатьох випадках антибіотики призначають на 7-14 днів, і антибіотик продовжує діяти після останньої дози, оскільки він виводиться з вашої системи.

На жаль, неможливо дізнатися, коли ви почнете почувати себе краще, хоча до кінця курсу антибіотиків ви повинні помітити поліпшення симптомів.

Якщо ви приймали антибіотики протягом кількох днів і не помітили покращення симптомів, зверніться до лікаря. Вони можуть змусити вас почекати ще кілька днів, або вони можуть вирішити змінити вас на інший антибіотик.

Які антибіотики використовуються для лікування?
Антибіотики використовуються для лікування інфекцій, викликаних бактеріями.

З сотнями антибіотиків, які можна призначити, існує широкий спектр інфекцій, які вони можуть лікувати, зокрема:

кишкова паличка,
акне,
пневмонія,
шкірні інфекції,
менінгіт,
інфекції сечовивідних шляхів,
сепсис,
інфекція зуба,
коклюш,
гострий фарингіт.

Однак кожен антибіотик діє по-своєму, тобто він часто може лікувати лише одну інфекцію або групу інфекцій.

Наприклад, нітрофурантоїн — це антибіотик, який зазвичай використовується лише при ІСШ, оскільки він ефективний лише в сечі. Через це він не буде ефективним у лікуванні інфекцій у легенях, мозку чи інших місцях, де не виділяється сеча.

Важливо відзначити, що антибіотики ефективні лише проти захворювань, викликаних бактеріальними інфекціями, а не проти будь-якої інфекції. Це означає, що антибіотики не допоможуть при застуді чи грипі, оскільки ці захворювання спричинені вірусом, а не бактеріями.

Прийом антибіотиків, коли в цьому немає необхідності, наприклад, коли хвороба спричинена вірусом, може збільшити ризик резистентності до антибіотиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли, Скільки часу, потрібно, антибіотики подіяли, антибіотики, лікування, антибіотик, бактерії, інфекції, Антибіотики не діють


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісто

Що робити з тазовим болем під час вагітності?

Я вагітна | 07:30, 20.09.2023

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісток у тазу. Іноді вагітні жінки з болями у тазовому поясі також скаржаться на больові відчуття у попер

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синд

Якщо у мами мігрень: що робити?

Профілактика і лікування | 22:45, 19.09.2023

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синдром легко усунути практично будь-якими знеболюючими, то мігрень погано піддається лікуванню. Напад м

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ефективні способи зниження температури для годуючої мами

Профілактика і лікування | 22:00, 19.09.2023

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого

Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Мама | 14:00, 19.09.2023

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корис

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

У 7-річної дівчинки після перевірки зору діагностували деменцію

Профілактика і лікування | 12:00, 17.09.2023

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає

Що врятує від гикавки дітей і дорослих?

Здоров'я | 05:00, 16.09.2023

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає дуже великі незручності. Погодьтеся, коли у вас важливі перемовини чи ви просто перебуваєте у людном

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: