Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли?

Adoption
Date
  • 523 Переглядів
Будь-хто, хто коли-небудь мав бактеріальну інфекцію, наприклад інфекцію вуха або сечовивідних шляхів, знає, наскільки ефективними можуть бути антибіотики, коли ви хворієте, щоб покращити самопочуття.

1439_241169.jpg (16.62 Kb)
Давайте обговоримо, через скільки часу антибіотики починають працювати, що вони роблять і що станеться, якщо ви припините приймати антибіотик, тому що вважаєте, що він не діє.

Що таке антибіотики?
Антибіотики - це тип ліків, які використовуються для лікування бактеріальних інфекцій.

Вони є дуже поширеним типом ліків, але вони також надзвичайно потужні проти бактерій.

Зазвичай антибіотики поділяють на такі групи, як:

Пеніциліни.
Цефалоспорини.
Тетрацикліни.
Фторхінолони.
Макроліди.
Сульфаніламіди.
Глікопептиди.

Ці класи згруповані на основі подібності між хімічними структурами антибіотиків. Однак окремі антибіотики в кожному класі все ще по-різному впливають на організм і можуть бути ефективними проти різних бактерій.

Антибіотики часто розглядаються як лікування першої або другої лінії. Лікування першої лінії, як-от більшість пеніцилінів, часто є першими антибіотиками, які призначають при інфекції, оскільки вони статистично ефективні та мають обмежені побічні ефекти. Як правило, антибіотики першого ряду є частиною стандартного набору лікування.

Лікування першої лінії також може бути ефективним проти низки бактерій, збільшуючи шанси на його успішне лікування інфекції.

Однак, якщо антибіотик першого ряду неефективний, можна застосувати лікування другого ряду для усунення інфекції. Ці антибіотики можуть бути більш ефективними, але в багатьох випадках вони дорожчі, ніж антибіотики першого ряду.

Як діють антибіотики?
Існує два основні механізми дії антибіотиків.

Перший механізм передбачає безпосереднє знищення бактерій, що зазвичай досягається шляхом втручання у вміст клітини або формування клітинної стінки бактерії.

Другий механізм полягає у впливі на те, як бактерії ростуть і розмножуються. Деякі антибіотики здатні перешкоджати бактеріям виробляти певні білки або вивільняти певні хімічні речовини, що потім зупиняє ріст і поширення бактерій.

Скільки часу потрібно, щоб антибіотики почали працювати?
Антибіотики починають діяти, як тільки ви їх приймаєте.

Однак ви не помітите покращення симптомів відразу, оскільки потрібен деякий час, щоб антибіотик почав знищувати бактерії або впливати на їх ріст. Скільки часу це знадобиться, залежатиме від різних факторів, таких як призначений антибіотик і стан, який він лікує. У багатьох випадках антибіотики призначають на 7-14 днів, і антибіотик продовжує діяти після останньої дози, оскільки він виводиться з вашої системи.

На жаль, неможливо дізнатися, коли ви почнете почувати себе краще, хоча до кінця курсу антибіотиків ви повинні помітити поліпшення симптомів.

Якщо ви приймали антибіотики протягом кількох днів і не помітили покращення симптомів, зверніться до лікаря. Вони можуть змусити вас почекати ще кілька днів, або вони можуть вирішити змінити вас на інший антибіотик.

Які антибіотики використовуються для лікування?
Антибіотики використовуються для лікування інфекцій, викликаних бактеріями.

З сотнями антибіотиків, які можна призначити, існує широкий спектр інфекцій, які вони можуть лікувати, зокрема:

кишкова паличка,
акне,
пневмонія,
шкірні інфекції,
менінгіт,
інфекції сечовивідних шляхів,
сепсис,
інфекція зуба,
коклюш,
гострий фарингіт.

Однак кожен антибіотик діє по-своєму, тобто він часто може лікувати лише одну інфекцію або групу інфекцій.

Наприклад, нітрофурантоїн — це антибіотик, який зазвичай використовується лише при ІСШ, оскільки він ефективний лише в сечі. Через це він не буде ефективним у лікуванні інфекцій у легенях, мозку чи інших місцях, де не виділяється сеча.

Важливо відзначити, що антибіотики ефективні лише проти захворювань, викликаних бактеріальними інфекціями, а не проти будь-якої інфекції. Це означає, що антибіотики не допоможуть при застуді чи грипі, оскільки ці захворювання спричинені вірусом, а не бактеріями.

Прийом антибіотиків, коли в цьому немає необхідності, наприклад, коли хвороба спричинена вірусом, може збільшити ризик резистентності до антибіотиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Скільки часу потрібно, щоб антибіотики подіяли, Скільки часу, потрібно, антибіотики подіяли, антибіотики, лікування, антибіотик, бактерії, інфекції, Антибіотики не діють


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує

Як навчити дитину полоскати горло?

Дитина | 09:30, 08.07.2024

Захворювання горла – часте явище у дітей. І малюки переносять його важче, ніж дорослі. Больовий синдром, що супроводжує запалення, порушує сон, знижує апетит, заважає повноцінній активності. У результаті з'являються млявість, апатія, плаксивість. Все

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: