Вчені виявили основну причину хвороби Альцгеймера

Adoption
Date
  • 669 Переглядів
Дослідження під керівництвом Доктора Юхай Чжао та Уолтер Дж. Луків із Центру нейронауки LSU Health Нового Орлеана та відділів клітинної біології та анатомії, неврології та офтальмології вперше повідомляють про шлях, який починається в кишечнику та закінчується потужним прозапальним токсином у мозку клітини, що сприяють розвитку хвороби Альцгеймера. Вони також повідомляють про простий спосіб запобігти цьому.

1192_160515_16071610_1116061608151593_1516041605161016031585160815871603160816.jpg (24.78 Kb)
Дослідники виявили докази того, що молекула, яка містить дуже потужний мікробний нейротоксин (ліпополісахарид або ЛПС), отриманий із грамнегативних бактерій Bacteroides fragilis у шлунково-кишковому тракті людини (ШКТ), генерує нейротоксин, відомий як BF-LPS.

«ЛПС загалом є, мабуть, найпотужнішими прозапальними нейротоксичними гліколіпідами мікробного походження», — каже д-р Луків. «Багато лабораторій, включаючи нашу власну, виявили різні форми LPS в нейронах людського мозку, ураженого хворобою Альцгеймера».

У цьому дослідженні вчені детально описують шлях BF-LPS від кишківника до мозку та механізми його дії там. BF-LPS витікає з шлунково-кишкового тракту, долає гематоенцефалічний бар’єр через кровоносну систему та отримує доступ до відділів мозку. Потім він посилює запалення в клітинах мозку та пригнічує нейрон-специфічний нейрофіламентний (NF-L), білок, який підтримує цілісність клітини. Дефіцит цього білка призводить до прогресуючої атрофії нейрональних клітин і, зрештою, до загибелі клітин, як це спостерігається в нейронах, уражених хворобою Альцгеймера. Вони також повідомляють, що достатнє споживання харчових волокон може зупинити цей процес.

Шлях, що стимулює хворобу Альцгеймера, починається всередині нас — у нашому мікробіомі шлунково-кишкового тракту — і тому є дуже «місцевим» і активним протягом усього нашого життя. Високопотужний нейротоксин BF-LPS є природним побічним продуктом мікробного метаболізму в шлунково-кишковому тракті. Кількість Bacteroides fragilis у мікробіомі, який є джерелом нейротоксину BF-LPS, можна регулювати споживанням харчових волокон.

«Інакше кажучи, дієтичні підходи до збалансування мікроорганізмів у мікробіомі можуть бути привабливим засобом для зміни чисельності, видоутворення та складності ентеротоксигенних форм мікробів, що мають відношення до Альцгеймера, і їхнього потенціалу для патологічного виділення високонейротоксичних мікробів.", - пояснює Луків.

Дослідники дійшли висновку, що покращене розуміння взаємодії між віссю шлунково-кишковий тракт – центральна нервова система та мікробіомом шлунково-кишкового тракту та хворобою Альцгеймера має значний потенціал для розробки нових діагностичних і терапевтичних стратегій у клінічному лікуванні хвороби Альцгеймера та інших летальних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, шлунково, Альцгеймера, мікробіомі, нейротоксин, кишкового, тракту, клітин, тракті, патологічного


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для зміцнення здоров’я серця і посилення імунної системи експерти рекомендують вживати груші. У них містяться речовини, які надають потужну дію віднос

Названо кращий фрукт для зміцнення імунітету

Харчування | 08:00, 31.05.2023

Для зміцнення здоров’я серця і посилення імунної системи експерти рекомендують вживати груші. У них містяться речовини, які надають потужну дію відносно білих кров’яних клітин, через що людина рідше хворіє. За словами наукових експертів, груші сприяю

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Пневматоз кишечника є станом, при якому гази накопичуються в кишечнику і спричиняють підвищений тиск внутрішніх органів. Це може бути досить неприємно

Пневматоз кишечника: причини, симптоми та лікування

Хвороби | 01:30, 30.05.2023

Пневматоз кишечника є станом, при якому гази накопичуються в кишечнику і спричиняють підвищений тиск внутрішніх органів. Це може бути досить неприємною та болісною проблемою, яка вимагає медичного втручання. У цій статті ми розглянемо причини виникне

Вульвіт - це запальне захворювання вульви, яке може виникати у жінок будь-якого віку. Вульва - це зовнішня частина жіночих статевих органів, яка включ

Вульвіт: причини, симптоми та лікування

Хвороби | 08:30, 29.05.2023

Вульвіт - це запальне захворювання вульви, яке може виникати у жінок будь-якого віку. Вульва - це зовнішня частина жіночих статевих органів, яка включає лобкове вушко, великі і малі полові губи, клітор та вхід у вагіну. Це надзвичайно чутлива область

Щоб збільшити захисний потенціал свого організму, потрібно систематично вживати в сирому вигляді кілька овочів і фруктів.

5 кращих продуктів для запобігання раку

Профілактика і лікування | 12:00, 28.05.2023

Щоб збільшити захисний потенціал свого організму, потрібно систематично вживати в сирому вигляді кілька овочів і фруктів.

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Кір, краснуха, скарлатина і вітрянка у дітей: як батькам відрізнити ці хвороби?

Дитина | 10:00, 28.05.2023

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Вчені з Австралії з'ясували, що люди, які страждають хропінням, мають великі проблеми з пам'яттю.

На які порушення в організмі вказує хропіння?

Хвороби | 07:00, 28.05.2023

Вчені з Австралії з'ясували, що люди, які страждають хропінням, мають великі проблеми з пам'яттю.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: