Інфекціоністка розповіла про перебіг Covid-19 у дітей

Adoption
Date
  • 3800 Переглядів
Кількість нових хворих зростає щодня і це не може не хвилювати, особливо тих, у кого є маленькі діти. Тим паче, що багато батьків сподівались на те, що після осінніх канікул школярі підуть на дистанційне навчання. Але ж ні, вони знову - за шкільними партами. Турботливі мами і татусі хвилюються, як перенесе коронавірус їх син чи дочка, якщо підхопить його у школі чи деінде.

2597_.jpg (36.66 Kb)

Лікарка вищої категорії, інфекціоністка з 40-річним досвідом роботи Світлана Куніцина розповіла про те, чому до вірусу нині стільки уваги, чому кожен переносить хворобу у різній формі, як хворіють дорослі, а як — діти, і про багато іншого.

"У дітей практично ті ж симптоми, що й у дорослих. Для дітей підвищена температура в трьох чвертях випадків, які зареєстровані, проходить із температурою, кашель також у 60% хворих дітей присутній. Але у дітей, на відміну від дорослих, є інші симптоми — це блювота й пронос. Акцент на тому, що все-таки діти хворіють легше, і ті важкі прояви у вигляді погіршення дихання, почуття нестачі повітря, висока лихоманка — такі симптоми у дітей більш рідкісні. Коронавірус у дітей проходить найчастіше як середньої тяжкості ГРЗ. Під час пандемії наявність всіх інших респіраторних хвороб не виключається. У дитини підвищується температура і з'являється кашель. Природно, батьки звертаються до лікаря. Я хочу сказати що дітям, поки вони ходять до школи або до садка і не мають контакту з підтвердженим випадком коронавірусу, навряд чи лікарі порекомендують пройти обстеження на коронавірусну інфекцію. У моєї знайомої дитина пішла до дитячого садка, і у неї з'явився всього-на-всього нежить, але на той момент стало відомо, що в дитячому садку виявили випадки коронавірусної інфекції, і обстеження у нього підтвердило коронавірус. Якби в цьому дитячому садку у когось з працівників не було підтвердженого COVID-19, то навряд чи б цю дитину хтось обстежив. Я, як інфекціоністка, якби наші фінансові можливості дозволяли, рекомендувала б обстежувати на COVID-19 методом ПЛР кожен випадок респіраторного захворювання. Це — вартісне задоволення, і, звісно ж, в нашій країні це неможливо, а за гроші не кожен дозволить собі навіть один раз за епідемію зробити такий аналіз. Що робити, однозначно — звертатися до лікаря, показати дитину, і вже нехай лікар приймає рішення — обстежити її чи ні", - каже інфекціоністка.

Чому, за статистикою, діти переносять коронавірус легше, ніж дорослі?

"Так, вони дійсно хворіють менше. У нас населення в Україні — близько 42 мільйонів, а дитяче населення до 4 років — приблизно 6 мільйонів, виходить, що дитяче населення в складі всього населення України займає 15%. Але заразилося на цей момент дітей приблизно 6% від числа всіх захворілих. Ми бачимо, якщо частка дітей від усього населення 15%, а їх серед всіх захворілих — 6%, то діти в порівнянні з дорослим населенням хворіють у 2 рази рідше, але все-таки хворіють. Є й зафіксовані летальні випадки серед дітей, до того ж, як серед малюків, так і серед дітей підліткового віку. Тут різні спроби пояснень. По-перше, у дітей звичайно немає такої кількості хронічних захворювань. Друге, вважається, що для проникнення коронавірусу в дихальні шляхи, потрібні спеціальні рецептори на слизових дихальних шляхів, які нібито у дітей ще недорозвинені. Тобто, якщо їх, цих рецепторів, ще немає, або вони є, але не у великій кількості, то у вірусу немає можливості "причепитися" і далі проникнути в дихальні шляхи. Тому у дітей і рідше трапляються важкі форми, саме через дефіцит цих рецепторів. Якщо ми говоримо про стан імунної системи, то, з одного боку, імунітет у них не такий слабкий, як у людей похилого віку, але з іншого — у них ще імунітет в стадії формування. Дитина народжується з закладеними і готовими органами, у неї є і печінка, і серце, і легені й усе інше, зокрема імунна система, але функціонально ці органи незрілі. Приблизно до 6-річного віку триває формування і дозрівання, зокрема імунної системи. Це дає і слабкість імунітету, але й ці важкі форми коронавирусної інфекції найчастіше можуть бути пов'язані з гіперімунною відповідддю. Тобто, коли у молодої людини міцний і хороший імунітет, і він активно починає боротися з небезпечними інфекціями, які потрапили до його організму, і виробляти надто багато протесту до цієї інфекції, то розвивається такий стан, як гіперімунна відповідь і надмірне вироблення захисних імунних тіл дає більш важкий перебіг хвороби. Це характерно не тільки для коронавірусних інфекцій, це вірусні гепатити. А у дітей такої гіпервідповіді зазвичай не буває, тому що у них ще імунітет не сформований, тому вони хворіють рідше і хворіють все ж легше, і летальних випадків у них значно менше, ніж у дорослих", - переконана Світлана Куніцина.

джерело: ТСН.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Світлана Куніцина, інфекціоніст, коронавірус, ПЛР, тести, Covid-19, дитина, діти


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Втомилися прокидатись від різкого болю в нозі? Це тривожний

Чому з'являються судоми в ногах вночі?

Хвороби | 06:50, 25.01.2021

Втомилися прокидатись від різкого болю в нозі? Це тривожний "дзвіночок" і ним не можна нехтувати!

За останні роки в українців стали частіше діагностувати діабет. Це дуже тривожний

3 звички, які призводять до появи діабету

Хвороби | 07:50, 24.01.2021

За останні роки в українців стали частіше діагностувати діабет. Це дуже тривожний "дзвіночок". Тому медики виявили 3 фактори, котрі найбільше впливають на появу захворювання.

Макарони і хліб ми вживаємо мало не щодня. А, виявляється, це досить шкідлива їжа, переконані фахівці.

Медики розповіли про небезпеку макаронів і хліба

Харчування | 05:50, 24.01.2021

Макарони і хліб ми вживаємо мало не щодня. А, виявляється, це досить шкідлива їжа, переконані фахівці.

Який напій має руйнівну силу на наше з вами серце?

Вчені визначили найбільш небезпечний напій для серця

Харчування | 05:00, 24.01.2021

Який напій має руйнівну силу на наше з вами серце?

Затерпання рук чи ніг -

Лікарі пояснили, чому німіють кінцівки

Профілактика і лікування | 05:50, 23.01.2021

Затерпання рук чи ніг - "сигнал" про те, що зі здоров'ям щось не в порядку і варто звернутись до лікарів.

З дитинства відомий метод лікування кашлю - це мед з молоком - смачно і корисно. Але не для всіх, як виявляється.

Чому молоко з медом - небезпечне лікування кашлю?

Профілактика і лікування | 08:50, 21.01.2021

З дитинства відомий метод лікування кашлю - це мед з молоком - смачно і корисно. Але не для всіх, як виявляється.

Для чого знати свій рівень цукру в крові і що робити, якщо він вищий за норму?

Овоч, який контролює рівень цукру в крові

Профілактика і лікування | 07:50, 21.01.2021

Для чого знати свій рівень цукру в крові і що робити, якщо він вищий за норму?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: