7 порад, як уникнути дитячих істерик

Adoption
Date
  • 577 Переглядів
Це може статись у магазині, кабінеті лікаря або на святі, якого дитина з нетерпінням чекала. Щось спрацьовує, і малюк улаштовує тотальну, яскраву й некеровану істерику: він кричить, смикає ногами та плаче. У цей час усі ваші слова є марними й зовсім не допомагають заспокоїти дитину. Навколо збирається натовп глядачів, незабаром і у вас самих з'являється гостре бажання впасти на підлогу та кричати від безпорадності... Що ж таке істерики, якою є причина їх появи? Маленькі діти слабо контролюють власне життя, їх словниковий запас ще недостатній – вони можуть оперувати лише кількома словами для повідомлення про свої бажання та прикрощі. Тому істерики – це їх спосіб висловити свої почуття. Тобто істерика – це фрустрація, яку відчуває маля, коли хоче зробити щось на власний розсуд, але при цьому ще не володіє навичками самовираження. Однак той факт, що істерики – це відносно нормальна поведінка дитини, не означає, що їх не можна уникнути. Далі пропонуються способи, які допоможуть попередити істерики дітей.

77_9.jpeg (31.54 Kb)

1. Дбайте про основні потреби малюка

Можливо, ваша дитина хоче пити, відчуває почуття голоду, перевтоми або перезбудження. Це найпоширеніші передумови істерик. Беріть із собою на прогулянки щось для перекусу й воду, уникайте провокуючих чинників та сприятливих умов для виникнення істерик (наприклад, ходіння по магазинах), особливо тоді, коли ви знаєте, що дитина стомилась.

2. Попереджайте малюка за п'ять хвилин

Ніхто не любить, коли закінчується щось цікаве. Заздалегідь попереджайте дитину про те, що ви йдете з дитячого майданчика або з гостей, щоб це не було для неї несподіванкою й неприємним сюрпризом. Якщо ви складете для себе чіткий план дій і повідомите про нього дитину, це суттєво допоможе справі: «Ми їдемо за десять хвилин. Я хочу, щоб через п'ять хвилин ти вдягнув шкарпетки, взувся та попрощався з усіма».

3. Приділяйте дитині увагу

Не виключено, що ваша дитина влаштовує істерики, щоби привернути вашу увагу. Якщо це так, подбайте про те, щоби проводити з нею певний час, але не дозволяйте істериці стати безпосередньою причиною цього. (Не можна підкріплювати таку поведінку.) Коли дитина поводиться добре, демонструйте їй, що ви помічаєте це так само, як і її емоційні зриви. Тобто оточіть малюка позитивною увагою.

4. Порядок - перш за все

Установіть удома певний розпорядок – наприклад, сталий час прийому їжі й відходу до сну – і неухильно дотримуйтесь його. Життя маленьких дітей повне змін і майже постійного збудження. Плюс до всього, вони швидко ростуть, тому будь-які ваші дії, спрямовані на забезпечення стабільності, допоможуть їм почуватись більш захищеними.

5. Використовуйте слова, що позначають почуття

Заохочуйте дитину визначати й описувати власні почуття. Ви допоможете малюку збільшити словниковий запас для самовираження, якщо будете вимовляти такі фрази, як: «Я бачу, що ти засмучений, тому що дуже хотів цукерку» або «Ти розсердився, коли я на тебе накричала?».

6. Надавайте (обмежений) вибір

У цьому важлива система: не давайте дитині повної свободи для будь-якої її примхи. Краще дайте їй можливість вибрати із двох-трьох прийнятних варіантів їжі, заняття або одягу. Наприклад, ви можете сказати: «Тобі необхідно ходити до школи у взутті, і це правильно. Тобі більше подобається ходити у кросівках чи черевиках?». Фахівці при цьому підкреслюють, що питання безпеки не повинні ставати предметом перемовин: наприклад, дитина повинна завжди пристібатись ременем безпеки в автомобілі, хоче вона цього чи ні.

7. Змініть платівку

У цьому віці переведення уваги дитини творить дива. Якщо ви бачите, що відмова малюку в чому-небудь може привести до проблеми, краще, що ви можете зробити, – запропонувати йому що-небудь натомість. І якщо дитина стає засмученою або перезбудженою, переведіть її на інше заняття або вилучіть із ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячі істерики


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні розповідаємо про київську школу №7 імені М. Т. Рильського з поглибленим вивченням англійської мови.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №7 у місті Київ

Дитина | 21:00, 08.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №7 імені М. Т. Рильського з поглибленим вивченням англійської мови.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок-школу Плай №8. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 08.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу "Плай" №8 міста Києва.

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотик

Лікування дітей антибіотиками: які можуть бути помилки?

Хвороби | 08:20, 08.12.2023

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотиків також допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань у дітей.

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодша авторка персональної виставки живопису

Дитина | 23:00, 07.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №6 у місті Київ

Дитина | 21:00, 07.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №8 Квітка Оболоні. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 07.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8 "Квітка Оболоні" міста Києва.

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршуєт

Як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю?

Дитяче харчування | 07:30, 07.12.2023

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршується якість сну. Хоч як би батьки не старались, але повністю виключити солодощі із раціону малюка не

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: