7 порад, як уникнути дитячих істерик

Adoption
Date
  • 451 Переглядів
Це може статись у магазині, кабінеті лікаря або на святі, якого дитина з нетерпінням чекала. Щось спрацьовує, і малюк улаштовує тотальну, яскраву й некеровану істерику: він кричить, смикає ногами та плаче. У цей час усі ваші слова є марними й зовсім не допомагають заспокоїти дитину. Навколо збирається натовп глядачів, незабаром і у вас самих з'являється гостре бажання впасти на підлогу та кричати від безпорадності... Що ж таке істерики, якою є причина їх появи? Маленькі діти слабо контролюють власне життя, їх словниковий запас ще недостатній – вони можуть оперувати лише кількома словами для повідомлення про свої бажання та прикрощі. Тому істерики – це їх спосіб висловити свої почуття. Тобто істерика – це фрустрація, яку відчуває маля, коли хоче зробити щось на власний розсуд, але при цьому ще не володіє навичками самовираження. Однак той факт, що істерики – це відносно нормальна поведінка дитини, не означає, що їх не можна уникнути. Далі пропонуються способи, які допоможуть попередити істерики дітей.

77_9.jpeg (31.54 Kb)

1. Дбайте про основні потреби малюка

Можливо, ваша дитина хоче пити, відчуває почуття голоду, перевтоми або перезбудження. Це найпоширеніші передумови істерик. Беріть із собою на прогулянки щось для перекусу й воду, уникайте провокуючих чинників та сприятливих умов для виникнення істерик (наприклад, ходіння по магазинах), особливо тоді, коли ви знаєте, що дитина стомилась.

2. Попереджайте малюка за п'ять хвилин

Ніхто не любить, коли закінчується щось цікаве. Заздалегідь попереджайте дитину про те, що ви йдете з дитячого майданчика або з гостей, щоб це не було для неї несподіванкою й неприємним сюрпризом. Якщо ви складете для себе чіткий план дій і повідомите про нього дитину, це суттєво допоможе справі: «Ми їдемо за десять хвилин. Я хочу, щоб через п'ять хвилин ти вдягнув шкарпетки, взувся та попрощався з усіма».

3. Приділяйте дитині увагу

Не виключено, що ваша дитина влаштовує істерики, щоби привернути вашу увагу. Якщо це так, подбайте про те, щоби проводити з нею певний час, але не дозволяйте істериці стати безпосередньою причиною цього. (Не можна підкріплювати таку поведінку.) Коли дитина поводиться добре, демонструйте їй, що ви помічаєте це так само, як і її емоційні зриви. Тобто оточіть малюка позитивною увагою.

4. Порядок - перш за все

Установіть удома певний розпорядок – наприклад, сталий час прийому їжі й відходу до сну – і неухильно дотримуйтесь його. Життя маленьких дітей повне змін і майже постійного збудження. Плюс до всього, вони швидко ростуть, тому будь-які ваші дії, спрямовані на забезпечення стабільності, допоможуть їм почуватись більш захищеними.

5. Використовуйте слова, що позначають почуття

Заохочуйте дитину визначати й описувати власні почуття. Ви допоможете малюку збільшити словниковий запас для самовираження, якщо будете вимовляти такі фрази, як: «Я бачу, що ти засмучений, тому що дуже хотів цукерку» або «Ти розсердився, коли я на тебе накричала?».

6. Надавайте (обмежений) вибір

У цьому важлива система: не давайте дитині повної свободи для будь-якої її примхи. Краще дайте їй можливість вибрати із двох-трьох прийнятних варіантів їжі, заняття або одягу. Наприклад, ви можете сказати: «Тобі необхідно ходити до школи у взутті, і це правильно. Тобі більше подобається ходити у кросівках чи черевиках?». Фахівці при цьому підкреслюють, що питання безпеки не повинні ставати предметом перемовин: наприклад, дитина повинна завжди пристібатись ременем безпеки в автомобілі, хоче вона цього чи ні.

7. Змініть платівку

У цьому віці переведення уваги дитини творить дива. Якщо ви бачите, що відмова малюку в чому-небудь може привести до проблеми, краще, що ви можете зробити, – запропонувати йому що-небудь натомість. І якщо дитина стає засмученою або перезбудженою, переведіть її на інше заняття або вилучіть із ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячі істерики


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці,

Чому діти скаржаться на біль в ногах?

Дитина | 12:00, 03.02.2023

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці, литці). Явище виникає саме в стані спокою малюка, і попередньо дитина могла довго гуляти.

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе ї

Поради щодо фізичної активності для дітей 5-11 років

Дитина | 00:30, 02.02.2023

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе їм бути здоровими!

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди оде

Заходи, які ви можете зробити після сексуального насильства

Консультації | 23:00, 01.02.2023

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди одержувача.

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Найпопулярніші страхи дітей

Дитина | 12:00, 01.02.2023

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є ч

Сон з батьками: це добре чи погано?

Сімейні справи | 10:00, 01.02.2023

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріори

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось н

Чому дитина вас не слухає?

Сімейні справи | 07:00, 01.02.2023

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось на зло або всупереч. Наприклад, якщо батьки просять дитину прибрати іграшки, вона часом навмисно ігно

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: