Що таке дитяча апраксія?

Adoption
Date
  • 1138 Переглядів
Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

0163_child_tongue_cropped.jpg (34.15 Kb)

При апраксії мозок намагається розробити плани руху мови. При цьому розладі мовні м’язи не слабкі, але вони не працюють нормально, оскільки мозку важко керувати або координувати рухи.

Щоб правильно говорити, мозок вашої дитини має навчитися будувати плани, які вказують його або її мовним м’язам, як рухати губами, щелепою та язиком таким чином, щоб вимовляти точні звуки та слова, вимовлені з нормальною швидкістю та ритмом.

Апраксію часто лікують логопедією, під час якої діти практикують правильний спосіб вимовляти слова, склади та фрази за допомогою логопеда.

Симптоми

Діти з дитячою апраксією мовлення можуть мати багато мовленнєвих симптомів або характеристик, які відрізняються залежно від їхнього віку та тяжкості мовленнєвих проблем.

Апраксія може бути пов'язана з:

Затримкою перших слів.
Обмеженою кількістю вимовлених слів.
Здатність утворювати лише кілька приголосних або голосних звуків.

Ці симптоми зазвичай помічаються у віці від 18 місяців до 2 років і можуть вказувати на підозру апроксії.

Оскільки діти вимовляють більше, зазвичай у віці від 2 до 4 років, характеристики, які, ймовірно, вказують на апроксію, включають:

Спотворення голосних і приголосних.
Поділ складів у словах або між ними.
Помилки в озвучуванні.

Багатьом дітям із захворюванням важко поставити щелепи, губи та язик у правильне положення, щоб вимовити звук, і їм може бути важко плавно перейти до наступного звуку.

Багато дітей також мають проблеми з мовою, наприклад, зменшений словниковий запас або труднощі з порядком слів.

Деякі симптоми можуть бути унікальними для дітей із апраксією і можуть бути корисними для діагностики проблеми. Однак деякі симптоми також є симптомами інших типів мовних розладів. Важко діагностувати апраксію, якщо у дитини є лише симптоми, які виявляються як при апраксії, так і при інших типах мовних або мовних розладів.

Причини

Дитяча апраксія мовлення має низку можливих причин, але в багатьох випадках причину визначити неможливо. Лікарі часто не помічають проблеми в мозку дитини з апраксією.

Апраксія може бути наслідком (неврологічних) станів або травм головного мозку, таких як інсульт, інфекції або черепно-мозкові травми.

Апраксія також може виникнути як симптом генетичного розладу, синдрому або метаболічного стану. Наприклад, апраксія частіше зустрічається у дітей з галактоземією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, мовлення, мовних, наприклад, симптоми, звуків, розладів, можуть, апраксією, голосних


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли нездорове харчування поєднується із сидячим способом життя й особливостями нашої культури, у якій еталоном є худе тіло, це призводить до розладів

Як вберегти дитину від розладу харчової поведінки?

Дитина | 10:00, 06.10.2022

Коли нездорове харчування поєднується із сидячим способом життя й особливостями нашої культури, у якій еталоном є худе тіло, це призводить до розладів харчової поведінки. Згідно зі статистикою, на них страждають 23 % сучасних дівчаток і 6 % хлопчиків

Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і ув

Які продукти мають бути у щоденному раціоні школярів

Дитяче харчування | 08:00, 06.10.2022

Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою.

Струсіть дитячу пляшечку, і ви отримаєте багато пінистих бульбашок, які можуть спричинити газоутворення при проковтуванні. Ваша дитина почуватиметеся

Як прибрати бульбашки повітря з дитячої пляшечки?

Дитина | 01:30, 06.10.2022

Струсіть дитячу пляшечку, і ви отримаєте багато пінистих бульбашок, які можуть спричинити газоутворення при проковтуванні. Ваша дитина почуватиметеся краще, якщо вона їстиме їжу без усього цього бульбашкового повітря.

Сповивання новонародженого – це проста батьківська навичка, яка значно полегшує ваше життя. Загорніть свій маленький оберемок радості і ви можете рево

Коли припинити сповивати дитину?

Дитина | 19:00, 05.10.2022

Сповивання новонародженого – це проста батьківська навичка, яка значно полегшує ваше життя. Загорніть свій маленький оберемок радості і ви можете революціонізувати дитячий сон у своїй родині. Але все хороше колись закінчується, включаючи ваш секретни

Колиски можуть полегшити догляд за дитиною посеред ночі, утримуючи дитину поруч з мамою й татом під час годування та зміни підгузників.

Скільки може дитина спати в колисці?

Дитина | 08:30, 05.10.2022

Колиски можуть полегшити догляд за дитиною посеред ночі, утримуючи дитину поруч з мамою й татом під час годування та зміни підгузників.

Ваша дитина не може привітати вас словами визнання, але від народження ваш малюк знає, що ви мама. Ваша дитина розпізнає ваш голос і дотик, але ваш за

Чи допоможе мамин запах дитині довше спати?

Дитина | 08:30, 04.10.2022

Ваша дитина не може привітати вас словами визнання, але від народження ваш малюк знає, що ви мама. Ваша дитина розпізнає ваш голос і дотик, але ваш запах також є потужним сигналом розпізнавання.

Догляд за дитиною виснажливий, і якщо ви сидите, тримаючи дитину на руках, легко стати настільки сонливою, щоб зрештою заснути. Однак уникайте бажання

Чим небезпечне засинання дитини на руках в батьків?

Дитина | 19:00, 03.10.2022

Догляд за дитиною виснажливий, і якщо ви сидите, тримаючи дитину на руках, легко стати настільки сонливою, щоб зрештою заснути. Однак уникайте бажання заснути, тому що сон, тримаючи дитину на руках, підвищує ризик її травми. У рідкісних випадках це м

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: