Що таке дитяча апраксія?

Adoption
Date
  • 1760 Переглядів
Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

0163_child_tongue_cropped.jpg (34.15 Kb)


При апраксії мозок намагається розробити плани руху мови. При цьому розладі мовні м’язи не слабкі, але вони не працюють нормально, оскільки мозку важко керувати або координувати рухи.

Щоб правильно говорити, мозок вашої дитини має навчитися будувати плани, які вказують його або її мовним м’язам, як рухати губами, щелепою та язиком таким чином, щоб вимовляти точні звуки та слова, вимовлені з нормальною швидкістю та ритмом.

Апраксію часто лікують логопедією, під час якої діти практикують правильний спосіб вимовляти слова, склади та фрази за допомогою логопеда.

Симптоми

Діти з дитячою апраксією мовлення можуть мати багато мовленнєвих симптомів або характеристик, які відрізняються залежно від їхнього віку та тяжкості мовленнєвих проблем.

Апраксія може бути пов'язана з:

Затримкою перших слів.
Обмеженою кількістю вимовлених слів.
Здатність утворювати лише кілька приголосних або голосних звуків.

Ці симптоми зазвичай помічаються у віці від 18 місяців до 2 років і можуть вказувати на підозру апроксії.

Оскільки діти вимовляють більше, зазвичай у віці від 2 до 4 років, характеристики, які, ймовірно, вказують на апроксію, включають:

Спотворення голосних і приголосних.
Поділ складів у словах або між ними.
Помилки в озвучуванні.

Багатьом дітям із захворюванням важко поставити щелепи, губи та язик у правильне положення, щоб вимовити звук, і їм може бути важко плавно перейти до наступного звуку.

Багато дітей також мають проблеми з мовою, наприклад, зменшений словниковий запас або труднощі з порядком слів.

Деякі симптоми можуть бути унікальними для дітей із апраксією і можуть бути корисними для діагностики проблеми. Однак деякі симптоми також є симптомами інших типів мовних розладів. Важко діагностувати апраксію, якщо у дитини є лише симптоми, які виявляються як при апраксії, так і при інших типах мовних або мовних розладів.

Причини

Дитяча апраксія мовлення має низку можливих причин, але в багатьох випадках причину визначити неможливо. Лікарі часто не помічають проблеми в мозку дитини з апраксією.

Апраксія може бути наслідком (неврологічних) станів або травм головного мозку, таких як інсульт, інфекції або черепно-мозкові травми.

Апраксія також може виникнути як симптом генетичного розладу, синдрому або метаболічного стану. Наприклад, апраксія частіше зустрічається у дітей з галактоземією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, мовлення, мовних, наприклад, симптоми, звуків, розладів, можуть, апраксією, голосних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поставити точний діагноз, визначити винуватця неприємностей і вибрати тактику лікування може тільки лікар-алерголог. Обстеження зазвичай включає шкірн

Як діагностувати алергію у дитини?

Алергія | 07:30, 30.11.2023

Поставити точний діагноз, визначити винуватця неприємностей і вибрати тактику лікування може тільки лікар-алерголог. Обстеження зазвичай включає шкірні проби або аналіз крові на визначення алергеноспецифічних імуноглобулінів Е - IgE. Конкретний метод

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікр

Перша їжа дитини визначає її імунітет на все життя: дослідження

Дитяче харчування | 08:20, 29.11.2023

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора. Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Як дитячий організм реагує на стакан газованої води?

Дитяче харчування | 07:30, 29.11.2023

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

9 причин, чому дитина не хоче їсти

Дитяче харчування | 00:30, 29.11.2023

"Ложечку за маму, ложечку за тата ... З'їж кашку, а то не виростеш ... Якщо не їстимеш, мультик не дивитимешся ..." Умовляннями, погрозами, хитрощами, з піснями і танцями батьки намагаються нагодувати своїх малоїжок.

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворюван

Як допомогти дитині почати говорити: поради психолога

Розвиток дитини | 02:00, 27.11.2023

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворювання чи аутизм.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: