Прихована проблема анорексії під час вагітності

Adoption
Date
  • 390 Переглядів
Вагітні жінки з анорексією піддаються більшому ризику народження мертвої дитини, недостатньої ваги дитини або передчасних пологів, однак, згідно з новим дослідженням, немає чітких вказівок щодо того, як лікарі повинні лікувати цей стан. Дослідники розробили рекомендації та принципи мультидисциплінарного лікування нервової анорексії під час вагітності. Ці рекомендації зосереджені на спеціалізованій психіатричній, акушерській, медичній допомозі та харчуванні, необхідного для забезпечення оптимальних результатів для жінок та їхніх немовлят.

5654_shutterstock_7476763.jpg (42.58 Kb)

Дослідники під керівництвом професора Меган Галбаллі, директора Центру психічного здоров’я жінок і дітей Школи клінічних наук Університету Монаша в Мельбурні, Австралія, розробили рекомендації та принципи мультидисциплінарного лікування нервової анорексії під час вагітності.

Нервова анорексія має підвищену поширеність серед жінок у дітородний період, причому кожна 200 вагітна жінка страждає цим захворюванням. Як правило, це пов’язано з поведінкою обмеження, переїдання та очищення, або обох.

Професор Галбаллі каже, що досліджень і клінічних порад щодо ведення вагітних жінок з анорексією мало.

"На відміну від розладів настрою, тривоги та психотичних розладів, для нервової анорексії під час вагітності доступно мало вказівок і досліджень. Рекомендації з перинатального психічного здоров’я, в тому числі у Великобританії та Австралії, лише обмежено або взагалі не згадують оцінку та лікування розладів харчової поведінки у вагітність", - сказала вона.

"Заходи оцінки, які використовуються поза вагітністю, такі як перелік розладів харчової поведінки або залежність від індексу маси тіла, мають обмежену придатність під час вагітності.

"Очевидно, що оцінка та моніторинг заходів та інструментів для лікування нервової анорексії потребують модифікації в контексті вагітності".
Дослідження щодо управління здоров’ям вагітних жінок загалом підкреслили важливість допологового харчування матері, збільшення ваги під час вагітності та ваги дитини при народженні як критичних факторів ризику та життєво важливих точок втручання для покращення здоров’я протягом усього життя, включно з такими сферами, як хвороби серця, діабет та ожиріння.

За словами авторів дослідження, нервова анорексія може вплинути на акушерські та неонатальні результати через низьке споживання калорій, дефіцит харчування та вітамінів, стрес, голодування, низьку масу тіла та проблеми з функцією плаценти.

Крім того, ризики, пов’язані з нелікованою або недостатньо лікованою нервовою анорексією під час вагітності, включають психологічні та психосоціальні ризики, включаючи перинатальну депресію та тривогу.

У жінок з нервовою анорексією спостерігається збільшення випадків акушерських ускладнень. Канадське дослідження 2020 року показало, що жінки з нервовою анорексією під час вагітності мали в 1,32 рази більший ризик передчасних пологів, у 1,69 рази більший скоригований ризик народження дитини з низькою вагою та в 1,99 рази більший скоригований ризик мертвонародження порівняно з жінками без анорексії.

«Лікування нервової анорексії вимагає підходу міждисциплінарної команди, що має знання як мінімум у сфері психічного здоров’я, спеціалізованої медичної допомоги та дієтології; під час вагітності ключовими експертами є акушери (зокрема експерти, які ведуть вагітність із високим ризиком), лікарі з досвідом вагітності, дієтологи, які також мають досвід у питаннях потреб у харчуванні під час вагітності, педіатри та психіатри з перинатальним досвідом», – рекомендують автори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, анорексії, анорексією, нервової, дитини, рекомендації, здоров’я, лікування, розладів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: