Яким повинен бути справжній батько?

Adoption
Date
  • 135 Переглядів
Більшість матеріалів, що стосуються виховання дітей, призначені для жінок, матерів. І не випадково, оскільки саме вони більше часу проводять із дітьми та займаються їх вихованням. Чоловік, як і належить, виступає в ролі здобувача, проте це не означає, що він може звалити весь тягар відповідальності на дружину. Не секрет, що для повноцінного розвитку малюка потрібна участь обох батьків. Тому цю статтю хотілося б присвятити саме чоловікам.

2978_f6e2b29-db85ec4-df32c34-tato-dity755.jpg (53.05 Kb)
Яким батьком небезпечно бути?

Нерідко з різних причин (робота, зайнятість, втома, просто небажання) чоловіки забувають, що є батьками, хоча в душі вони всі хочуть стати кращими татами на світі, справжніми друзями для своїх дітей. Але хтось не знає, як це зробити, хтось соромиться, хтось боїться, а хтось взагалі вирішує відійти на задній план і не заважати матері. Хочеться дати батькам кілька порад.

Поважайте дружину. Виховання дитини просто неможливе без відповідної ситуації в сім'ї. Якщо малюк бачить, що в сім'ї панують гармонія та повага, то він відчуває себе частиною цього щастя. До того ж це буде чудовим прикладом для дітей: син навчатиметься поводженню з дівчатками, а донька побачить поведінку справжнього чоловіка.

Знаходьте час спілкування з дітьми. Якщо постійно відмовляти дітям на увазі, то вони відчують себе непотрібними.
Займайтеся дитиною від народження. Досить часто батьки перекладають відповідальність за перші роки життя малюка на матір, аргументуючи це острахом і незнанням поводження з немовлятами і думаючи взятися за виховання дитини, коли вона підросте. Однак така тактика не працює: не виникає прихильності. Коли батько виховує дитину з першого дня, розмовляє з нею, навчає її, народжується довіра.

Будьте справедливим батьком. Нерідко чоловік займає однополярне становище. Тобто він або строгий тато, який лає з приводу і без, або добрий татко, який прощає всі витівки. По суті, жоден із цих «образів» не дає потрібного ефекту. Краще зайняти нейтральну позицію – бути справедливим батьком: коли потрібно – покарати, коли потрібно – похвалити. Саме така поведінка допоможе заслужити довіру.

Будьте прикладом, причому не лише для сина, а й для доньки. Щоб хлопчик виріс справжнім чоловіком, потрібен гідний приклад. Що ж до дівчинки, їй потрібен приклад поведінки справжнього чоловіка, який має бути поруч із нею у майбутньому. Саме схожого на батька чоловіка дівчинка шукатиме собі у супутники життя.

Будьте наставником. Можна послатись на школу: там усьому навчать. А можна взятися і показати на ділі, як і що. Адже школа дає лише знання з «наукової» області, а батькам потрібно дати дитині ще й знання моральні: повага, співчуття, допомога, дружба, вірність та багато іншого.
Приймайте їжу разом. Такий важливий факт є неодмінним атрибутом здорової сім'ї. Це не тільки дозволяє згуртувати всіх її членів, але й дає можливість дитині відчути себе частиною сім'ї, що надає їй впевненості та оточує любов'ю та турботою.
Читайте дітям – і що більше, то краще. Не секрет, що багато лікарів рекомендують починати читати дитині ще до того, як вона з'явиться на світ. Під час читання виникає особливий зв'язок з дитиною, і з кожним разом вона стає міцнішою.
Не переривайте зв'язок. Час не стоїть на місці – і ось дитина виросла, створила свою сім'ю, у неї з'явилися свої діти. Але ж «робота» батька на цьому не закінчується. Вік дитини не має значення: вона все одно для батька залишиться дитиною. І якщо виховувати вже не потрібно, завжди стане в нагоді батьківська порада та допомога – ваш життєвий досвід.

Безперечно, до цього можна додати ще чимало. Все залежить від бажання чоловіка стати хорошим батьком, щоб бути не просто тим, хто дав життя, а бути рідною та дорогою людиною для своєї дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, 1 рік, 1-3 роки, 3-7 років, 7-12 років, підліток, діти в сім'ї, сімейні відносини, тато, таусь, тати


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері

Що відчуває дитина, якщо батьки їх постійно контролюють

Психологія | 12:00, 15.01.2022

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері застуда дитини, навіть найвипадковіша або цілком закономірна, відповідно до пори року і тієї кілько

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось йо

Особистий щоденник дитини: чи можна його читати батькам?

Психологія | 10:00, 15.01.2022

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось його прочитає, засуджуватиме чи насміхатиметься. Ставши ж батьками, ми часом самі ледь стримуємося, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: