Проблема особистого простору у багатодітній сім'ї

Adoption
Date
  • 112 Переглядів
У суспільстві багатодітна сім'я викликає повагу і деяке захоплення. Всім відомо, що велика родина стикається з великою кількістю проблем. Одна з них — проблема особистого простору, коли немає можливості усамітнитися, спокійно подумати чи побути в тиші. До чого стикаються з цією проблемою і батьки, і діти. Але якщо батьки, ухвалюючи рішення, були готові до цього, то у дітей не було вибору.

Чому проблема особистого простору є дуже актуальною? Справа в тому, що для людини особистий простір - це зона комфорту, яка починає формуватися в дитинстві, тому важливо, щоб у дитини був свій куточок, де вона може побути наодинці з собою, пограти, помріяти, розкласти свої речі.

Не можна забувати, що існують різні психотипи, і їм потрібні певні умови для внутрішньої гармонії та балансу. У великій сім'ї в порівняно невеликому просторі виявляються яскраво виражений холерик, меланхолік, сангвінік і флегматик, і немає фізичної можливості надати кожному окрему кімнату або навіть частину кімнати. А на процес організації комфортного особистого простору у батьків просто не вистачає ні часу, ні сил — вони занурені в повсякденну турботу про малюків.

Вирішення проблеми полягає в правильній організації особистого простору для кожного члена сім'ї. Батьки найчастіше концентруються на вихованні у дітях почуття згуртованості, умінні комунікувати між собою, ділитися тощо. Це одна з переваг виховання в багатодітній сім'ї. А от організації особистого простору батьки приділяють недостатньо уваги, вважаючи цю тему другорядною. Ця тема важлива, і облаштування особистого куточка для кожної дитини та дорослої потреби.

Декілька порад щодо організації особистого простору для дітей:

• Критерії групування дитячих кімнат

Традиційне рішення - формування дитячих кімнат за статевою ознакою. Це справді логічно та раціонально. Але рекомендуємо ще звернути увагу на такий критерій, як вік та захоплення дітей. Залежно від віку на певних етапах, найбільш актуальним може стати поселення в одній кімнаті дітей приблизно одного віку.

• Переваги загальної кімнати

Часто батьки відмовляються від створення спільної кімнати/вітальні на користь поділу цього простору між дітьми. В даному випадку все залежатиме, звичайно, від просторових можливостей, але якщо є хоч найменша можливість організувати спільний простір для сім'ї, то зробіть це.

• Не насаджувати насильно «колективізм»

Не варто змушувати дітей робити все разом. Треба пам'ятати про характер дітей та враховувати їхній настрій. І якщо дитина не хоче сьогодні разом з усіма йти на прогулянку, то, можливо, варто дати їй можливість залишитися вдома та побути на самоті

Бажаєте, щоб діти, підростаючи, навчилися самостійно організовувати свій особистий простір та йти на компроміси з іншими – демонструйте це особистим прикладом. Хто сказав, що батькам не потрібен особистий простір? Він потрібен їм, можливо, навіть більше, ніж дітям. Це можливість трохи відсторонитися, відновити внутрішню енергію та просто відпочити. Тому багатодітним батькам варто звернути увагу на такі прийоми.

Відволікаємо дітей правильно. У багатодітній сім'ї фрази «Не заважай. Дай мені відпочити. Дай мені спокійно посидіти», спрацьовують рідко або не працюють взагалі. Кому щось завжди потрібно прямо тут і зараз. Щоб викроїти собі трохи особистого часу та простору, необхідно вигадати якесь заняття для дітей. Воно має бути цікавим, позитивним, бажано розвиваючим і, звичайно, безпечним, щоб ваші «5 хвилин» спокою не перетворилися на багатогодинне прибирання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, проблема особистого простору, у багатодітній сім'ї, простір, батьки, консультації, поради


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері

Що відчуває дитина, якщо батьки їх постійно контролюють

Психологія | 12:00, 15.01.2022

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері застуда дитини, навіть найвипадковіша або цілком закономірна, відповідно до пори року і тієї кілько

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось йо

Особистий щоденник дитини: чи можна його читати батькам?

Психологія | 10:00, 15.01.2022

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось його прочитає, засуджуватиме чи насміхатиметься. Ставши ж батьками, ми часом самі ледь стримуємося, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: