Причини страхів та агресії у дитини

Adoption
Date
  • 82 Переглядів
Діти надзвичайно чутливі до будь-яких негативних проявів навколишнього світу. У такий непростий час надзвичайно складно підтримувати свій психологічний стан. Нелегко також забезпечувати спокійну та сприятливу для розвитку атмосферу вдома. До того ж пережиті негаразди та біди обов’язково залишають свій слід, з яким треба працювати.

5855_3.jpg (34.92 Kb)

Дитячі страхи – одна з найпоширеніших проблем, з якою батьки звертаються до психологів. Річ у тому, що страх є вродженою базовою емоцією, яка властива кожній людині. Зазвичай страхи загострюються у старшому дошкільному віці. Це пов’язано з тим, що дитина дорослішає. Втім, є й інші цілком реальні причини страхів у дітей.

Негативний досвід
Якщо одного разу з дитиною сталося щось травматичне або неприємне, вона може боятися цього. Наприклад, дитину покусав собака, і вона почала боятися тварин. Або у дитини стався неприємний інцидент у воді і вона боїться плавати та купатися. Будь-який сильний переляк може спровокувати виникнення стійких страхів.

Поведінка близьких людей
Страхом можна «заразитися» від близьких та значущих дорослих. Нерідко дітей ненавмисно залякують якимось об’єктом, який надалі стає причиною постійних невротичних переживань.

Гіперопіка
Через надмірну опіку діти стають невпевненими у собі та дуже боязкими. Такі діти можуть боятися багатьох простих речей.

Сімейні конфлікти
Сімейне виховання та особливості взаємин у сім’ї можуть впливати на виникнення страхів. Наприклад, брак уваги може служити каталізатором дитячих страхів, а конфлікти у родині впливають на втрату відчуття безпеки, і як наслідок, появу страхів.

Як боротися з дитячими страхами

Перше, що необхідно зробити, розібратися, чого боїться дитина, та звідки у неї цей страх. До кожної дитини має бути індивідуальний підхід, тому обов’язково зверніться до спеціаліста, якщо не можете розібратися з цим питанням самостійно.

Найпоширеніші способи боротьби зі страхами:

- розмови
- увага та турбота
- арт-терапія (пісок, малювання, ліпка)
- казкотерапія
- ігри, прогулянки.

Причини агресії у дітей

На певному етапі розвитку агресивна поведінка притаманна багатьом дітям. Річ у тому, що таким чином діти висловлюють своє незадоволення та інші негативні емоції. Втім, бувають й інші причини проявів агресії.

Вивчена поведінка
Дитина вчиться поводитися у оточення. Не виключено, що хтось із близьких час від часу проявляє агресію.

Спосіб зняти напругу
Діти не вміють переживати емоції, як дорослі, тому іноді можуть зняти напругу та невдоволення через такий неприємний спосіб.

Захист
Іноді агресія – це прагнення захистити себе, свій простір або свої речі.

Спосіб підтвердити свій авторитет
Тут мова йде про більш дорослих дітей та підлітків. Булінг доволі поширене явище серед підлітків, адже у такий спосіб вони намагаються підтвердити власний авторитет або сподобатися комусь із однолітків.

Як боротися з агресією
Перше, на що варто звернути увагу, це пригнічення негативних емоцій. Психологи радять ніколи не пригнічувати у дитини такі прояви, як плач, роздратування, гнів та крик. Це призводить до того, що у дитини виникає гостре відчуття несправедливості. Образа є, а проявити її не можна. Як наслідок, образа сидить всередині і дитина все одно знаходить, як дати вихід цим емоціям.

Якщо емоції не знаходять правильний вихід, дитина може направляти гнів на себе (аутоагресія) або стає пасивно-агресивною. Діти, яким не дають проявляти негативні емоції, переходять до пасивних способів. Це може проявлятися в недовірі до оточуючих, поганій поведінці та ігноруванні прохань.

Тому дозволяйте дитині кричати та злитися. Не сердьтеся у відповідь і не змушуйте дитину подавляти свої почуття. При капризах та істериках дитини необхідно зберігати спокій та намагатися пояснити, чому вона так поводиться, та що стало причиною такої поведінки.

Допоможіть дитині пережити погані відчуття. Висловлюйте слова підтримки та розуміння, обніміть, поцілуйте, розповідайте, як екологічно справлятися з проявами гніву. Обов’язково зверніть увагу на те, що провокує дитину на агресію та спробуйте уникати таких ситуацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: причини страхів та агресії у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Проблема багатьох людей в тому, що вони завжди переконані, що одного разу почнуть жити. А зараз, типу, репетиція. Відкладений старт, так би мовити. Пр

Чому не можна відкладати життя на потім - розповів психолог

Психологія | 07:00, 02.06.2023

Проблема багатьох людей в тому, що вони завжди переконані, що одного разу почнуть жити. А зараз, типу, репетиція. Відкладений старт, так би мовити. Про це в Instagram розповів психолог Михайло Лабковський і пояснив, чим це загрожує самій людині.

Проведення у соцмережах понад 5 годин на добу може завдати шкоди здоров’ю. Зокрема, можуть виникнути проблеми зі сном, депресія та навіть втрата пам’я

Соцмережі шкодять психіці - науковці

Психологія | 08:00, 01.06.2023

Проведення у соцмережах понад 5 годин на добу може завдати шкоди здоров’ю. Зокрема, можуть виникнути проблеми зі сном, депресія та навіть втрата пам’яті.

Почуття гумору - це сексуально. Невинні жарти позитивно впливають на стосунки у парі. Натомість висміювання партнера має зворотній ефект. У тривалих с

Як жарти впливають на стосунки між чоловіком і жінкою?

Сімейні справи | 07:00, 31.05.2023

Почуття гумору - це сексуально. Невинні жарти позитивно впливають на стосунки у парі. Натомість висміювання партнера має зворотній ефект. У тривалих стосунках чоловік і жінка зазвичай мають схоже почуття гумору. Дослідження показують, що пари з меншо

Американські експерти назвали п'ять дивовижних речей, про які сни іноді говорять про здоров'я людини. Дані дослідження показали, що чим частіше люди б

Що здатні розповісти про стан здоров'я наші сни?

Здоров'я | 05:00, 31.05.2023

Американські експерти назвали п'ять дивовижних речей, про які сни іноді говорять про здоров'я людини. Дані дослідження показали, що чим частіше люди бачать сни ночами, тим нижчий ризик розвитку у них хвороби Альцгеймера та інших різновидів старечого

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві

Чому жіноча істерика корисна для здоров'я?

Здоров'я | 10:00, 29.05.2023

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві тисячі жінок, які проживали зі своїм партнером.

Психолог Ігор Огданський дав декілька порад батькам, діти яких можуть замислюватися про самогубство.

Психолог розповів, як побороти суїцидальні думки в підлітків

Психологія | 05:00, 27.05.2023

Психолог Ігор Огданський дав декілька порад батькам, діти яких можуть замислюватися про самогубство.

Більшість із нас любить погортати стрічку новин в ліжку, перевірити повідомлення або поспілкуватися в месенджері. Існує навіть спеціальна назву такого

Чому не можна користуватися телефоном перед сном?

Сімейні справи | 05:00, 26.05.2023

Більшість із нас любить погортати стрічку новин в ліжку, перевірити повідомлення або поспілкуватися в месенджері. Існує навіть спеціальна назву такого явища: прокрастинація перед сном. Тобто ви навмисно відкладаєте сон без явної необхідності. Внаслід

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: