Чому моя доросла дитина не довіряє мені?

Adoption
Date
  • 503 Переглядів
5 причин, чому дорослі діти перестають говорити батькам, що в них щось не так.

2612_web3-parents-adult-people-summer-shutterstock.jpg (71.74 Kb)


У близьких, здорових стосунках дорослі діти можуть довіряти батькам, коли щось піде не так. Коли вони вирішують не звертатися до батьків, може бути кілька причин.

1. Дитина відчуває сором

Іноді дорослі діти не довіряють своїм батькам, тому що вони відчувають внутрішній сором через проблеми, якими вони хочуть поділитися. Якщо людина мала труднощі в суперечливому шлюбі, на невдачній роботі або з енергійною дитиною, вона може відчувати, що щось не так, як би мало бути. Це відчуття невдачі й сорому змушує їх віддалятися, а не шукати підтримки у тих, хто найкраще підготований, щоб допомогти їм у цьому.

2. Дитина часто отримує небажані відповіді

Деякі дорослі діти перестають довіряти батькам після повторюваних відповідей, які змушують їх почувати себе гірше, ніж до порад батьків. Це може виглядати так, ніби батьки дають небажані поради, коли потрібна лише перевірка, висміюють дорослу дитину, применшують її біль, ставлять на неї ярлики або засуджують її.

Чим частіше дитина отримує такі відповіді, тим менша ймовірність, що вона шукатиме підтримки та мудрості у батьків. Батьки можуть навіть не усвідомлювати, як вони реагують, а потім відчувати себе вкрай збентеженими і скривдженими через відсторонення дорослої дитини.

3. Батьки реагують на турботи дитини власним пригніченням

Для деяких дорослих дітей ідея довіритись батькам означає терпіти пригнічення батьків у відповідь. Коли діти намагаються поділитися чимось важливим і напруженим зі своїми батьками, батьки реагують з такою тривогою, що потім дитина перетворюється на опікуна. Тоді доросла дитина відходить від розмови, відчуваючи, що її виснажують занепокоєння батьків і відчувають, що її не підтримують. Ця модель змушує їх шукати підтримки в іншому місці.

4. Батьки підходять до болю своєї дитини з прихованих мотивів

Деякі батьки відчужують своїх дорослих дітей, реагуючи на їхній біль порадою, яка служить плану батьків, а не задоволенню потреб дитини.

Уявіть собі дорослу дитину, яка відчуває невдоволення на роботі. Батьки можуть скористатися можливістю, щоб заохотити дитину перейти в галузь, в якій батьки хотіли б її бачити, замість того, щоб вирішувати біль своєї дитини. Ці приховані мотиви швидко усувають довіру у стосунках.

5. Стосункам бракує близькості

Щоб довіритися батькам, доросла дитина повинна відчувати себе близькою до своїх батьків у інших способах, ніж у пошуку підтримки. Це означає, що батьки і дитина пов’язують такі речі, як спільні інтереси, сімейні зустрічі та цінності. Коли цього не вистачає, доросла дитина навряд чи буде довіряти батькам, тому що довіру потрібно заслужити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, батьки, відносини, довіра, стосунки, психологія, діти і батьки, дорослі діти, відносини в родині, мама, тато, дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Чому дитину потрібно часто обіймати?

Сімейні справи | 07:30, 18.11.2023

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: