Чого можуть навчити нас наші діти?

Adoption
Date
  • 1551 Переглядів
Іноді наш життєвий досвід заважає нам бути природними – відчувати інтерес до життя, сили й натхнення. Цього ми можемо багато в чому навчитися в дітей, якщо будемо готові слухати, бачити й застосовувати отримані знання у своєму житті.

0279_5a_.jpg (32.62 Kb)

Краще завжди казати правду. Чи траплялось вам коли-небудь чути, як дитина каже: «Мені це не подобається», «Мені не подобається твоя сорочка» або «Я ненавиджу цю їжу»? У таких випадках нам зазвичай хочеться стримати її й пояснити, що так казати не можна. Але діти кажуть чесно. Спостерігаючи за поганими вчинками, вони втручаються, щоби сказати, що так робити неправильно. Виростаючи, ми стаємо більш схильними до того, щоби промовчати, коли можна було б відстояти свою точку зору або висловити непопулярну думку. Поміркуйте, чи завжди треба погоджуватися з думкою більшості, чи іноді краще чесно висловитись.

Виражати емоції – нормально. Діти плачуть, тупають ногами, вищать від радості й захоплення. Звісно, у світі дорослих не прийнято тупотіти ногами, коли щось складається не так, як хотілось, але чому б іноді не виражати емоції, коли ви щасливі? Поплачте, коли ви засмучені. Тупніть ногу або побийте подушку, коли поруч нікого немає і вам треба «випустити пару». Вирішити проблему легше, якщо спочатку випустити емоції назовні.

Ви маєте право ставити запитання. Школа дає нам необхідні знання, після чого перевіряє, як ми їх засвоїли. Якщо дитина постійно ставить запитання, її поведінку можуть уважати неповажною або нав'язливою. Однак запитання мають велику силу та значення. Коли щось здається вам безглуздим, не робіть поспішних висновків, а постарайтеся зрозуміти причину. Ставте запитання. Досліджуйте. Намагайтесь дізнатися більше замість того, щоби приймати на віру все, що вам кажуть. Дітей часто критикують за те, що вони ставлять запитання, але розуміння та здатність пізнавати нове – це, мабуть, найкращий подарунок, який ми отримуємо від життя.

Учитись можна весело. Дорослим треба бути серйозними. Життя дорослих сповнене серйозних речей – це робота, домашні справи, рахунки, поїздка. Як тільки ми досягаємо певного віку, життя перетворюється на рутину. Веселощі та сміх здаються недоречними й навіть безглуздими. Це марна трата часу. Однак сміх може дуже допомагати. Ми набагато краще навчаємося чогось, якщо отримуємо від цього задоволення. На даній теорії побудовані командні ігри: чим більше задоволення ми отримуємо під час гри, тим краще засвоїмо отриманий досвід і навчимося чогось нового. Шукайте веселощі в усьому.

Майте пристрасне захоплення чим-небудь. Чи траплялось вам спостерігати за дітьми, які люблять їздити верхи або грати у футбол так, що займаються цим цілими днями? Діти, які люблять збирати конструктор, годинами можуть підбирати потрібну деталь. А якщо дитина любить тварин, вона може годинами доглядати за домашнім улюбленцем, якщо той захворіє. Захопленість управляє світом. Якщо дитині заборонити те, чим вона пристрасно захоплена, вона буде порушувати заборони. Знайдіть щось, до чого ви будете відчувати такі ж сильні почуття і що буде вам неймовірно цікаво. Чим більше ви віддасте цьому захопленню, тим більше вам повернеться.

Не всі відповіді можна знайти в Інтернеті. Чому небо блакитне? Скільки важить слон? Є запитання, на які ми можемо знайти відповіді у Всесвітній мережі, але краще все-таки вивчати першоджерела інформації. Проводьте наукові експерименти на кухні, досліджуйте камені на задньому дворі, спробуйте проїхати на велосипеді по щебеню, спробуйте зробити стійку на руках. Не все, що можна досліджувати, має практичне застосування. Дорослі зазвичай припиняють досліджувати й дізнаються про все тільки з Інтернету. Вийдіть з будинку й досліджуйте. Знайдіть у світі щось цікаве. Відчуйте, наскільки дивне життя. Google знає не все!

Довіряйте інтуїції. Інтуїція властива дітям з народження. Ми часто зіштовхуємося з тим, що вони «знають» щось наперед, їм з першого погляду може не сподобатись людина, яка згодом виявляється небезпечною або неприємною. Інтуїція – це природне вміння, яке ми втрачаємо з роками, тому що серйозне ставлення до життя стає для нас важливішим. Навчіться заново довіряти своїй інтуїції. Не раціоналізуйте й не відкидайте щось, якщо у вас є погані передчуття. Поважайте це почуття й будьте до нього уважними.

Завдання дорослих – допомогти дитині вирости, розвинутись і навчитися жити. Дорослий, який учиться жити в дитини, теж може отримати цінний життєвий досвід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, життя, мама, тато, психологія, щастя


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє т

Вчені виявили, з якими жінками чоловіки стають щасливішими

Сімейні справи | 12:00, 28.09.2022

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє такому явищу, є висока сексуальна активність таких хлопців.

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому

Типи жінок, які зовсім не подобаються чоловікам

Психологія | 10:00, 28.09.2022

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому що це дівчата, яких чоловіки з різних причин намагаються і зовсім обходити стороною.

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексу

Фахівці розповіли, хто найбільше схильний до зрад

Психологія | 08:00, 28.09.2022

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексуально активними і схильними до випадкових зв’язків найчастіше є люди з коротким і широким обличчям.

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково п

Сексологи розсекретили найпопулярніші жіночі фантазії

Секс | 07:00, 28.09.2022

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково перетворювати еротичні сценки в реальність, досить просто помріяти про них.

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Психологи розповіли, чому щасливі пари зраджують один одному

Сімейні справи | 12:00, 27.09.2022

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгіт

Працюючі заміжні жінки щасливіші у старості — дослідження

Мама | 10:00, 26.09.2022

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгітюдне дослідження емоційного благополуччя гетеросексуальних сімейних пар, Вікл наголосила на одній за

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можли

9 ознак того, що у ваших стосунках проблеми

Психологія | 23:00, 25.09.2022

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можливо, суперечки стають частішими або загострюються, або один із партнерів закривається, коли виникає к

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: