Що краще для новонародженого: грудне вигодовування чи пляшечка

Adoption
Date
  • 2990 Переглядів
Фахівці дотримуються думки, що протягом першого року життя найкращим харчуванням для дитини є материнське молоко. Але в даний час в молодої мами з'явилася можливість вибору. Як годувати свою дитину - грудьми або з пляшечки.

79_kak_pravilno_kormit_rebenka_iz_butilochki.jpeg (23.04 Kb)


Існує кілька поширених причин, які іноді перетворюють природний для жінки процес у важку роботу і приводять її до рішення відмовитися від грудного вигодовування і перевести свою дитину на штучні суміші. Насправді це міфи, абсолютно не відповідають істині. І з'являються ці міфи саме через недолік інформації.

Міф 1: Годувати грудьми боляче
Ще під час вагітності бажано підготувати соски до годування. Для цього їх необхідно після душу розтирати махровим рушником. А після годування змастіть соски крапелькою молока і дайте їм висохнути. Якщо ви відчуваєте біль при годуванні, то це означає, що дитина неправильно захопила сосок. У цьому випадку необхідно як можна швидше відірвати її від грудей і повторити спробу. Постарайтеся, щоб дитина захоплювала ротом не тільки сосок, а й частину ореоли. Не можна терпіти біль, поки дитина їсть, інакше можуть з'явитися тріщини на сосках. Протягом перших кількох днів біль може відчуватися в перші кілька секунд, після початку годування. Але він швидко минає.

Міф 2: Необхідно суворо стежити за дієтою і в усьому відмовляти собі
Вважається, що годуюча жінка потребує якоїсь особливої, дуже корисної їжі, а також позбавлена багатьох гастрономічних радощів. Насправді, під час годування грудьми їсти можна практично все. Необхідно лише виключити з раціону ті продукти, які викликають алергічну реакцію у вас або батька малюка і можуть стати причиною дитячого діатезу. Звичайно, бажано, щоб ваша їжа була корисною і різноманітною. До речі, це потрібно не тільки дитині, а й вам самій, щоб добре виглядати і відновитися після пологів. Єдине, від чого необхідно відмовитися, це спиртні напої і куріння. Вони не приносять користі ні вам, ні вашому малюку.

Міф 3: Груди втратять форму
Дійсно, після пологів жіночі груди дуже сильно змінюються. Незалежно від того, годуєте ви чи ні, груди все одно з дитячої перетвориться на жіночу. Але це зовсім не означає, що вона втратить форму і стане непривабливою. А для підтримки її форми необхідно ще під час вагітності виконувати спеціальний комплекс вправ і стежити за собою.

Міф 4: Перед кожним годуванням необхідно мити груди
Дійсно, в багатьох пологових будинках досі змушують жінок перед кожним годуванням мити груди з милом. Але це всього лише додаткові запобіжні заходи. Після виписки додому зовсім не обов'язково дотримуватися цих вимог. Якщо ви два рази на день приймаєте душ, то цього цілком достатньо. Крім того, мило, вода та інші дезінфікуючі засоби сушать шкіру і роблять соски хворобливими, викликаючи появу тріщин. Але перед кожним годуванням і після нього, бажано змазувати сосок і ореолу крапелькою грудного молока, воно найкраще захищає дитину від мікробів.

Міф 5: Малюкові скоріше за все не вистачає молока і неможливо дізнатися, скільки він з'їв
Якщо ви годуєте на вимогу, а малюк додає у місяць не менше 500 грам, і мочиться не менше 6 разів на добу, то немає причин для занепокоєння. Грудним молоком дитину неможливо перегодувати. Дитина набагато краще за вас знає, скільки їй потрібно молока. Тому бажано перший час прикладати малюка до грудей на вимогу. До речі, чим більше новонароджений ссе груди, тим більше молока виробляється у матері. А от при штучному вигодовуванні велика ймовірність, що мама буде перегодовувати малюка, що може призвести до дуже сумних наслідків. А для того, щоб розвіяти сумніви, можна попросити лікаря провести контрольне зважування, і дізнатися, яку кількість молока з'їдає малюк за одне годування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кімнатні рослини для дитячої кімнати

Міф 6: Необхідно після кожного годування зціджуватись, щоб уникнути застоїв
При природному вигодовуванні у матері виробляється стільки молока, скільки необхідно дитині. Чим більше ви будете зціджувати, тим більше буде молока. У цьому випадку виходить замкнене коло. Тому якщо ви годуєте на вимогу або у малюка вже встановився чіткий режим годування, то зовсім не обов'язково постійно зціджуватись. Виняток становлять випадки нагрубання молочних залоз протягом декількох днів після пологів, коли налагоджується вироблення молока.

Міф 7: Ви постійно прив'язані до дитини
Дійсно, перший час після пологів вам буде важко відірватися від малюка. Але через деякий час малюк сам встановить режим годування. Як правило, діти до 6-ти місяців їдять приблизно кожні 3-3,5 години. До речі, ви завжди можете зцідити молоко в пляшечку і передоручити годування татові або бабусі. Грудне молоко можна зберігати близько 8 годин при кімнатній температурі, три дні в холодильнику і до трьох місяців у морозильній камері. При цьому його якість зберігається.

Міф 8: Після кесаревого розтину не можна годувати
Після кесаревого розтину іноді виникають проблеми зі своєчасною появою лактації. Справа в тому, що після кесарева розтину, жінка більш ослаблена, і ще деякий час знаходиться під дією наркозу. І вона не може відразу після пологів прикласти дитину до грудей. Тому молоко може з'явитися трохи пізніше. Але дитину все одно необхідно регулярно прикладати до грудей. Доведеться тільки знайти зручне положення, щоб не пошкодити шви в перші дні після операції. До речі, останнім часом дуже часто кесарів розтин роблять під місцевим наркозом (епідуральна анестезія). У цьому випадку жінка знаходиться в свідомості і відразу після пологів може прикласти дитину до грудей.

Міф 9: Годування грудьми перешкоджає появі місячних і з'являються проблеми з контрацепцією
Проблеми з застереженням виникають лише у жінок, які раніше використовували "природний метод" з вираховуванням "небезпечних" і "безпечних" для зачаття днів. Але цей метод вважається застарілим і не чинним. Більшість лікарів-гінекологів налаштовані проти "природного методу". Тому що, по-перше, цей метод при дотриманні всіх правил і регулярному менструальному циклі, дає не більше 50% ефективності. А по-друге, для його використання необхідно володіти певними навичками і стежити за найменшими змінами організму. Під час годування груддю можна застосовувати практично будь-які способи контрацепції (за рідкісним винятком) і лікар без проблем підбере вам найбільш ефективний спосіб. Хоча поки дитина смокче груди, в деякій мірі знижується можливість завагітніти. Як правило, менструальний цикл повністю відновлюється, тільки через місяць після припинення лактації. До речі багатьом жінкам, навпаки подобається така "відпустка".

Міф 10: Коли у дитини з'являються зубки, вона починає кусатися
Діти дуже рідко кусають материнську грудь. При правильному захопленні соска, навіть за наявності всіх зубів дитина не зможе вкусити вас. Адже вона смокче не зубами і не яснами, а язиком. А при неправильному захоплення соска, дитина навіть без зубів може сильно пошкодити груди. Хоча іноді діти починають гратися з грудьми і кусатися. Це відбувається, коли дитина вже наїлася, але їй шкода відпускати груди. У цьому випадку потрібно просто відняти малюка від грудей, але не спускати з рук.

Міф 11: Поки годуєш грудьми, неможливо схуднути і повернутися до первісної форми
Навпаки, жінки, які самі годують дитину, набагато швидше повертаються до своєї колишньої форми. Це пов'язано з тим, що годування грудьми сприяє більш швидкому скороченню матки і поверненню її в допологовий стан. Єдине, що зберігається протягом всієї лактації, це великий об'єм грудей.

Міф 12: Молоко постійно витікає з грудей, а це негарно
Дійсно, іноді молоко трохи підтікає з грудей. Але, як правило, це відбувається при наближенні терміну годування, коли груди переповнені молоком або вночі. Також молоко може підтікати при неправильно підібраному бюстгальтері, який дуже сильно здавлює груди. У деяких випадках при слабких сосках молоко може постійно просочуватися з грудей. Зараз у продажу з'явився великий вибір різних прокладок для годуючих мам і спеціальної білизни. Якщо у вас молоко підтікає постійно, то дуже зручно в бюстгальтер вставляти вкладиші-молокосбірникі, які збирають молоко в маленький ковпачок. Потім це молочко можна перелити в пляшку і при необхідності догодувати малюка.

Міф 13: Всі мамині захворювання передаються дитині
Якщо мама хвора, то дитина все одно заразитися. Тільки при штучному вигодовуванні хвороба буде протікати більш довго і важко. Адже маленький організм ще не в змозі самостійно боротися з інфекцією, а ліки найчастіше приносять набагато більше шкоди, ніж користі. А при грудному вигодовуванні у дитини, по-перше, набагато вища опірність до будь-яких вірусів. А по-друге, з материнським молоком вона буде отримувати сили для боротьби саме з цією інфекцією. Звичайно при серйозних захворюваннях (наприклад, гепатит В). Коли необхідне застосування сильних антибіотиків, дійсно, небажано продовжувати годувати грудьми. А при звичайній застуді або навіть легких інфекційних захворюваннях можна продовжувати годування. Необхідно тільки враховувати це при виборі методу лікування і відмовитися від медичних препаратів, які можуть потрапити в грудне молоко і завдати шкоди маляті. При необхідності молоко можна прокип'ятити або простерилізувати.

Міф 14: Під час годування груддю випадає волосся, зуби і псується зовнішній вигляд
При цьому ще кажуть, що дитина висмоктує з матері всі соки. Але якщо ви приймаєте вітаміни для годуючих мам і добре харчуєтеся, то годування грудьми навряд чи відіб'ється на зовнішності. Навпаки, годування грудьми, напевно, самий природний для жінки процес і часто говорять, що годуюча мати "просто цвіте". І це дійсно так.

Спробуйте погодувати дитину грудьми, можливо, вам сподобається. А якщо ні, то ви завжди можете замінити природне вигодовування штучним. Тільки ось зворотний процес, на жаль, неможливий. По-перше, - пропаде молоко. А по-друге, дитина швидко зрозуміє, що харчуватися через соску набагато простіше.

Небажано годувати грудьми, якщо вам неприємна ця процедура, керуючись тільки почуттям обов'язку і думкою навколишніх. Адже всі ваші почуття і емоції під час годування передаються малюкові. Точно так само, якщо з якихось причин, ви не можете годувати грудьми, вас не повинні мучити докори сумління.

Переваги природного вигодовування для дитини:
* Материнське молоко містить всі необхідні живильні речовини, вітаміни і мікроелементи, в потрібній кількості;
* Материнське молоко захищає від хвороб. Діти, які перебувають на природному вигодовуванні, рідше застуджуються, страждають від алергічних захворювань, діареї і отиту, ніж ті, хто вигодовуються штучно;
* Процес годування грудьми дає дитині відчуття впевненості, спокою і комфорту.

Достоїнства природного вигодовування для матері:
* Годування грудьми допомагає встановити контакт з малюком;
* Годування грудьми сприяє скороченню матки і поверненню її в допологовий стан. Отже, ви швидше відновите фігуру;
* Природне вигодовування має контрацептивну дію, і при дотриманні особливих умов перешкоджає виникненню нової вагітності;
* У жінок, які годували дітей грудьми, набагато рідше спостерігається анемія, остеопороз, рак яєчників і молочних залоз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: годування грудьми, грудне вигодовування, молоко, пляшечка, дитина, немовля, новонароджений, користь, здоров'я


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

За даними Американського інституту SIDS, перегрів може збільшити ризик синдрому раптової дитячої смерті. Кондиціонери допомагають регулювати температу

Чи можна включати кондиціонер в приміщенні, де є немовлята?

Дитина | 01:30, 16.05.2022

За даними Американського інституту SIDS, перегрів може збільшити ризик синдрому раптової дитячої смерті. Кондиціонери допомагають регулювати температуру в приміщенні та в автомобілях у спекотні та вологі дні.

Високі дози м’ятної води можуть бути небезпечними для дитини, хоча матері вже давно дають м’ятну воду своїм немовлятам, щоб вгамувати розлад шлунка. Х

Чи безпечно давати малюкам м’ятну воду?

Дитина | 09:00, 15.05.2022

Високі дози м’ятної води можуть бути небезпечними для дитини, хоча матері вже давно дають м’ятну воду своїм немовлятам, щоб вгамувати розлад шлунка. Хитрість полягає в тому, щоб вводити воду тільки в надзвичайно низьких дозах і в розведеному вигляді,

Імунна система дитини до 12 місяців недостатньо сильна, щоб захиститись від бактерій. Незалежно від того, годуєте ви дитину грудьми або годуєте з пляш

Як позбутися від залишків грудного молока на пляшках?

Мама | 09:00, 14.05.2022

Імунна система дитини до 12 місяців недостатньо сильна, щоб захиститись від бактерій. Незалежно від того, годуєте ви дитину грудьми або годуєте з пляшечки, ви повинні переконатися, що всі пляшечки та інше обладнання для годування ретельно чисті. Бакт

Народити дитину в наш час дорого. Після покупки коляски, ліжечка, одягу, засобів для годування, підгузників та інших предметів першої необхідності ваш

Чи безпечно повторно використовувати матрац для дитячого ліжечка?

Дитина | 08:30, 14.05.2022

Народити дитину в наш час дорого. Після покупки коляски, ліжечка, одягу, засобів для годування, підгузників та інших предметів першої необхідності ваш гаманець може швидко спустошитися. Природно почати шукати способи заощадити гроші на всіх речах, як

Як тільки дитинка появляється на світ, її мама і тато прагнуть зробити усе, аби їх малятку було комфортно перебувати разом з ними. Особливо всі хвилюю

Чому немовлята здригаються уві сні?

Немовля | 12:00, 13.05.2022

Як тільки дитинка появляється на світ, її мама і тато прагнуть зробити усе, аби їх малятку було комфортно перебувати разом з ними. Особливо всі хвилюються про сон новонародженого, бо якщо добре спить дитинка, то і вся сім'я спить гарно. Але що ж роби

Якщо колись вважалось, що материнське молоко приносить користь дитині в перший рік її життя, то тепер все більше мамів зізнаються, що годують своїм мо

Коли найкраще закінчувати грудне вигодовування?

Дитина | 08:00, 13.05.2022

Якщо колись вважалось, що материнське молоко приносить користь дитині в перший рік її життя, то тепер все більше мамів зізнаються, що годують своїм молоком дітей і в два, і навіть в три роки. Чи нормально це? І який вік найкраще підходить для безболі

Незважаючи на переваги грудного вигодовування, деякі мами стикаються з проблемами під час годування і вередливий, звивистий малюк є однією з найпошире

Чому дитина плаче під час грудного вигодовування?

Дитина | 14:00, 12.05.2022

Незважаючи на переваги грудного вигодовування, деякі мами стикаються з проблемами під час годування і вередливий, звивистий малюк є однією з найпоширеніших проблем. Які причини цьому?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: