Погані звички дівчат, які потім позначаються на репродуктивній функції

Adoption
Date
  • 2039 Переглядів
В юності здається, що здоров'я – це щось саме собою зрозуміле, і всі бабусині повчання на кшталт "не сиди на холодному камені і одягни теплі колготки" нікому не потрібні. Але погані звички, які в юності здаються дрібницями, в подальшому житті, зазвичай, призводять до серйозних "жіночих" проблем і позначаються на репродуктивному здоров'ї жінок. Детальніше про ці звички розповів акушерка-гінекологиня консультативно-діагностичного блоку Житомирського обласного перинатального центру Світлана Воєвода.

3606_3.jpg (23.03 Kb)


Раннє статеве життя
Одна з головних поганих звичок сучасної молоді – це ранні статеві контакти. Багато молодих людей чомусь вважають, що вже в 15-16 років (а то й у 13-14) дівчина повинна мати певний сексуальний досвід. Адже для незрілого жіночого організму це зовсім недобре. На думку лікарів, найоптимальніший період першого сексуального контакту – 20 років, коли дівчина вже усвідомлено обирає собі партнера, знає про засоби контрацепції та розуміє, наскільки вони необхідні. До цього віку після гормональної перебудови фізіологічно вибудовується епітелій шийки матки.

Ранні статеві контакти – це одна з причин інфікування вірусом папіломи людини, що призводить до онкозахворювання шийки матки. Чим більше контактів і партнерів, тим цей ризик збільшується. У нашій країні поки що не працює програма профілактики раку шийки матки на державному рівні, як у багатьох країнах, зокрема в Австралії. В Україні питання вакцинації вирішується індивідуально в кожному конкретному випадку, тобто ініціаторами вакцинації мають бути батьки, які готові за свій рахунок зробити щеплення доньці, аби уникнути раку шийки матки. Щеплення проводиться в 9-14 років.

Потрібно відзначити, що до 20 років ані фізіологічно, ані психологічно дівчина не готова до виношування дитини, вона дозріває до цього приблизно в 22 роки. Звичайно, і в 16 років можна стати мамою, але це будуть серйозні наслідки для її здоров'я та здоров'я дитини, так і батьки юної мами не завжди здатні прийняти таку ситуацію. Тому кожній дівчинці потрібно пам'ятати про те, що для всього свій час і не прагнути бути найбільш "просунутою" в сексуальному плані раніше, ніж це необхідно.

Крім вірусної папіломи, раннє статеве життя загрожує інфекцією, яка призводить до запальних процесів, а в подальшому це часто завершується безпліддям. Особливо небезпечне трубне безпліддя. Уражені труби – це неможливість завагітніти, і вже в ранньому віці дівчина стає кандидатом на екстракорпоральне запліднення.

Крім того, половина всіх запальних процесів органів малого тазу спровокована хламідійною інфекцією, яка передається переважно статевим шляхом. Тому варто добре подумати, перш ніж починати раннє статеве життя.

Стринги – не найкращий варіант
Ще одна погана звичка – постійне носіння стрингів. Вони впиваються в шкіру, натирають, призводять до мікротравм тканин промежини і, відповідно, інфікування. До того ж стринги часто роблять з синтетики, яка не дозволяє шкірі дихати. Вузькі стринги не вбирають жіночі виділення, тому виникає середовище для розмноження хвороботворних мікробів. Якщо говорити про правильну білизну, то вона повинна бути тільки з бавовни, відносно вільною, комфортною та закритою.

Щоденні прокладки – не на щодень
Щоденні гігієнічні прокладки, на жаль, часто виготовляються з матеріалів з додаванням синтетики, різних барвників, ароматизаторів, які збільшують ризик запальних процесів і алергічних реакцій. Тому, якщо у дівчини звичайні виділення, не потрібно щодня використовувати прокладку.

Тампони – зрідка і ненадовго
Ще погана звичка – неправильне використання гігієнічних засобів під час критичних днів. Дівчаткам краще користуватися не тампонами, а прокладками. А якщо вже так необхідні тампони, то їх можна використовувати не більше 4 годин поспіль (потім змінити) і ні в якому разі не залишати на цілу ніч! У вологому середовищі, де зберігається кров, дуже швидко розмножуються бактерії, і може бути виключно рідкісне ускладнення – інфекційно-токсичний шок. Причиною цього ускладнення є інфікування стафілококами або стрептококами.

Гіподинамія – підступний ворог
Гіподинамія і тотальне захоплення гаджетами призводять до того, що дівчата швидко набирають вагу. Під час статевого дозрівання під дією гормонів округлюється конституція дівчаток і йде відкладення підшкірно-жирової клітковини, тому в цьому віці потрібно обов'язково займатися або плаванням, або тенісом, танцями, бігом, словом, навантажувати свої м'язи і серце. А зайва вага – це ще й причина гіпертензивних розладів, онкології, цукрового діабету.

Неправильна постава
Правильна постава – це не примха бабусь і батьків, це одна з головних умов нормального розвитку дівчини, тому що неправильна постава – це ризик порушення функцій органів, не кажучи про те, що це просто не естетично. Гарна постава сприяє нормальному розподілу навантаження під час виношування дитини. Тому потрібно стежити за поставою з раннього дитинства. В юності також не можна носити високі підбори, які впливають на кровообіг в нижніх кінцівках і в малому тазі і порушують поставу, спричиняють деформацію ніг, варикозне розширення вен і, як результат, призводять до проблем в репродуктивній функції жінки.

Неправильне підмивання
Ще одна погана звичка пов'язана з тим, що дівчатка просто не вміють правильно підмиватися, а це надзвичайно важливо. У дівчаток органи розташовуються таким чином, що потрібно проводити серветкою або рукою від уретри до прямої кишки, а не навпаки! Правильні рухи не призводять до поширення інфекції. А неправильне підмивання веде до запальних процесів (зокрема, до вульвовагініту) і поширенню гельмінтозів. Крім того, потрібно пам'ятати, що мило не вважається фізіологічним засобом для таких процедур. Для підмивання необхідні спеціальні засоби, що відповідають віку дівчинки (жінки). У його складі повинно бути мінімум косметичних компонентів і максимум натуральний інгредієнтів. Такі гігієнічні засоби часто містять антисептики, і якщо їх постійно використовувати, то знищується нормальна мікрофлора, тому анетисептичними засобами краще взагалі не користуватися, а вибирати щось нейтральне і обов'язково відповідне віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: погані звички дитини, виховання дітей, поради батькам


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Стало відомо, що не лише у жінок змінюється мозок при народженні дитини.Такі ж зміни відбуваються і з чоловіками, коли ті стають татусями. Давайте діз

Як змінюється мозок чоловіка, коли він стає батьком?

Тато | 01:20, 19.04.2024

Стало відомо, що не лише у жінок змінюється мозок при народженні дитини.Такі ж зміни відбуваються і з чоловіками, коли ті стають татусями. Давайте дізнаємося детальніше.

Мабуть, про такі ноги мріють багато дівчат.

Україна має рекорд. Найдовші ноги відносно зросту

Мама | 23:00, 18.04.2024

Мабуть, про такі ноги мріють багато дівчат.

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й

Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Сімейні справи | 09:30, 18.04.2024

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Чомусь дорослі вважають, що їм шкідливо спати вдень, пояснюючи це тим, що тоді вночі буде важче заснути. Але це не так! Тим паче, якщо у вас малеька д

Дитина спить і ви спіть з нею: Чому спати вдень – корисно для здоров'я?

Здоров'я | 14:50, 17.04.2024

Чомусь дорослі вважають, що їм шкідливо спати вдень, пояснюючи це тим, що тоді вночі буде важче заснути. Але це не так! Тим паче, якщо у вас малеька дитина, як тільки вона засинає, - лягайте спати поруч з нею. Усі справи зачекають.

Хочете довго і щасливо жити? Тоді перестаньте хвилюватися через дрібниці і знайдіть людей, поряд з якими вам буде добре. Так радять науковці.

Вчені виявили, що стрес і самотність вкорочують життя

Психологія | 12:10, 17.04.2024

Хочете довго і щасливо жити? Тоді перестаньте хвилюватися через дрібниці і знайдіть людей, поряд з якими вам буде добре. Так радять науковці.

Чи бувало у вас так, що ви прокинулися вранці, підвелися, а у вас закрутилася голова або потемніло в очах? Це може бути через різкий підйом з ліжка.

Чим небезпечне різке піднесення з ліжка після пробудження?

Здоров'я | 07:40, 17.04.2024

Чи бувало у вас так, що ви прокинулися вранці, підвелися, а у вас закрутилася голова або потемніло в очах? Це може бути через різкий підйом з ліжка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: