Як розпізнати аутизм у дитини?

Adoption
Date
  • 1414 Переглядів
Як тільки у батьків народжується маля, вони прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітними перші ознаки аутизму.

6526_3.jpg (24.7 Kb)


Щороку фахівці наголошують на тому, що аутизм — це не хвороба, а особливість нейророзвитку, і його не потрібно лікувати. А ще кожного року ми отримуємо актуальні числа кількості дітей із РАС. І вони вражають. Числа 2023 року свідчать, що кожна 36-та дитина має розлад аутистичного спектра. Ще п’ять років тому це була кожна 59-та, а 10 — кожна 68-ма. Науковці стверджують: якщо динаміка збережеться, то 2035 року аутизм матиме кожна п’ята дитина у світі.

Єдиної причини, яка може викликати в дитини розлад аутистичного спектра, досі так і не визначили. Як і не винайшли «чарівної пігулки» для його так званого «лікування» чи «профілактики». Проте фахівці одноголосно акцентують на важливості ранньої діагностики та раннього втручання у вигляді доказових корекційних методик. І радять батькам пильно стежити за розвитком дитини та оперативно звертатися до фахівців у разі тривожних маячків, які можна помітити в дитини уже після року, а іноді й ще раніше.

Які ж, власне, маячки в ранньому розвитку дитини можна вважати тривожними і які червоні прапорці можуть свідчити в дитини про можливий розлад аутистичного спектра?

Ви маєте підстави тривожитись, якщо:

- У вашої дитини відсутній вказівний жест. Тобто, вона не показує пальчиком або використовує руку іншої людини, щоб вказати на щось, що хоче отримати.

- Ваша дитина має мимовільний зоровий контакт або взагалі його не має.

- Ваша дитина не відгукується на ім’я, і вам здається, що вона вас ігнорує або й узагалі не чує.

- Ваша дитина пропускає етап рачкування, який притаманний віковому розвитку малюка, або повзає у дещо специфічний спосіб, ніби «веслуючи» однією ногою.

- Ваша дитина має затримку мовлення або й повну його відсутність, що не притаманно її віковій нормі. А також не використовує жести, щоб її зрозуміли.

- Ваша дитина говорить слова і навіть фрази, проте лише у вигляді ехолалій (наприклад, повторювання слів чи звуків із мультфільмів), шаблонів фраз чи завчених речень, водночас не веде навіть найпростіший діалог і майже не ставить запитань.

- Ваша дитина не виконує базових прохань, і вам здається, що вона вас не розуміє.

- Ваша дитина не цікавиться іншими дітьми: уникає їх або грається паралельно з ними. Надає перевагу контакту з дорослими, але не з однолітками.

- Ваша дитина надмірно емоційно реагує на дотики чи обійми, уникаючи їх. Має гіперчутливість до звуків, запахів, певних текстур, тканин, етикеток на одязі тощо.

- Ваша дитина демонструє чутливість (навіть до проявів істерики) до розчісування, чищення зубів, миття голови, підрізання волосся та нігтів.

- Ваша дитина виявляє вибірковість у харчуванні (певні продукти, певна текстура їжі тощо). Вона відмовляється жувати, вимагає лише блендерованих страв.

- Ваша дитина уникає натовпу, надмірно реагує на шум, швидко втомлюється від подій, які зазвичай подобаються дітям із нейротиповим розвитком (розважальні центри, дитячі дні народження, гучні майданчики тощо).

- Ваша дитина часто крутиться навколо себе, тривалий час стрибає на місці, ходить протягом певного часу навшпиньки, вишиковує предмети в рядочок чи стовпчик, не використовує предмети за їхнім призначенням і не розуміє правил гри чи функцій іграшки.

- Ваша дитина часто трясе кистями впродовж декількох секунд чи навіть хвилин, роблячи так звані «крильця».

- Ваша дитина має гостро виражені спецінтереси. Може протягом тривалого часу регулярно виконувати ту саму діяльність по колу, дивитися ті самі мультфільми.

- Ваша дитина має труднощі під час зміни планів чи непередбачених обставин, схильна до жорсткого повторення ритуалів і повсякденних рутин, виявляє надмірну тривожність під час нових ситуацій та має схильність до істерик, причини яких незрозумілі та неочевидні.

- Ваша дитина не звертає уваги на навколишнє середовище, а надає перевагу самостійній діяльності, навіть якщо їй щось не вдається або це небезпечно. Вам може здаватися, що дитина взагалі не відчуває небезпеки. Не просить допомоги, навіть якщо потребує її.

- Ваша дитина схильна до надмірної соціальної тривожності. Не розуміє невербальної комунікації інших осіб (міміку або жести).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аутизм у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Якщо глянути на статистику тривалості життя чоловіків і жінок по всьому світу, можна зробити висновки, що жінки живуть довше. У нас в Україні (ще до в

Жінки з поганим здоров'ям живуть довше, ніж чоловіки – дослідження

Здоров'я | 12:10, 22.05.2024

Якщо глянути на статистику тривалості життя чоловіків і жінок по всьому світу, можна зробити висновки, що жінки живуть довше. У нас в Україні (ще до війни!) навіть жартували, що "жінки хворіють, а чоловіки - помирають". Тепер науковці знайши поясненн

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Чи пов'язані нестача сну і психоз в дитинстві?

Здоров'я | 10:30, 22.05.2024

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, та

Скоротити життя вдвічі: Наслідки раннього ожиріння в дітей

Дитина | 07:40, 22.05.2024

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, так і імунна система дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: