Негативний резус у мами: як зберегти дитину – поради Комаровського

Adoption
Date
  • 2725 Переглядів
Чим небезпечний негативний резус фактор під час вагітності? Як уникнути розвитку резус-конфлікту та зберегти здоров'я дитини? Розповідає лікар Комаровський.

2818_1401178072_kak-nasleduetsya-rezus-factor-1.jpg (20 Kb)

Резус-конфлікт – це патологічно небезпечний стан під час вагітності, у якому організм жінки «відкидає» майбутню дитину. Діагностувати його за самопочуттям мами неможливо, а запобігти дефектам розвитку малюка може лише прийом специфічного імуноглобуліну. Коли і в яких випадках слід турбуватися, кому і на яких термінах вагітності показано введення цього препарату? Про це розповів педіатр Євген Комаровський.

Коли у мами з дитиною може статися резус-конфлікт

Група крові та резус-фактор – цю інформацію про себе кожен має знати назубок. Якщо з групою крові все більш-менш зрозуміло, то про резус ми знаємо тільки те, що він буває зі знаком «плюс» або «мінус». З біологічного погляду резус-фактор – це особливий білок, який кріпиться до поверхні еритроцитів у деяких людей. Якщо він є, кров вважається резус-позитивною, якщо його немає – резус-негативною.

Яке значення має це під час вагітності? Якщо у мами та у плода різний резус-фактор крові, може статися так званий резус-конфлікт. Простіше кажучи, організм матері сприймає малюка, що росте в утробі, як чужорідне тіло (наприклад, як бактерію або вірус) і починає атакувати з метою його позбутися.

Зазвичай це відбувається у тому випадку, коли у майбутньої мами негативний резус-фактор, а у батька, навпаки, позитивний. Адже у цій ситуації передбачити, який резус дістанеться дитині, практично неможливо. Тому ризик виникнення резус-конфлікту між мамою та малюком тут дорівнює 50:50. Якщо батьки мають однаковий резус-фактор (не важливо, позитивний чи негативний), такого не може статися в принципі. І навіть якщо резус мами зі знаком «плюс», а у тата «мінус», вагітність протікатиме без проблем.

У чому небезпека резус-конфлікту для дитини

Визначити резус-конфлікт щодо самопочуття майбутньої мами практично неможливо. Загальний стан у цьому випадку нічим не відрізняється від звичайного у вагітної жінки. Всі процеси відбуваються глибоко всередині організму: імунна система мами починає виробляти специфічні антитіла. Вони проникають через плаценту в кров плода та руйнують еритроцити дитини.

За словами Євгена Комаровського, у кращому разі цей процес загрожує дитині жовтяницею, адже «убиті» еритроцити виводяться через печінку, і вона катастрофічно збільшується. У гіршому випадку через резус-конфлікт у малюка розвинуться анемія, недокрів'я та кисневе голодування, які призведуть до серйозних уражень головного мозку. Іноді атака материнського організму настільки агресивна, що закінчується загибеллю дитини на утробі.

Як запобігти розвитку резус-конфлікту

За словами Євгена Комаровського, найкращий спосіб убезпечити себе та майбутню дитину – це профілактика. Якщо мама знає про свій негативний та татовий позитивний резус-фактор, це пряме показання до прийому препарату антирезусного Rh-імуноглобуліну. Його призначають у дозуванні 300 мкг терміном з 28 по 32 тиждень вагітності, і навіть протягом 72 годин після пологів. Це майже стовідсоткова гарантія того, що дитина народиться здоровою.

Комаровський наголошує, що за кордоном така профілактика резус-конфлікту вже давно стала звичайною практикою. Та й у нашій країні Rh-імуноглобуліну достатньо. Більше того, на запит лікаря він надається вагітній жінці абсолютно безкоштовно. Головна перешкода – це людські забобони, через які багато жінок вважають запровадження цього препарату чимось схоже на вакцину.

Насправді це єдиний дієвий спосіб запобігти розвитку резус-конфлікту і знизити ризики для майбутньої дитини. Щоправда, спочатку варто переконатись, що вам це дійсно необхідно. Для цього потрібно дізнатися про резус-фактор плоду: сьогодні цю послугу надають багато клінік в Україні. Зробити це можна вже на 9-му тижні вагітності, діагностика проводиться з аналізу крові матері. Якщо аналіз показав, що резус у дитини негативний, жодних підстав для резус-конфлікту немає і прийом імуноглобуліну не потрібен. Тільки у разі позитивного резус-фактора у плода (при наявності негативного у вас) вам показана терапія Rh-імуноглобуліном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, фактор, конфлікту, вагітності, дитини, негативний, конфлікт, розвитку, імуноглобуліну, малюка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Євген Комаровський розповів, чи варто привчати дитину до сну на подушці і з якого віку це краще робити.

Чи потрібна дитині подушка?

Дитина | 06:20, 04.10.2023

Євген Комаровський розповів, чи варто привчати дитину до сну на подушці і з якого віку це краще робити.

Багато майбутніх мам задаються питанням, чи можна в малих дозах вживати алкоголь під час виношування дитини, і при цьому не нашкодити майбутньому малю

Чи можна вагітним вживати алкоголь - Комаровський

Я вагітна | 02:00, 04.10.2023

Багато майбутніх мам задаються питанням, чи можна в малих дозах вживати алкоголь під час виношування дитини, і при цьому не нашкодити майбутньому малюку.

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй

Комаровський зробив категоричну заяву про ремонт і дітей

Доктор Комаровский | 08:20, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Комаровський розповів, як навчити дитину говорити

Доктор Комаровский | 06:20, 03.10.2023

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Лікувати дітей часто може бути складно, адже вони не хочуть приймати ліки, дотримуватися вказівок фахівців тощо. У такому разі варто знайти індивідуал

Комаровський розповів, які ліки не можна давати дітям

Доктор Комаровский | 10:00, 26.07.2023

Лікувати дітей часто може бути складно, адже вони не хочуть приймати ліки, дотримуватися вказівок фахівців тощо. У такому разі варто знайти індивідуальний підхід до дитини, щоб зробити цей процес безболісним для неї. Дієвими порадами поділився доктор

Євген Комаровський назвав діапазони нормальної температури для людей різного віку.

Яка температура є нормою для дітей і дорослих: розповів Комаровський

Хвороби | 10:00, 03.05.2023

Євген Комаровський назвав діапазони нормальної температури для людей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: