Як розказати дитині про людей з особливими потребами?

Adoption
Date
  • 719 Переглядів
Як поговорити зі своєю дитиною, якщо ви збираєтеся зустрічатися з сім'єю, де є особлива дитина?

9287_907.jpg (27. Kb)

Почати варто з розмови з батьками особливої дитини. Дізнайтесь у них, що дитина любить, а що їй не подобається, чого варто очікувати, чого краще уникати у спілкуванні вам та вашій дитині.

Наприклад, якісь діти люблять обійматися, а для інших тактильний контакт є надто сильним стимулом і вони його уникають, хтось лякається гучних звуків, а хтось дуже любить їх видавати, з кимось краще говорити повільніше, з кимось використовувати методи альтернативної комунікації. Ваші питання будуть цілком доречними і допоможуть вам підготуватися до зустрічі.

Потім зверніть увагу на своє ставлення до цієї сім'ї, дитини та в цілому до людей з особливостями здоров'я та розвитку. Діти зчитують наші переживання, навіть якщо ми їх ніяк не висловлюємо, тому спочатку чесно поговоріть із собою або з кимось, кому ви довіряєте.

Які почуття ви відчуваєте? Страх? Жаль? Огида? Гнів на те, як несправедливо обійшлася доля із цією сім'єю? Щось ще? Дозвольте собі помітити свої почуття, не оцінюючи ні їх, ні себе. Дозвольте їм бути. Скажіть собі: "Так, я це відчуваю, так, так буває". Як тільки ви дозволите собі відчувати емоції, які називають "негативними", почуття, які ви вважаєте "соромними" та "неналежними", їх інтенсивність знизиться, ви їх проживете і зможете відпустити.

Після цього можна говорити із дітьми. Говоріть просто, коротко, ясно, називаючи факти як щось зрозуміле. Наприклад: «Ми йдемо в гості до дівчинки, вона не може ходити, пересувається на візку. Її коляску краще не чіпати, тільки якщо вона тобі сама дозволить. Вона любить настільні ігри». Або: «Ми йдемо гуляти з хлопчиком. Він майже не розмовляє. У нього є альбом із картками, за допомогою яких він показує, що він хоче. Коли він радіє, він підстрибує та трясе руками, а коли чує гучні звуки, затискає вуха. Він дуже любить грати у наздоганяння».

Можна заодно запитати свою дитину: «А ти про себе як розповів(ла) би? Що ти любиш, чого не любиш, які у тебе особливості? — і в результаті підвести до висновку, що всі люди різні, всі особливі й унікальні, кожен має якусь «дивність», яку слід враховувати під час спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, любить, почуття, кимось, дитині, дитини, тільки, дозвольте, говорити, наприклад, інклюзія, інвалідність, особливі потреби


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярніст

Діти віддають перевагу розважальному контенту, а не мультфільмам - дослідження

Дитина | 11:20, 13.07.2024

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярність цікавого контенту, навпаки, зросла.

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Здатність до читання виявилася вродженою

Розвиток дитини | 10:30, 13.07.2024

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: