Фрази батьків, які травмують дитину

Adoption
Date
  • 451 Переглядів
Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

8885_pokarannia-dytyny.jpg (34.45 Kb)


1. «Не говори під руку»
Часто для батьків розповіді дітей про те, що відбувається у них в житті, стають фоновим шумом, який супроводжує звичний побут і іноді набридає настільки, що хочеться відмахнутися подібною фразою. Уразливі діти можуть неправильно тлумачити такі висловлювання і зробити висновок, що батькам просто байдуже.

Пам’ятайте, що навіть недбалий коментар про те, що сталося протягом дня, – це спосіб дитини поспілкуватися з вами, і ви, ймовірно, зможете досягти більшого порозуміння, якщо залишитеся відкритими та зацікавленими, але не ігноруватимете її і не докучатимете зайвою цікавістю.

2. «Це все нісенітниця»
Часто ми несвідомо прагнемо вирішувати за дітей їхні проблеми чи знецінювати їхні емоції та переживання. Зрозуміло, що з висоти прожитих років багато переживання дітей абсолютно об’єктивно здаються батькам дурницями, але важливо усвідомлювати, що дитина перебуває в іншій позиції і сприймає все, що відбувається інакше. Сказати дитині, що її негативні емоції після романтичного чи дружнього розчарування не мають сенсу і швидко пройдуть, інакше кажучи, просто відмахнутися — це невірна тактика, яка може викликати у підлітка опір і небезпідставне відчуття, що ви не цікавитеся його переживаннями.

Натомість покажіть дитині, що ви розумієте її і співпереживаєте, висловивши співчутливі коментарі.

3. «На тебе не можна покластися»
Чим дорослішими вони стають, тим більше хочуть, щоб їх сприймали всерйоз, особливо батьки. Шукайте способи показати, що ви довіряєте дитині.

4. «Роби так, як я сказав/ла»
Ви можете і повинні встановлювати правила, але маєте бути готові їх роз’яснювати. Не визнавати правила та межі природно для дітей загалом і підлітків зокрема, але якщо вони почують ваше аргументоване пояснення, чому, наприклад, нескінченні вечірки чи ігнорування шкільних обов’язків – це погано, це правило здасться їм розумнішим та обґрунтованішим.

5. «Чому знову четвірка?»
Батьки схильні більше хвалити дітей, коли вони маленькі, але вже до підліткового віку похвала часто змінюється постійною критикою, хоча підлітки потребують підвищення самооцінки не менше, а, швидше за все, навіть більше, ніж діти. Вони завжди чекають батьківського схвалення, навіть коли не показують цього, а тому критика має бути конструктивною та мотивуючою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, навіть, дитині, більше, інакше, батькам, емоції, відмахнутися, переживання, відбувається


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Багато батьків звертають увагу на скарги своєї дитини про біль у потилиці. Це поширена проблема, з якою стикаються діти різного віку. Хоча цей біль мо

Чому дитина часто жаліється на біль в потилиці?

Дитина | 19:00, 30.05.2023

Багато батьків звертають увагу на скарги своєї дитини про біль у потилиці. Це поширена проблема, з якою стикаються діти різного віку. Хоча цей біль може бути звичайним і тимчасовим явищем, важливо зрозуміти потенційні причини цього дискомфорту.

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вступ до садочка є важливим етапом в житті кожної дитини. Це перший крок до незалежності та особистісного розвитку. Перебування у садочку допомагає ді

Що має всмти дитина,яка йде у садок?

Дитина | 08:30, 30.05.2023

Вступ до садочка є важливим етапом в житті кожної дитини. Це перший крок до незалежності та особистісного розвитку. Перебування у садочку допомагає дітям відкривати нові можливості, розвивати соціальні навички та набувати основи знань. Що ж має вміти

Згідно з дослідженням американських педіатрів, дітям до 18 місяців не можна показувати жоден відеоконтент. Про це повідомив лікар-педіатр, професор ЛН

Лікарі розповіли, з якого віку дітям можна дивитися мультики

Дитина | 08:00, 30.05.2023

Згідно з дослідженням американських педіатрів, дітям до 18 місяців не можна показувати жоден відеоконтент. Про це повідомив лікар-педіатр, професор ЛНМУ ім. Данила Галицького Сергій Няньковський.

Великий вміст цукру, трансжири і хімічні добавки нерідко виявляються в складі продуктів

5 шкідливих продуктів, якими ми годуємо дітей щодня

Дитяче харчування | 12:00, 29.05.2023

Великий вміст цукру, трансжири і хімічні добавки нерідко виявляються в складі продуктів "для дітей". Існує думка, що дитячий організм має чудову властивість без особливих проблем засвоювати практично будь-яку їжу. Але, насправді, все не так просто. Б

9 причин, чому дитина не хоче їсти

Дитина | 05:00, 29.05.2023

"Ложечку за маму, ложечку за тата ... З'їж кашку, а то не виростеш ... Якщо не їстимеш, мультик не дивитимешся ..." Умовляннями, погрозами, хитрощами, з піснями і танцями батьки намагаються нагодувати своїх малоїжок. За даними досліджень від 20 до 60

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Кір, краснуха, скарлатина і вітрянка у дітей: як батькам відрізнити ці хвороби?

Дитина | 10:00, 28.05.2023

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: