Як передати дитині відповідальність за її справи?

Adoption
Date
  • 2104 Переглядів
Кожен з батьків припускає, що дитина, ставши дорослою, буде самостійною і незалежною, нестиме відповідальність за себе, своє життя, свої справи. Але відповідальність і самостійність не з'являються ні звідки – цьому необхідно вчитися.

8511_unnamed_3.jpg (32.86 Kb)


Як і коли батькам передавати відповідальність, щоб дитина розуміла завдання, яке ставлять дорослі, погоджувалася з нею без конфліктів, мотивувала свої дії і ставила завдання самостійно?

З раннього дитинства хлопчикам та дівчаткам необхідно пройти три стадії формування відповідальності:

-як помічник, якого батьки знайомлять з процесом та результатом діяльності;

-як виконавець, але з нагадуванням та контролем;

-як самостійний діяч, який контролює результат, передбачає наслідки та відповідає за них.

Передача відповідальності

Є чудовий спосіб визначення зони відповідальності дитини. Для цього треба взяти аркуш паперу та поділити його на дві колонки. У ліву разом із дитиною записати ті справи, які вона вже робить самостійно, а праву – ті, які поки що виконуються разом із батьками. Згодом багато справ із правої колонки можна буде перемістити в ліву колонку. Це буде серйозним успіхом для вашої дитини та ще одним кроком до її дорослішання та самостійності.

Передача відповідальності здійснюється поступово за умов договору про те, щоб дитина відчувала, що ця справа – її зона відповідальності. Справи вибираються з урахуванням віку та можливостей дитини.

Не варто виправляти помилки, доробляти та переробляти за дитину справи, які вона мала зробити сама. Лаяти теж не потрібно – нехай вона усвідомлює наслідки своєї бездіяльності.

Спочатку не обійтися без нагадувань: можна самим поставити будильник на той час, коли час збиратися в секцію, або прикріпити магнітиком список з частиною важливих завдань. Головне, щоби все це робилося ненав'язливо.

Радійте разом з дитиною кожному її досягненню, не бійдеться без проживання негативного досвіду, і ваші діти виростуть відповідальними, самостійними та незалежними!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, 3-7 років, 7-12 років, підліток, діти в сім'ї, сімейні відносини, відповідальність, справи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У дітей, які тривалий час перебувають на канікулах та дистанційному навчанні, виникають стреси, різного роду порушення, розлади та втрата комунікативн

Діти відчувають стрес вдома під час карантину

Дитина | 14:00, 21.01.2022

У дітей, які тривалий час перебувають на канікулах та дистанційному навчанні, виникають стреси, різного роду порушення, розлади та втрата комунікативних навиків.

Вчені з Барселонського інституту глобального здоров’я вивчили взаємозв'язок між об'ємом мозку у дітей і різних доз радіочастотних електромагнітних пол

Вчені: Смартфони не впливають на розміри мозку підлітків

Ігри та іграшки | 12:00, 21.01.2022

Вчені з Барселонського інституту глобального здоров’я вивчили взаємозв'язок між об'ємом мозку у дітей і різних доз радіочастотних електромагнітних полів (RF-EMF).

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: