Люди, які є «совами», можуть мати більший ризик розвитку діабету 2 типу та серцевих захворювань, ніж «жайворонки»

Adoption
Date
  • 578 Переглядів
Наші моделі активності та цикли сну можуть впливати на наш ризик захворювань, таких як діабет 2 типу та хвороби серця. Нове дослідження виявило, що цикли неспання/сон викликають метаболічні відмінності та змінюють уподобання нашого організму до джерел енергії. Дослідники виявили, що ті, хто не спить довше, мають меншу здатність використовувати жир для отримання енергії, тобто жири можуть накопичуватися в організмі та підвищувати ризик діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

9671_95_main.jpg (37.16 Kb)

Метаболічні відмінності стосуються того, наскільки добре кожна група може використовувати інсулін для сприяння поглинанню глюкози клітинами для зберігання та використання енергії. Люди, які є «жайворонками» (особи, які вважають за краще бути активними вранці), більше покладаються на жир як джерело енергії та є більш активними протягом дня з вищим рівнем аеробної підготовки, ніж «сови». З іншого боку, «сови» (люди, які вважають за краще бути активними пізніше вдень і вночі) споживають менше жиру для отримання енергії під час спокою та під час фізичних вправ.

Дослідники з Університету Рутгерса, штат Нью-Джерсі, США, розділили учасників на дві групи (ранню та пізню) на основі їх «хронотипу» — нашої природної схильності шукати активності та спати в різний час. Вони використовували передову візуалізацію для оцінки маси тіла та складу тіла, а також чутливість до інсуліну та швидкість жирового та вуглеводного обміну.

За учасниками спостерігали протягом тижня, щоб оцінити їх поведінку протягом дня. Вони дотримувалися дієти з контролем калорійності та харчування, і їм довелося голодувати всю ніч, щоб мінімізувати вплив дієти на результати. Щоб вивчити переваги палива, їх протестували в стані спокою перед завершенням двох 15-хвилинних вправ: однієї середньої та однієї високої інтенсивності на біговій доріжці. Рівень аеробної підготовленості перевіряли за допомогою завдання на нахилі, де нахил підвищувався на 2,5% кожні дві хвилини, доки учасник не досяг точки виснаження.

Дослідники виявили, що жайворонки споживають більше жиру для отримання енергії під час відпочинку та під час фізичних вправ, ніж сови. Жайворонки також були більш чутливими до інсуліну. З іншого боку, сови стійкі до інсуліну, тобто їхній організм потребує більше інсуліну для зниження рівня глюкози в крові, а їхній організм віддає перевагу вуглеводам як джерелу енергії, а не жирам. Порушена здатність цієї групи реагувати на інсулін для стимулювання використання палива може бути шкідливою, оскільки вказує на більший ризик діабету 2 типу та/або серцевих захворювань. Причина цього зсуву метаболічних переваг між жайворонками та совами поки невідома та потребує подальшого дослідження, кажуть вчені.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, енергія, захворювання, інсулін, дослідження, Дослідники, вчені, сови, жайворонки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Фолієва кислота і йод допомагають правильно розвинути мозок та здатні збільшити IQ дитини, тому акушер-гінеколог призначить вагітній фолієву кислоту д

Які продукти потрібно їсти, щоб дитина народилася розумною?

Я вагітна | 08:00, 07.06.2023

Фолієва кислота і йод допомагають правильно розвинути мозок та здатні збільшити IQ дитини, тому акушер-гінеколог призначить вагітній фолієву кислоту до 13 тижня.

Навіть звичайні популярні продукти, які виглядають безпечно, можуть стати причиною серйозного отруєння. Зі слів американських вчених Центру науки в ін

6 продуктів, які найчастіше призводять до отруєнь

Харчування | 07:00, 07.06.2023

Навіть звичайні популярні продукти, які виглядають безпечно, можуть стати причиною серйозного отруєння. Зі слів американських вчених Центру науки в інтересах суспільства (CSPI), одним з таких продуктів є листя салату!

Відмова чи відсутність регулярних інтимних стосунків може мати для здоров'я жінок найнебезпечніші наслідки.

Чим небезпечна для жінок відсутність інтимного життя?

Секс | 05:00, 07.06.2023

Відмова чи відсутність регулярних інтимних стосунків може мати для здоров'я жінок найнебезпечніші наслідки.

Зубна гігієна є важливою складовою нашого щоденного життя. Правильний догляд за зубами, включаючи чищення зубною пастою, є ключовим для підтримки здор

Чи може зубна паста бути шкідливою для організму?

Консультації | 23:00, 06.06.2023

Зубна гігієна є важливою складовою нашого щоденного життя. Правильний догляд за зубами, включаючи чищення зубною пастою, є ключовим для підтримки здоров'я наших зубів і ясен. Однак, час від часу з'являються твердження про можливу шкоду зубних паст, щ

Збалансоване харчування – це концепція, що стосується способу харчування, який забезпечує організм необхідною кількістю поживних речовин, вітамінів та

Що таке збалансоване харчування?

Харчування | 14:00, 06.06.2023

Збалансоване харчування – це концепція, що стосується способу харчування, який забезпечує організм необхідною кількістю поживних речовин, вітамінів та мінералів, необхідних для оптимального здоров'я і добробуту. Воно ґрунтується на принципах раціонал

Часте використання соломинок може призвести до здуття живота, карієсу, а також споживанню отруйних для людського організму сполук.

Пластикові соломинки можуть нашкодити здоров'ю дітей

Дитяче харчування | 12:00, 06.06.2023

Часте використання соломинок може призвести до здуття живота, карієсу, а також споживанню отруйних для людського організму сполук.

Зі слів дослідників, бурхливе сексуальне життя жінкам варто розпочинати після 36 років – тоді вони отримуватимуть максимальну насолоду від сексу.

В якому віці жінка найкраще відчуває оргазм?

Мама | 08:00, 06.06.2023

Зі слів дослідників, бурхливе сексуальне життя жінкам варто розпочинати після 36 років – тоді вони отримуватимуть максимальну насолоду від сексу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: