НІПТ під час вагітності: коли необхідний і що показує?

Adoption
Date
  • 120 Переглядів
Ще років 15 назад в Україні ніхто й не знав про такий тест, а сьогодні його може зробити кожна бажаюча вагітна жінка, мають, звісно, достатньо коштів в гаманці, адже доступний він далеко не всім.

5593_8.jpg (17.16 Kb)


Неінвазивний пренатальний тест (НІПТ) — скринінговий метод, який використовується для оцінки ризику хромосомних аномалій у плода. Дослідження ґрунтується на аналізі невеликих фрагментів позаклітинних ДНК плода, що циркулюють у крові вагітної жінки.

Навіщо здавати НІПТ?
НІПТ — тест, пройти який рекомендується після виявлення високого ризику генетичної патології плода за результатами біохімічного скринінгу вагітності. Інші показання до НІПТ:

- попередні вагітності з хромосомними мутаціями у плода;
- вік вагітної жінки від 35 років;
- наявність вагітностей з генетичними аномаліями плода в сімейному анамнезі батьків.

НІПТ, як і скринінги першого, другого та третього триместрів, тільки вказує на ймовірність народження дитини з патологіями. Дослідження не дає точної (стовідсоткової) відповіді на запитання, чи є в плода хромосомні аномалії, тому його результат не є підставою для постановки діагнозу.

Чи можна дізнатися стать майбутньої дитини за допомогою НІПТ?
Генетичний аналіз крові дає змогу визначити стать дитини. Наявність Y-хромосоми в позаклітинній ДНК є підтвердженням приналежності плода до чоловічої статі, а її відсутність — до жіночої. Точність визначення статі за НІПТ за одноплідної вагітності становить 99%.

За багатоплідної різнояйцевої вагітності не завжди можливо точно дізнатися стать усіх дітей. Відсутність Y-хромосоми в позаклітинній ДНК дає змогу стверджувати, що всі плоди — жіночої статі, а її наявність дає змогу припустити, що хоча б один із них — чоловічої статі. За однояйцевої вагітності всі діти будуть одностатевими.

Батьки можуть відмовитися від визначення статі за допомогою неінвазивного пренатального тесту. Однак за виявлення високого ризику мутацій у статевих хромосомах гінеколог може порекомендувати жінці здати додатково тест на визначення статі дитини для уточнення клінічної картини.

На якому терміні роблять НІПТ?
Термін проведення неінвазивного пренатального тесту — з дев'ятого-десятого тижня гестації (виношування плода). На більш ранніх термінах вагітності аналіз на патологію плода здавати недоцільно, оскільки позаклітинної ДНК у крові матері ще недостатньо для забезпечення достовірного результату.

Чи безпечний НІПТ для майбутньої дитини?
Для діагностики за допомогою НІПТ використовують венозну кров матері. Дослідження безпечне для плода, як і інші аналізи крові, які жінка здає протягом вагітності.

Наскільки точний неінвазивний пренатальний тест?
Генетичний тест під час вагітності найбільш точний у визначенні статі дитини та ризику синдрому Дауна. Достовірність результату становить 99%. Специфічність аналізу крові на інші хромосомні патології плода трохи нижча — 95-98%.

Як проводять НІПТ?
Для аналізу НІПТ у вагітної жінки беруть кров з вени в зоні ліктьового згину. Спеціальна підготовка до неінвазивного пренатального тесту не потрібна. Здати кров можна в будь-який час доби. Перед візитом до лабораторії не потрібно дотримуватися дієти та 12-годинного голодування, як перед біохімічним дослідженням крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, тест, НІПТ, неінвазивний пренатальний тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: