Як дитині "насититися" вітаміном D влітку

Adoption
Date
  • 1567 Переглядів
Багато людей звикли думати, що вітаміни надходять до нашого організму виключно з продуктами, які ми споживаємо. Але є унікальний вітамін, який людина може отримувати безпосередньо від сонця — це вітамін D.

7121_5b.jpg (33.9 Kb)


В такий спосіб покривається до 80-90% потреб у формі вітаміну D3. А решта — забезпечується їжею, яка містить біологічно активну форму у вигляді вітаміну D2.

Вітамін D тримає під контролем засвоєння кальцію, фосфору. Наприклад, без нього засвоюється лише 10-15% кальцію з їжі. Він зміцнює кісткову і м'язову тканину, допомагає боротися з депресією, протистояти вірусам і бактеріям, шкірним захворюванням і діабету.

Крім того, дефіцит вітаміну D сприяє виникненню:

- синдрому хронічної втоми;
- захворювань щитоподібної та прищитоподібних залоз;
- астми;
- остеопорозу;
- туберкульозу;
- хвороби Альцгеймера;
- ожирінню.

За різними оцінками, від 50 до 90% дітей і дорослих страждають від його нестачі. Низький рівень вітаміну D асоціюють з частими переломами, проблемами з серцем, артеріальною гіпертензією та деякими онкологічними захворюваннями. Навіть навесні та влітку може бути дефіцит вітаміну D.

Щоб отримати денну кількість вітаміну, не потрібно смажитися на сонці годинами, цілком достатньо 10-15 хвилин.

Однак лише за умови, що ви:

- перебуваєте 15 хв на сонці з відкритими кінцівками;
- на сонці перебуваєте в сонячні дні, між 10:00 і 15:00;
- не використовуєте крем з УФ-фільтрами (сонцезахисний), який блокує синтез вітаміну D3.

Є багато публікацій, в яких йдеться, що саме час між 10:00 і 15:00 годинами є найбільш несприятливим для шкіри, і краще бути на сонці до 11:00 і після 16:00.

По-перше, прошу звернути увагу, що під сонячним промінням потрібно перебувати в зазначений час не більше 10-15 хвилин. По-друге, важливо знати, чому саме з 10:00 до 15:00. Пояснення цьому наступне: поріг, коли вітамін D починає утворюватися в шкірі — 20-25% від мінімальної ерітемної дози, яка викликає почервоніння шкіри. Тобто щоб отримати необхідну кількість вітаміну, нам не обов'язково покриватися засмагою.

Вітамін D в організмі утворюється під впливом УФ-променів, а саме променів типу В UVB. Головною характеристикою УФ променів є їхня інтенсивність. Вона оцінюється за допомогою індексу. Чим вищий цей індекс, тим сильніше УФ-випромінювання, тим швидше червоніє шкіра (виникає еритема). Але разом з тим УФ-індекс сонячного світла повинен бути більшим або дорівнювати 2, інакше вітамін D в шкірі не виробиться.

В Україні досить приймати "сонячні ванни" протягом 10-15 хвилин з 10:00 до 15:00 з квітня по жовтень, щоб у нашій шкірі синтезувалася достатня кількість вітаміну D, адже саме в цей період УФ-індекс складає 2-6.

Взимку ми не отримуємо вітамін D від сонця в наших широтах (крім високогір'я) — УФ-індекс в цей період року 0-2. Це стосується також літнього ранку і вечора — індекс завжди нижче 2-х. Тому в період низької інтенсивності УФ-випромінювання вітамін D не створиться, скільки б ви часу не проводили на сонці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітамін Д


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Раптова відмова від прийому вітамінів, чи то через різку дієту, чи через брак здорового харчування, може спричинити низку симптомів поганого здоров’я,

Чи викликає депресію раптова відмова від вітамінів?

Вітаміни | 00:30, 14.09.2022

Раптова відмова від прийому вітамінів, чи то через різку дієту, чи через брак здорового харчування, може спричинити низку симптомів поганого здоров’я, створюючи умови, за яких ви більш вразливі до депресії. Депресія — це серйозна хвороба зі складним

Нерегулярний менструальний цикл або затримка менструації можуть свідчити про низку природних або неприродних причин. Дізнайтеся, чи сприяє прийом віта

Чи може прийом вітамінів порушити менструальний цикл?

Здоров'я | 19:00, 06.09.2022

Нерегулярний менструальний цикл або затримка менструації можуть свідчити про низку природних або неприродних причин. Дізнайтеся, чи сприяє прийом вітамінів.

Вітамін D називають

Чи потрібно дитині додатково давати вітамін D?

Вітаміни | 07:00, 04.09.2022

Вітамін D називають "вітаміном сонця", оскільки організм синтезує його у шкірі під дією сонячного світла. Він допомагає організму засвоювати кальцій і фосфати, які надходять в організм з їжею. Фахівці МОЗ надали інформацію щодо додаткового вживання в

МОЗ зібрав рекомендації, як дізнатись, чи потрібні дитині додаткові вітаміни.

Коли потрібно додатково давати дитині вітаміни?

Вітаміни | 12:00, 02.09.2022

МОЗ зібрав рекомендації, як дізнатись, чи потрібні дитині додаткові вітаміни.

Американські медики знайшли зв'язок між вживанням деяких вітамінів та підвищенням ризику виникнення раку легень.

Вітаміни, які можуть викликати рак - результати досліджень

Вітаміни | 08:00, 02.09.2022

Американські медики знайшли зв'язок між вживанням деяких вітамінів та підвищенням ризику виникнення раку легень.

Запалення є важливою частиною процесу загоєння організму. Але коли воно зберігається, то може сприяти широкому спектру складних захворювань, включаючи

Недостача вітаміну D може бути причиною хронічного запалення

Вітаміни | 01:30, 01.09.2022

Запалення є важливою частиною процесу загоєння організму. Але коли воно зберігається, то може сприяти широкому спектру складних захворювань, включаючи діабет 2 типу, хвороби серця та аутоімунні захворювання.

Яйця є природним джерелом вітаміну D. Скільки потрібно їсти яєць в день, щоб підтримувати потрібний баланс цього вітаміну в організмі людини?

Скільки яєць потрібно з'їсти, щоб отримувати добову дозу вітаміну D?

Харчування | 12:00, 30.08.2022

Яйця є природним джерелом вітаміну D. Скільки потрібно їсти яєць в день, щоб підтримувати потрібний баланс цього вітаміну в організмі людини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: