Поради у вихованні дуже говіркої дитини

Adoption
Date
  • 154 Переглядів
Усі люблячі батьки з нетерпінням чекають першого слова дитини, і того моменту, коли зможуть вести діалог зі своєю дитиною. Проте, може статися так, що ваше чадо - надто балакуче і виховувати такого малюка дуже складно.

1452_13.jpeg (31.99 Kb)

Діти починають закидати дорослих нескінченними складними питаннями про життя. Але, так чи інакше, батьки насолоджуються тим, що їхня дитина навчилася висловлювати свої думки. При цьому діти іноді не розуміють, де мають зупинитися і яку інформацію можна розповідати стороннім людям, а яку не варто тощо.

Якщо дитина надто говірка, батьки повинні пильнувати те, що вона говорить, поступово навчаючи її правильного спілкування.

Якщо ваша дитина надмірно говірка, це завдає незручностей не тільки вам. Імовірно, вихователі в дитячому садку також висловлюють вам подібні скарги. Зарадити такій особливості дитини батькам допоможе низка порад.

1. Не навішуйте на дитину ярлики

Називаючи дитину говіркою, ви може суттєво зашкодити її самооцінці. Натомість прийміть таку особливість дитини і будьте вдячні їй за те, що вона ділиться з вами своїми почуттями. У протилежному випадку було б набагато гірше.

2. Давайте дитині можливість висловитися

Давайте дитині змогу щодня говорити те, що вона хоче сказати. Подивіться їй в очі й самі почніть розмову. Дитина повинна знати, що говорити – нормально. Не змушуйте її мовчати – у майбутньому це може спричинити низку проблем.

3. Встановлюйте обмеження

Поясніть дитині, що не можна озвучувати абсолютно все, що їй спадає на думку. Зосередьте її увагу на тому, що деякі моменти – особисті, а тому ними не можна ділитися зі сторонніми людьми, а також наголосіть, що в певних місцях не можна голосно розмовляти (наприклад, у бібліотеці). Такі настанови допоможуть дитині зрозуміти, як поводитися в різних ситуаціях і як трактувати невербальні сигнали людей навколо. Також повідомте дитині, що вона завжди може порадитися з вами, коли не впевнена, чи можна розповідати про ті чи інші життєві моменти.

4. Грайте в мовчанку

Щоб прищепити дитині звичку слухати інших, доцільною є гра в мовчанку. Поясніть дитині правила гри: програє той, хто першим заговорить. Це навчить дитину час від часу мовчати і слухати, що говорять інші.

5. Візьміть тайм-аут

Постійно перебувати поруч із надто говіркою дитиною іноді досить виснажливо. Тому ви маєте право на тайм-аут. Послухайте спокійну музику, почитайте книгу або присвятіть час тому чи іншому заняттю. Імовірно, дитина захоче до вас приєднатися.

Із більшістю занадто говірких дітей можна ефективно спілкуватися, дотримуючись щойно зазначених порад. У деяких випадках зайва балакучість може бути спричинена низкою розладів, наприклад, синдромом Аспергера, синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю тощо. Щоб виключити їх наявність, зверніться до фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: говірка дитина, дитина багато говорить


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є

Що треба знати про дефіцит уваги і гіперактивність у дітей?

Дитина | 10:30, 18.06.2024

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є у неї РДУГ.

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти

7 речей, які не можна забороняти дітям

Дитина | 01:20, 16.06.2024

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

Іграшки важливі для дитини. Тож викидати їх, караючи за те, що вона не прибрала, категорично не можна. Натомість можна навчити чадо прибирати за собою

Як навчити дитину прибирати за собою іграшки?

Виховання | 12:10, 15.06.2024

Іграшки важливі для дитини. Тож викидати їх, караючи за те, що вона не прибрала, категорично не можна. Натомість можна навчити чадо прибирати за собою після гри.

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швид

Криза 5 років у дитини: поради батькам

Дитина | 11:20, 15.06.2024

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швидше розвиватися, інші - пізніше. Та є дещо, що об'єднує усіх - це психологічний розвиток. Ми маємо на

Дітям потрібен простір для творчості та ігор. Проте, є те, що робити не можна - а саме не слухати своїх батьків, особливо їхніх прохань. Та чому діти

Що робити батькам, якщо дитина ігнорує їхні прохання

Дитина | 10:30, 15.06.2024

Дітям потрібен простір для творчості та ігор. Проте, є те, що робити не можна - а саме не слухати своїх батьків, особливо їхніх прохань. Та чому діти це роблять?

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється

3 дієвих способи, які допоможуть дитині пережити істерику

Дитина | 01:20, 09.06.2024

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється у сильній емоційній реакції крайнього нервового збудження. Часто це виглядає як гучний плач та крик

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здій

Психологи розповіли, чому важливо говорити з дітьми перед сном

Розвиток дитини | 00:30, 31.05.2024

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здійснене завдання. І ось чому дуже важливо не забувати про нього.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: