Чому дітям потрібні правила і обмеження?

Adoption
Date
  • 1045 Переглядів
Сучасні батьки «засипані» педагогічною інформацією, яка пропонує «культуру виховання дитини», вказує «як це робити», за допомогою виступів експертів, психологів, книжок і програм. Але надлишок інформації ризикує послабити довіру і усвідомлення батьками своїх здібностей та інтуїції, захаращуючи їх поняттями і порадами. Важливо, щоб кожен батько зміг задовольнити, без застосування сили, бажання взяти на себе відповідальність в такій делікатній та складній задачі, як виховання дітей, покладаючись на свою суб'єктивну інтуїцію. Потрібно довіряти собі, та спиратися на свої особливі та унікальні батьківські навички, вчити важливості правил і цінності поваги, відповідно до можливостей кожної дитини.

1775_7__.jpg (22.76 Kb)


Не завжди легко встановити обмеження для дитини: істерики та сльози за рогом, що йдуть поруч із почуттям "я погана мати/батько", якщо прохання і вимоги дитини не задоволені. І, як уже згадувалося, сучасне суспільство не полегшує і без того делікатру справу батьків.

Це основні принципи для дорослішання, пізнання світу і пізнання себе. Свобода кожної людини виникає із можливості зрозуміти закони та правила, які керують суспільством, щоб жити в ньому. Виховувати дітей також означає допомагати їм сприймати реальність, яка може виявитися надто складною, де вони можуть загубитися.

Як часто ви закидаєте дитині: « А-ну вимкни телефон/iPad і зроби домашнє завдання»; «Не вставай зі столу, поки все не поїдять»; «Прибери свої іграшки»; «Не біжи по вулиці»; «Почисти зуби перед сном»; «Я сказала «ні». І багато інших.

Але є щось, набагато більше, що виходить за рамки дискомфорту і короткочасного капризу: слово батьків, які виховують дитину , і любов батьків, які піклуються про свою дитину. Кожне правило має ширший зміст, воно допомагає дітям рости, ставати дорослими, і вчить, що будь-яке бажання (що розуміється як афект) і обмеження (що розуміється як кордон) можуть співіснувати.

Саме батьки своїм прикладом демонструють обмеження, будучи перед дітьми і підлітками як дорослі суб'єкти, що поважають правила. Це допомагає дітям нести відповідальність за свої дії і поведінку, розуміти ситуації (а іноді можливі небезпеки), здобувати навички, вміти терпіти розчарування, нудьгу і поважати слова і думки іншого. Правильно цінувати час, присвячений різним моментам дня: сидіти разом за обіднім столом і спілкуватися, вчитися, гратися.

Тому знання цінності правилам може стати фундаментальним досвідом для дитини, яка навчається під керівництвом мами і тата контролювати і розпізнавати хаотичний світ своїх поривів та емоцій, управляти відносинами, розуміти цінність часу і поваги до себе та інших.

Правила - це умови , які говорять, що потрібно робити в конкретному випадку або в конкретній ситуації. У кожної сім'ї є свої цінності, свій метод освіти, своя історія, тому може статися так, що ряд правил може не підходити для одного, та може бути оптимальним для іншого. Вибір може бути важким завданням для тата і мами.

Час і простір життя змінилися. Якщо ми порахуємо, скільки часу ми проводимо на роботі, піклуємося про домашні справи і порахуємо, скільки часу ми проводимо з нашими дітьми, я думаю, що більшість з нас може збліднути. Татусі та мами працюють у довші зміни і проводять більше часу поза домом, аби забезпечити сім'ї хороший рівень життя, а в багатьох випадках гарантувати мінімальний рівень життя.

Турбота і виховання дітей, навіть найменших, в цьому «хаосі» роботи доручається бабусям і дідусям, службам освіти або навчальним закладам. У таких службах, як дитячі садки, часто буває, що діти проводять час з 7:30 до 18:00, тому що у батьків немає альтернативи, у них немає підтримки бабусь і дідусів або інших родичів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, правила для дітей, обмеження для дітей


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька ти

Дитина прийшла з садочку і сказала слово з трьох букв: як діяти батькам?

Психологія | 08:00, 15.01.2022

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька типових стадій знайомства з «непристойними» словами: після двох років настає час «туалетної» тематики

Підлітковий вік — час пошуку опори і визнання, і допомога дорослих у цей період дуже важлива

Як вберегти підлітків від страшних рішень?

Психологія | 05:00, 15.01.2022

Підлітковий вік — час пошуку опори і визнання, і допомога дорослих у цей період дуже важлива

Дорослі відносно непогано вміють зберігати самовладання, навіть якщо в душі їм дуже хочеться голосно лаятись і тупотіти ногами прямо посеред вулиці. А

Як навчити дитину справлятися з гнівом?

Дитина | 23:00, 14.01.2022

Дорослі відносно непогано вміють зберігати самовладання, навіть якщо в душі їм дуже хочеться голосно лаятись і тупотіти ногами прямо посеред вулиці. А ось діти справляються із цим не так добре і не стримують емоцій.

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу.

Як говорити з дитиною про відповідальність за тварин?

Дитина | 19:00, 14.01.2022

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу. Діти і самі часто виявляють жорстокість до тварин, відбувається це через вік і тому що їм ще не дов

Так, всі ми по сто разів говоримо своїм дітям «двері нікому не відчиняй», «не розмовляй з незнайомими», «нікуди не йди». Але  діти не зовсім готові до

Правила безпеки: що має знати дитина трьох-шести років?

Дитина | 09:00, 14.01.2022

Так, всі ми по сто разів говоримо своїм дітям «двері нікому не відчиняй», «не розмовляй з незнайомими», «нікуди не йди». Але діти не зовсім готові до небезпечних ситуацій.

Що слід знати батькам, щоб виховати психологічно здорових дітей та допомогти братам і сестрам зрозуміти один одного — в програмі На перспективу розпов

Як виховувати дітей в багатодітній родині?

Дитина | 10:00, 13.01.2022

Що слід знати батькам, щоб виховати психологічно здорових дітей та допомогти братам і сестрам зрозуміти один одного — в програмі На перспективу розповідає сімейна психотерапевтка Світлана Арефнія.

У кожної дитини є дві базові потреби: в любові і в пізнанні. Ми знаємо, що зіпсувати малюка любов’ю неможливо і готові видати хоч 100 порцій. Йому пот

10 способів нашкодити дитині, намагаючись виростити її успішною і щасливою

Дитина | 08:00, 13.01.2022

У кожної дитини є дві базові потреби: в любові і в пізнанні. Ми знаємо, що зіпсувати малюка любов’ю неможливо і готові видати хоч 100 порцій. Йому потрібні пізнання? Відмінно. З цим сьогодні теж немає проблем: розвивальні іграшки для новонароджених,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: