Як почати розмову з дитиною про секс

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Та інші незручні питання. Повідомляє сайт Наша мама.

0979_a23b75d-pro-seks-z-ditmy-755.jpg (50.62 Kb)


Уляна Супрун, екс-очільниця МОЗ України, дала кілька порад батькам про те, як говорити зі своїми дітьми на незручні теми.

1. Не соромтеся розпочати розмову та загалом про це говорити.
Якщо ви уникатимете цієї теми, діти навчаться та знайдуть інформацію без вас. В такому разі вони навчатимуться на поведінці та ставленні, змодельованих іншими дорослими, зі ЗМІ чи популярної культури, і, звичайно, у своїх однолітків. Займіть проактивну позицію у цьому питанні.
Це не означає, що потрібно одразу ж розпочати серйозні розмови про секс, вагітність чи порно. Важливо бути відкритими до запитань дитини та використовувати влучну нагоду, аби пояснити ті чи інші речі, які вважаєте доречними.

2. Розпочати розмову ніколи не пізно.
Звісно, теми і пояснення важливо обирати з віком, аби дитина все зрозуміла та могла поставити відповідні запитання. Наприклад, як тільки діти починають вчитися говорити, ви можете навчити їх правильних назв частин свого тіла. Як тільки вони починають бути поруч з іншими дітьми, варто навчити їх поважати інших людей і говорити про їхні почуття. В маленькому віці також важливо навчити дітей дбати про свою безпеку, розуміти порушення особистого кордону і говорити ні. Ці речі закладають основу для здорової сексуальності та стосунків пізніше.

3. Говоріть про секс чи сексуальне здоров’я не лише в контексті заборони.
Адже більшість розмов та пояснень відбувається саме так: “Не займайся сексом”, “Не можна завагітніти”, “Не захворій на ту чи іншу хворобу, яка передається статевим шляхом”. В такому випадку, питання що можна робити і як, залишається поза розмовою. Виходьте за межі “не” та заборон. Пояснюйте, що таке сексуальний потяг, що можна робити, аби залишатися сексуально здоровим? Як про це говорити з партнером чи партнеркою? Що вони можуть зробити, щоб бути сексуально здоровими з партнером? Пояснюйте переваги та важливість використання контрацепції. Навчайте дітей правильних назв інтимних частин тіла, розуміння особистого простору, здоровому вмінню говорити ні, коли його порушують. Ці теми повинні бути невід'ємною частиною будь-якого обговорення здорової сексуальності.

4. Говорити з дитиною про секс — означає давати їй дозвіл це робити.
Розмови з дитиною про секс не означає батьківство без цінностей. Це про навчання дітей розумінню, що сексуальні думки та почуття є нормальними, про важливість безпеки, захисту здоров’я і поваги. В майбутньому це дає батькам можливість продовжувати розмови на більш серйозні теми, приміром, про аборти, проституцію чи порнографію.

5. Будьте уважним слухачем.
Дізнайтеся, про що думає ваша дитина, говорячи про свої стосунки чи сексуальні переживання. Що означає для неї чи нього мати хлопця чи дівчину? Також корисно поговорити про друзів дитини. Підлітки можуть розповідати більше про своїх друзів, ніж про себе, але, слухаючи те, що роблять їхні друзі, ви зможете зрозуміти, як почувається і про що думає ваша дитина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Як заспокоїти дитячу істерику без стресів для дорослих

Дитина | 05:45, 04.01.2021

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: