Три способи пояснити дитині погане самопочуття мами

Adoption
Date
  • 157 Переглядів
У вас застуда, а малюку хочеться бавитися? Пояснюємо йому деталі

3269_8.jpeg (56.92 Kb)


1. Скажіть правду
З раннього віку діти повинні розуміти, що мама може хворіти, втомлюватися і має право на відпочинок і заняття своїми справами. І тато, і інші родичі повинні не соромитися проявляти турботу про вас і заохочувати цю турботу в дітях.

Якщо з дітьми вдома ви одна, то скажіть, що ви дуже втомилися і погано себе почуваєте. Поясніть, що, коли хворіють діти, ви про них дбаєте, а сьогодні їм треба подбати про вас.

2. Придумайте відволікаючі маневри
Для дітей 2-4 років увагу мами - це необхідна умова для становлення особистості та всебічного розвитку. Але вони вже цілком можуть деякий час займати себе самі. Однак в цьому віці вимоги не бігати, не шуміти, не кричати навряд чи принесуть бажаний результат. Малюки можуть відчути себе «покараними» і тільки замкнуться. Правильніше буде організувати їх дозвілля, направити енергію в правильне русло. У цьому випадку доречно будуть якісь творчі набори, розмальовки, конструктори, пазли, які зазвичай зберігаються поза зоною доступу дітей.

3. Не ставте ультиматуми
Якщо навчати малюка емпатії в дошкільному віці, є ризик, що діти не зрозуміють її ніколи або до тих пір, поки самі не стануть батьками.

Говорити про своє погане самопочуття потрібно спокійно і доброзичливо. Ніяких демонстративних "Маю я право відпочити?!" або обвинувальних "Ах ви, невдячні!". Ваше погане самопочуття - не кара небесна для ваших домочадців і тим більше не для малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ці фрази краще не казати дитині, яка плаче

Дитина | 22:00, 11.01.2021

Усі діти плачуть. Хтось робить це часто, а хтось значно рідше. Але від деяких фраз батькам треба утриматись.

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: