Вживання алкоголю матерями до та під час вагітності пов’язане зі зміною форми обличчя дітей

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Дослідники використовували штучний інтелект (ШІ) і технологію глибокого навчання, щоб знайти зв’язок між змінами у формі обличчя дітей і кількістю алкоголю, який випивали їхні матері як до вагітності, так і під час вагітності.

8300_pochemu-alkogol-vliyaet-ef029f.jpg (346.79 Kb)

Дослідження вчених з Європейського товариства репродукції людини та ембріології, є першим, що виявило цей зв’язок у дітей матерів, які вживали алкоголь до трьох місяців до вагітності, але припинили його під час вагітності. Крім того, виявилося, що зв’язок зі зміненою формою обличчя існував, навіть якщо матері випивали менше 12 г алкоголю на тиждень, що еквівалентно невеликій склянці вина об’ємом 175 мл або 330 мл пива.

Знахідка важлива, оскільки форма дитячих облич може свідчити про проблеми зі здоров'ям і розвитком.

Геннадій Рощупкін, доцент і керівник групи обчислювальної популяційної біології Медичного центру Еразмус, Роттердам, Нідерланди, який керував дослідженням, сказав: «Я б назвав обличчя «дзеркалом здоров’я», оскільки воно відображає загальний стан здоров’я дитини. Вплив алкоголю на дитину до народження може мати серйозні негативні наслідки для розвитку її здоров’я, і якщо мати регулярно вживає велику кількість алкоголю, це може призвести до розладу алкогольного спектру плода, що відображається на обличчях дітей».

Розлад алкогольного спектру плода визначається як комбінація затримки росту, неврологічних розладів і впізнаваного аномалії розвитку обличчя. Симптоми включають когнітивні порушення, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), труднощі з навчанням, проблеми з пам’яттю, проблеми з поведінкою, а також затримку мови та мови. Вже відомо, що причиною розладу є вживання алкоголю матір’ю під час вагітності, особливо у великій кількості. Однак досі було мало відомо про вплив низького споживання алкоголю на розвиток обличчя дітей і, отже, на їхнє здоров’я. Це також перше дослідження, яке вивчає це питання на дітях різного етнічного походження.

Дослідники використовували ШІ та глибоке навчання для аналізу тривимірних зображень дітей, зроблених у віці 9 (3149 дітей) і 13 років (2477 дітей). Діти були частиною дослідження Generation R у Нідерландах, поточного популяційного дослідження вагітних жінок та їхніх дітей від внутрішньоутробного життя. Діти в цьому аналізі народилися в період з квітня 2009 року по січень 2006 року.

«Обличчя має складну форму, і його аналіз є складним завданням. 3D-зображення дуже допомагає, але для цього потрібні більш просунуті алгоритми», — сказав професор Рощупкін. «Для цього завдання ми розробили алгоритм на основі штучного інтелекту, який робить 3D-зображення обличчя з високою роздільною здатністю та виробляє 200 унікальних вимірювань або «рис». Ми проаналізували їх, щоб знайти зв’язки з пренатальним впливом алкоголю, і розробили теплові карти, щоб демонструють особливі риси обличчя, пов’язані з вживанням матері алкоголю».

Інформацію про споживання алкоголю матерями було отримано з анкет, які заповнювали жінки на ранніх, середніх і пізніх термінах вагітності. Дослідники розділили їх на три групи: матері, які не пили до або під час вагітності (контрольна група), матері, які пили протягом трьох місяців до вагітності, але припинили, коли завагітніли, і матері, які пили під час вагітності, включаючи тих, пили тільки протягом першого триместру вагітності, і ті, хто продовжував пити протягом всієї вагітності.

«Ми виявили статистично значущий зв'язок між внутрішньоутробним впливом алкоголю та формою обличчя у дев'ятирічних дітей. Чим більше алкоголю випивали матері, тим більш статистично значущими були зміни. Найпоширенішими ознаками були задертий кінчик носа, вкорочений ніс, відвернуте підборіддя та відвернуте нижню повіку», — сказав пан Сяньцзін Лю, перший автор дослідження та аспірант у групі професора Рощупкіна, який розробив алгоритм ШІ.

«Серед групи матерів, які пили під час вагітності, ми виявили, що навіть якщо матері пили дуже мало під час вагітності, менше ніж 12 г на тиждень, можна спостерігати зв’язок між впливом алкоголю та формою обличчя дитини. Це перший випадок, коли зв’язок був було показано при таких низьких рівнях споживання алкоголю».

Зв’язок між споживанням алкоголю та формою обличчя послабився у старших дітей, і дослідники не виявили жодного суттєвого зв’язку, коли дослідники переглянули дані для дітей у віці 13 років.

«Цілком можливо, що в міру того, як дитина старіє та відчуває на собі інші фактори навколишнього середовища, ці зміни можуть зменшуватися або бути прихованими нормальними моделями росту. Але це не означає, що вплив алкоголю на здоров’я також зникне. Тому важливо підкреслити, що немає встановленого безпечного рівня споживання алкоголю під час вагітності, тому бажано припинити вживання алкоголю ще до зачаття, щоб забезпечити оптимальні результати для здоров’я як матері, так і плоду, що розвивається», – сказав професор Рощупкін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, алкоголь, обличчя, зв’язок, здоров’я, дослідження, форма лиця, розвиток дитини, немовля, вплив алкоголю


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: