Багатоводдя при вагітності

Adoption
Date
  • 151 Переглядів
Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

1905_uzi-beremennosti.jpg (29.79 Kb)

Окрім того, що амніотична рідина підтримує постійну комфортну температуру для вашої дитини та пропонує шар подушки та захисту, це важливий інгредієнт будь-якої здорової вагітності. Починаючи з вашого другого триместру, ваша дитина почне ковтати та пробувати на смак амніотичну рідину у вашій утробі та навіть робити «практику вдихів», щоб почати готувати свої легені до зовнішнього світу.

Іноді, однак, організм виробляє занадто багато амніотичної рідини — стан, відомий як багатоводдя. Хоча багатоводдя зазвичай незначне і проходить самостійно, іноді воно може призвести до ускладнень вагітності.

Що таке багатоводдя?
Багатоводдя — це стан вагітності, коли навколо дитини в матці надто багато навколоплідних вод. Ця додаткова амніотична рідина має тенденцію повільно накопичуватися протягом другої половини вагітності.

Більшість випадків багатоводдя є легким, через тимчасове зміщення вироблення амніотичної рідини. Ця невелика кількість додаткової амніотичної рідини зазвичай відходить сама по собі без будь-якого лікування.

У рідкісних випадках, коли накопичення рідини є сильним, це може сигналізувати про проблеми з дитиною, такі як проблеми з центральною нервовою системою, шлунково-кишковий дефект або нездатність ковтати. Постійно високий рівень амніотичної рідини може поставити вашу вагітність під загрозу передчасного розриву оболонок, передчасних пологів , відшарування плаценти, сідничного передлежання або випадання пуповини.

Що викликає багатоводдя?
Приблизно в половині випадків багатоводдя не має відомої причини. У іншої половини багатоводдя може бути викликано:

Вроджені вади, що впливають на ковтання (що допомагає регулювати рівень амніотичної рідини)
Неконтрольований діабет матері (високий рівень глюкози в крові може призвести до того, що дитина частіше пісяє)
Аномальна частота серцевих скорочень плода
Інфекція у дитини
Несумісність крові мами і дитини (наприклад, резус- і Келл-хвороби)
Синдром трансфузії від близнюка до близнюка
Низький рівень еритроцитів у дитини (анемія).

Які ознаки багатоводдя?
Зазвичай багатоводдя взагалі не відчуває жодних симптомів. Якщо ви це зробите, ознаки надмірної кількості амніотичної рідини можуть включати:

Труднощі з відчуттям рухів плода через надлишок амніотичної рідини, що амортизує вашу матку.
Дискомфорт у животі та проблеми з диханням, оскільки матка тисне на ваші легені та інші органи .
Скорочення матки , розлад травлення, запор, набряк гомілки, стегна, щиколотки та/або стопи та задишка (симптоми, які є загальними під час будь-якої здорової вагітності).

Що робити, якщо багатоводдя при вагітності
Більшість випадків багатоводдя виникають і зникають, і додаткова рідина всмоктується самостійно. Отже, якщо накопичення рідини не досить сильне, вам нічого не потрібно робити. Просто продовжуйте відвідувати заплановані передпологові зустрічі зі своїм лікарем, який стежитиме за вами за допомогою додаткового УЗД і, можливо, нестресового тесту або біофізичного профілю.

У більш важких випадках багатоводдя ваш лікар може запропонувати процедуру, яка називається терапевтичним амніоцентезом, під час якої рідина видаляється з плодового міхура за допомогою голки. Він або вона також може призначити ліки, які допоможуть зменшити кількість сечі, яку утворює ваша дитина, що, у свою чергу, допомагає зменшити кількість навколоплідних вод. Деякі практикуючі лікарі також можуть рекомендувати пологи на 39 тижні при сильному багатоводді.

Оскільки серйозне та стійке багатоводдя пов’язане з підвищеним ризиком передчасного розриву оболонок, обов’язково негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо води відійдуть самі перед пологами. Це може підвищити ризик інфікування.

Багатоводдя також може вплинути на положення вашої дитини (підвищуючи ймовірність пологів у сідничному відділі), а надлишок рідини може підвищити ризик випадання пуповини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Багатоводдя при вагітності, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, багатоводдя, рідина, амніотична, рівень, проблеми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Вага жінки є одним з факторів, які можуть впливати на вагітність та здоров'я як майбутньої матері, так і розвиток плода. Часто постає питання про те,

Якою має бути мінімальна вага жінки,аби виносити дитину?

Вагітність та пологи | 00:30, 21.05.2023

Вага жінки є одним з факторів, які можуть впливати на вагітність та здоров'я як майбутньої матері, так і розвиток плода. Часто постає питання про те, яка мінімальна вага жінки є необхідною для успішного виношування дитини. У цій статті ми розглянемо

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: