Грудне вигодовування знижує ризик серцево-судинних захворювань у матерів

Adoption
Date
  • 314 Переглядів
Відповідно до мета-аналізу Американської кардіологічної асоціації, жінки, які годували грудьми, мали менше шансів на розвиток серцевих захворювань чи інсульту або смерть від серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

5285_999e928-famveldman-depositphotos.jpg (23.26 Kb)


Користь грудного вигодовування для здоров’я дітей добре відома. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), це пов'язано з меншою кількістю респіраторних інфекцій і меншим ризиком смерті від інфекційних захворювань серед дітей, які були на грудному вигодовуванні. Грудне вигодовування також було пов’язане з користю для здоров’я матері, включаючи зниження ризику діабету 2 типу, раку яєчників і раку грудей.

Дослідники переглянули інформацію про здоров’я з восьми досліджень, проведених між 1986 і 2009 роками в Австралії, Китаї, Норвегії, Японії та США, і одного багатонаціонального дослідження.

Огляд включав медичні записи майже 1,2 мільйона жінок (середній вік 25 років на момент перших пологів) і проаналізував зв’язок між грудним вигодовуванням та індивідуальним серцево-судинним ризиком матері.

«Ми зібрали інформацію, наприклад, про те, як довго жінки годували грудьми протягом життя, кількість пологів, вік перших пологів і чи мали жінки серцевий напад або інсульт пізніше в житті чи ні», — сказала авторка дослідження Лена Чидерер.

Огляд виявив:

82% жінок повідомили, що колись у своєму житті годували грудьми.

У порівнянні з жінками, які ніколи не годували грудьми, жінки, які повідомили про грудне вигодовування протягом життя, мали на 11% менший ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Протягом середнього періоду спостереження в 10 років жінки, які годували грудьми протягом певного періоду свого життя, мали на 14% менше шансів на розвиток ішемічної хвороби серця; на 12% менше шансів отримати інсульт; і на 17% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань.

Жінки, які протягом життя годували грудьми протягом 12 місяців або довше, мали меншу ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

Не було помітних відмінностей у ризику серцево-судинних захворювань серед жінок різного віку або за кількістю вагітностей.

Незважаючи на рекомендації щодо грудного вигодовування від організацій, зокрема ВООЗ та Центрів з контролю та профілактики захворювань, які рекомендують годувати дітей виключно грудним молоком протягом принаймні шестимісячного віку, лише 1 з 4 немовлят отримує лише грудне молоко протягом перших шести місяців життя.

Важливо, щоб жінки усвідомлювали переваги грудного вигодовування для здоров’я своїх дітей, а також для свого особистого здоров’я. Більше того, ці висновки високоякісних досліджень, проведених у всьому світі, підкреслюють необхідність заохочувати та підтримувати грудне вигодовування, наприклад, сприятливе для грудного вигодовування робоче середовище, освіту та програми грудного вигодовування для сімей до та після пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Грудне вигодовування, знижує, ризик серцево-судинних захворювань, у матерів, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

У дітей, чиї матері до їх народження вживали ультраоброблені продукти, підвищений ризик розвитку ожиріння. Це підтверджує дослідження вчених з Гарвард

Раціон вагітних жінок впливає на ризик ожиріння у дітей - вчені

Дієта для вагітних | 10:30, 14.02.2024

У дітей, чиї матері до їх народження вживали ультраоброблені продукти, підвищений ризик розвитку ожиріння. Це підтверджує дослідження вчених з Гарвардської медичної школи (США). До ультраоброблених продуктів відноситься фастфуд, солодкі пластівці, га

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: