Грудне вигодовування знижує ризик серцево-судинних захворювань у матерів

Adoption
Date
  • 88 Переглядів
Відповідно до мета-аналізу Американської кардіологічної асоціації, жінки, які годували грудьми, мали менше шансів на розвиток серцевих захворювань чи інсульту або смерть від серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

5285_999e928-famveldman-depositphotos.jpg (23.26 Kb)


Користь грудного вигодовування для здоров’я дітей добре відома. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), це пов'язано з меншою кількістю респіраторних інфекцій і меншим ризиком смерті від інфекційних захворювань серед дітей, які були на грудному вигодовуванні. Грудне вигодовування також було пов’язане з користю для здоров’я матері, включаючи зниження ризику діабету 2 типу, раку яєчників і раку грудей.

Дослідники переглянули інформацію про здоров’я з восьми досліджень, проведених між 1986 і 2009 роками в Австралії, Китаї, Норвегії, Японії та США, і одного багатонаціонального дослідження.

Огляд включав медичні записи майже 1,2 мільйона жінок (середній вік 25 років на момент перших пологів) і проаналізував зв’язок між грудним вигодовуванням та індивідуальним серцево-судинним ризиком матері.

«Ми зібрали інформацію, наприклад, про те, як довго жінки годували грудьми протягом життя, кількість пологів, вік перших пологів і чи мали жінки серцевий напад або інсульт пізніше в житті чи ні», — сказала авторка дослідження Лена Чидерер.

Огляд виявив:

82% жінок повідомили, що колись у своєму житті годували грудьми.

У порівнянні з жінками, які ніколи не годували грудьми, жінки, які повідомили про грудне вигодовування протягом життя, мали на 11% менший ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Протягом середнього періоду спостереження в 10 років жінки, які годували грудьми протягом певного періоду свого життя, мали на 14% менше шансів на розвиток ішемічної хвороби серця; на 12% менше шансів отримати інсульт; і на 17% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань.

Жінки, які протягом життя годували грудьми протягом 12 місяців або довше, мали меншу ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, ніж жінки, які не годували грудьми.

Не було помітних відмінностей у ризику серцево-судинних захворювань серед жінок різного віку або за кількістю вагітностей.

Незважаючи на рекомендації щодо грудного вигодовування від організацій, зокрема ВООЗ та Центрів з контролю та профілактики захворювань, які рекомендують годувати дітей виключно грудним молоком протягом принаймні шестимісячного віку, лише 1 з 4 немовлят отримує лише грудне молоко протягом перших шести місяців життя.

Важливо, щоб жінки усвідомлювали переваги грудного вигодовування для здоров’я своїх дітей, а також для свого особистого здоров’я. Більше того, ці висновки високоякісних досліджень, проведених у всьому світі, підкреслюють необхідність заохочувати та підтримувати грудне вигодовування, наприклад, сприятливе для грудного вигодовування робоче середовище, освіту та програми грудного вигодовування для сімей до та після пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Грудне вигодовування, знижує, ризик серцево-судинних захворювань, у матерів, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Вагітні жінки з дефіцитом вітаміну D можуть народжувати дітей із ожирінням

Вагітність та пологи | 14:00, 17.01.2023

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити

Прийом вітаміну D під час вагітності може знизити ризик екземи у немовлят

Вагітність та пологи | 19:00, 15.01.2023

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити ймовірність розвитку атопічної екземи у немовлят віком до року.

Ось що простий аналіз крові може — і не може — сказати лікарям про вашу дитину на ранніх термінах вагітності.

Неінвазивне пренатальне тестування: що можна дізнатись

Вагітність та пологи | 01:30, 15.01.2023

Ось що простий аналіз крові може — і не може — сказати лікарям про вашу дитину на ранніх термінах вагітності.

Перший триместр, або три місяці вагітності, може становити багато ризиків для розвитку плоду. Оскільки в цей час розвиваються органи, риси обличчя, ск

Ризики в першому триместрі вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 12.01.2023

Перший триместр, або три місяці вагітності, може становити багато ризиків для розвитку плоду. Оскільки в цей час розвиваються органи, риси обличчя, скелет і кінцівки, будь-який негативний вплив на плід може призвести до серйозних вроджених вад. Хоча

Точний гестаційний вік дає вашому лікарю основу для вимірювання розвитку та росту дитини.

Наскільки точно УЗД дозволяє визначити вік дитини?

Вагітність та пологи | 14:00, 12.01.2023

Точний гестаційний вік дає вашому лікарю основу для вимірювання розвитку та росту дитини.

Плід розвивається за певним графіком, при цьому третій триместр присвячений в основному набору ваги. У 3-10 відсотків вагітностей ріст плода відстає в

Причини уповільненого росту плода в третьому триместрі

Вагітність та пологи | 19:00, 11.01.2023

Плід розвивається за певним графіком, при цьому третій триместр присвячений в основному набору ваги. У 3-10 відсотків вагітностей ріст плода відстає в останні кілька місяців вагітності, стан, відомий як внутрішньоутробна затримка або обмеження розвит

Одним із найцікавіших моментів вагітності для майбутніх батьків є зображення або звук, як б’ється серце плоду. На той час, коли серце можна почути за

Стадії розвитку серця плода

Дитина | 08:30, 11.01.2023

Одним із найцікавіших моментів вагітності для майбутніх батьків є зображення або звук, як б’ється серце плоду. На той час, коли серце можна почути за допомогою фетальної допплерометрії, приблизно на дев’ятому-десятому тижні вагітності (див. посилання

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: