Чому я не можу завагітніти

Adoption
Date
  • 16056 Переглядів
"Наша мама" з'ясовувала причини, чому не виходить завагітніти.

«Чому ж я не можу завагітніти?» - неодноразово задає собі питання молода жінка, всім серцем бажаючи стати матір'ю, однак позбавлена цього щастя. Які ймовірні причини безпліддя? Як воно діагностується? Чи підлягає лікуванню? Спробуємо розібратися.

Слід знати, що винуватцем відсутності дітей можуть бути не тільки жінки, а й чоловіки; хоча жіноче безпліддя зустрічається все-таки частіше - приблизно в 60% випадків. Єдиною причиною безпліддя у чоловіків є низька кількість сперматозоїдів і їх малорухливість.

А ось причин жіночого безпліддя безліч: серед них непрохідність маткових труб, відсутність овуляції, ендометріоз, ендокринологічні захворювання, новоутворення в порожнини матки, шийний слиз, що містить антитіла до сперматозоїдів партнера ... І це ще не повний перелік причин.

Щоб дати відповідь на питання «чому у нас немає дітей?», обом партнерам слід пройти повне обстеження. Чоловікові для цього потрібно звернутися до лікаря-андролога. Жінки проходять обстеження у гінеколога і, в разі необхідності, у ендокринолога.

Чоловіче безпліддя майже у 100% випадків стає наслідком різних хронічних захворювань: це може бути перенесений в ранньому дитинстві епідемічний паротит (свинка), водянка яєчка, варикоцеле, туберкульоз. Згубний вплив чинять на репродуктивну функцію чоловіка і перенесені важкі захворювання, у тому числі венеричні (наприклад, сифіліс). Куріння, прийом алкогольних напоїв і наркотиків, які притаманні багатьом представникам сильної статі погані звички, також згубно впливають на чоловічу дітородну функцію. Крім того, відіграють роль перегрівання та переохолодження області тазу і статевих органів.

На початку обстеження обом партнерам запропонують здати аналізи захворювання, які передаються статевим шляхом. Один з них може бути носієм прихованої, що протікає безсимптомно, інфекції. Запальні процеси, викликані цими інфекціями, часто призводять до появи в маткових трубах спайок. Це найбільш часта причина, чому не виходить завагітніти. Крім того, виявлення інфекцій необхідно не тільки для зачаття, але і для народження здорового малюка. Поряд з цим дослідженням чоловіки здають спермограму.

Наступним етапом обстеження є здача жінкою аналізів на гормони і ультразвукове дослідження її внутрішніх статевих органів. Лікар з'ясовує, чи присутня овуляція, оглядає матку і яєчники на предмет новоутворень. Здані на гормони аналізи також дозволяють підтвердити або спростувати наявність овуляції. Це більш надійне дослідження, ніж показники базальної температури. Аналізи на гормони дозволяють визначити і ще одну, дуже часту причину безпліддя у жінок - гіперпролактинемію.

Можливо, гінеколог направить жінку на процедуру гістероскопії: за допомогою маленької відеокамери лікар має можливість оглянути порожнину матки зсередини. Подібний метод дає набагато більше інформації, ніж УЗД. Далі майже у всіх випадках проводиться дослідження прохідності маткових труб. Для даної процедури існує кілька методик: лапароскопія, вагінальна лапароскопія, метросальпінгографія.

Ще одним методом для з'ясування причин безпліддя може стати посткоїтальний тест. Суть його в тому, що через 4 - 6 годин після здійснення незахищеного статевого акту лікар-гінеколог бере на аналіз шийний слиз. Наявність в ньому знерухомлених сперматозоїдів говорить про те, що організм жінки виробляє антитіла до сперматозоїдів чоловіка. І хоча лікування цього стану займе декілька місяців, воно цілком виліковне.

Трапляється й таке, що причина безпліддя так і залишається нез'ясованою. У цьому випадку залишається чекати бажаної вагітності або погоджуватися на екстракорпоральне запліднення. Кращою порадою на питання «не можу завагітніти, що робити» буде рада не чекати і не слухати підказок друзів і родичів, а звернутися до лікаря-гінеколога і пройти всі необхідні дослідження. Ваш шанс стати матір'ю в цьому випадку набагато збільшиться, адже причини безпліддя в своїй більшості мають цілком з'ясовні причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: безпліддя, вагітність, причини, зачаття


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

У кого найчастіше виникають розтяжки на шкірі

Вагітність та пологи | 23:00, 17.09.2020

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Цистит під час вагітності: чи можна вилікувати недугу

Вагітність та пологи | 14:00, 02.09.2020

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чи можна приймати антибіотики і протизаплідні таблетки одночасно

Вагітність та пологи | 10:00, 25.08.2020

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Три переваги пізнього материнства

Вагітність та пологи | 10:00, 15.08.2020

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Сім побічних ефектів від прийому протизаплідних таблеток

Вагітність та пологи | 18:00, 07.08.2020

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Як позбутися кровотечі з носа під час вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 30.07.2020

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

В яких випадках тест на вагітність може показувати неправильний результат

Вагітність та пологи | 19:00, 25.07.2020

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: