Ваксігрип Тетра і інші вакцини від грипу під час пандемії коронавірусу: Варто чи ні?

Adoption
Date
  • 116 Переглядів
Цьогорічні вакцини від грипу розбирають, як гарячі пиріжки. Чи справді вони допомагають легше перенести майбутні штами грипу і чи рятують від коронавірусу?

1810_shkola-vakcinacii-medicover.png (261.86 Kb)

Щеплення проти ‎грипу не гарантує 100% захисту від вірусу, але суттєво зменшує ризик захворіти або ‎перенести грип в тяжкій формі. За інформацією Міністерство охорони здоров'я, щеплення проти грипу зменшує ймовірність ‎смерті від вірусу на 80%, а ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень - на ‎‎60%. Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що цього сезону в Україні ‎циркулюватиме чотири штами грипу.

"Попит на щеплення цього року величезний, навіть попри страхи на тлі ковіду. Додайте ‎сюди ще затримку постачання вакцин та цілком логічні побоювання людей захворіти ‎одночасно на грип та коронавірус", - розповідає сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська.

Першочергово щепитися від грипу треба людям, які входять до "групи ризику". Це люди, які ‎багато контактують з іншими й мають більші шанси заразитися: медики, вчителі та ‎вихователі, поліцейські та продавці.

Також вакцинуватися проти грипу радять дітям до 5 років, вагітним жінкам на будь-якому ‎терміні, людям старшого віку, а також тим, у кого є хронічні захворювання.

Коли робити щеплення
Вакцинуватися проти грипу можна протягом всього епідсезону — з осені до весни. ‎Найкраще це зробити до початку циркуляції вірусів, тобто у вересні-жовтні.

Але навіть на початку листопада щепитися ще не пізно, запевняє лікарка Дарина Дмитрієвська.

‎"Високий" сезон грипу починається десь у грудні-січні. Вакцинуватись можна аж до ‎середини весни. Але чим раніше, тим краще, тому що максимальний імунітет з'являється ‎впродовж 3-4 тижнів", - пояснює лікарка

Вірус мутує, тому вакцинуватися проти грипу треба щороку.

‎Які вакцини є в Україні
Цього року в Україну поставили 665 тисяч доз вакцини, повідомили в Міністерстві охорони ‎здоров'я.

Зокрема це "Ваксігрип Тетра" (Франція), "Інфлувак" (Нідерланди) та "Джісі Флю" (Південна ‎Корея). Ці вакцини захищають від трьох і чотирьох штамів вірусу грипу.

Чи щеплення від грипу захистить від COVID-19?
Щеплення проти грипу не захистить вас від коронавірусу, як і не гарантує цілковитого ‎захисту від грипу.

Окрім того, можна одночасно захворіти на грип і COVID-19. Таке поєднання вірусів може ‎подовжити терміни лікування і спричинити ускладнення.

Тому поки вакцину проти коронавірусу лише розробляють, можна скористатися доступними ‎засобами і вакцинуватися від грипу.

джерело: https://www.bbc.com/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Ваксігрип Тетра, вакцинація від грипу, пандемія, коронавірус, вакцини від грипу


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Уряди Польщі та Чехії розпочинають масову вакцинацію населення ще до нового року, відразу після католицького Різдва відбудуться перші щеплення. Повідо

Польща та Чехія розпочинають масову вакцинацію від COVID-19

Хвороби | 20:33, 20.12.2020

Уряди Польщі та Чехії розпочинають масову вакцинацію населення ще до нового року, відразу після католицького Різдва відбудуться перші щеплення. Повідомляє сайт Наша мама.

Як тільки пандемія коронавірусу почалася, з'явилось чимало досліджень про те, що у тих країнах, де роблять вакцинацію БЦЖ, рівень захворювання значно

БЦЖ і коронавірус: чи може щеплення врятувати від Covid-19?

Хвороби | 20:35, 16.11.2020

Як тільки пандемія коронавірусу почалася, з'явилось чимало досліджень про те, що у тих країнах, де роблять вакцинацію БЦЖ, рівень захворювання значно нижчиві від тих, де давно вже не вакцинують дітей даною вакциною. Тож чи є між ними зв'язок насправд

Цьогорічні вакцини від грипу розбирають, як гарячі пиріжки. Чи справді вони допомагають легше перенести майбутні штами грипу і чи рятують від коронаві

Ваксігрип Тетра і інші вакцини від грипу під час пандемії коронавірусу: Варто чи ні?

Щеплення | 06:30, 06.11.2020

Цьогорічні вакцини від грипу розбирають, як гарячі пиріжки. Чи справді вони допомагають легше перенести майбутні штами грипу і чи рятують від коронавірусу?

Усі бояться заразитись коронавірусом. Але, окрім нього, є багато інших, не менш небезпечних захворювань, від яких, до речі, є щеплення. Але прививатис

Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії коронавірусу?

Щеплення | 00:05, 06.11.2020

Усі бояться заразитись коронавірусом. Але, окрім нього, є багато інших, не менш небезпечних захворювань, від яких, до речі, є щеплення. Але прививатись від них у нас не надто популярно. Багато мам і татів кажуть, що "страшно вакцинуватись в умовах па

І чи буде вона дієвою? Повідомляє сайт Наша мама.

Коли у продажу може з'явитися українська вакцина від COVID-19

Профілактика і лікування | 10:00, 28.10.2020

І чи буде вона дієвою? Повідомляє сайт Наша мама.

Поки триває пандемія COVID-19. Повідомляє сайт Наша мама.

Українців закликають вакцинуватися від грипу

Щеплення | 14:00, 08.10.2020

Поки триває пандемія COVID-19. Повідомляє сайт Наша мама.

Коли вакцина буде доступна решті світу? Повідомляє сайт Наша мама.

Почалися перші "дострокові" вакцинації від COVID-19

Щеплення | 15:00, 29.09.2020

Коли вакцина буде доступна решті світу? Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: