З ким має проживати дитина під час війни?

Adoption
Date
  • 333 Переглядів
Через повномасштабне вторгнення Росії перед багатьма українськими сім’ями постало питання вимушеної міграції. На тлі цього виникають ситуації, коли батьки не можуть дійти згоди, з ким проживатиме дитина. Як діяти у такій ситуації, пояснив омбудсмен Дмитро Лубінець.

0632_1.jpg (17.87 Kb)

За його словами, в Україні вже відомі випадки відбирання дитини одним із батьків.

"Закликаю батьків діяти першочергово в інтересах маленьких українців й враховувати рівні права та обов'язки обох батьків. Вирішуйте питання проживання дитини згідно з нормами чинного законодавства", – наголосив омбудсмен.

Сімейний кодекс передбачає такі процедури визначення місця проживання дитини з одним із батьків:

- до віку 10 років місце проживання сина чи доньки визначається за згодою батьків;
- для дітей від 10 до 14 років – лише згоди дорослих недостатньо, враховується також думка дитини;
- від 14 років неповнолітні можуть обирати, з ким жити самостійно.

Якщо батьки не можуть домовитися між собою, з ким буде проживати дитина, їм потрібно звернутися в орган опіки чи піклування.

Для вирішення спору необхідно звернутися до районної адміністрації, державної адміністрації, виконавчого органу міської ради, районної у містах, сільської чи селищної ради.

"Якщо питання не вдалося вирішити в такий спосіб, заяву про визначення місця проживання дитини можна подати до суду. У такому разі орган опіки та піклування припиняє розгляд заяви", – Дмитро Лубінець.

Позовну заяву з необхідними документами має подати один із батьків до суду першої інстанції за місцем прописки чи перебування.

У суді один із батьків має довести, що він відповідально ставиться до виконання обов'язків, не має проблем зі здоров’ям, має належне фінансове становище і що може забезпечити задовільні житлові умови.

У суді також враховують сталість соціальних зв’язків дитини, її психологічний стан, місце навчання та інші обставини. Зокрема, шкідливі звички батьків, їх графіки роботи тощо.

Під час розгляду справи щодо місця проживання дитини у суді обов’язковою є участь органу опіки та піклування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, мама, тато, війна


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який зда

Не виливайте на дітей свій біль: поради психолога, як допомогти дитині пережити розлучення батьків

Сімейні справи | 10:30, 12.04.2024

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який здавався абсолютним захистом і прихистком, в одну мить зникає. І тепер мама з татом постійно сваряться

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, бул

Повний гайд по дорослим жіночим іграшкам: як отримати задоволення

Сімейні справи | 13:46, 11.04.2024

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, були не досить приємними у використанні через жорстку текстуру. Сьогодні сучасна індустрія секс-девайсі

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: