Сімейні цінності, або чим відрізняється тато від мами?

Adoption
Date
  • 369 Переглядів
Отже, тато. Функція продовження роду виконана - в будинку з'явився крихітна, що періодично кричить, грудочка щастя. Син чи дочка. З народженням дитини, для чоловіків, тат, неймовірно важливо усвідомити і – головне, прийняти той чудовий факт, що сім'я поповнилася, як мінімум, ще однією людиною і життя вже не буде таким, як раніше.

2735_0f50b31-ditina-tato755.jpg (34. Kb)


Давайте визначимося, яка ваша роль у догляді за дитиною, її вихованні, розвитку. Як часто і багато часу ви приділяєте своєму синові чи дочці? Яка ваша частка участі в житті маленької людини? Давайте разом переломимо стереотипи, що склалися, уникнемо прикрих помилок, на виправлення яких згодом можуть піти роки дорогоцінного часу – відрізка життя з моменту народження і до моменту з умовною назвою «Ось ти і вилетів/ла з гнізда…».

Найперше і важливіше, що треба засвоїти татам: ви берете таку ж участь у догляді та вихованні, як і мама! Єдина фізіологічна відмінність – ви позбавлені можливості грудного вигодовування. Все! На цьому відмінності тато/мама починаються та закінчуються.

Ви не в змозі замінити підгузник або переповити дитину? Не зможете заспокоїти/заколисувати на своїх сильних і одночасно таких ніжних чоловічих руках малюка!? Не прочитаєте разом із улюбленим чадом цікаву дитячу книжку? Чи не зумієте познайомити дитину з лабіринтами, таємницями та загадковими місцями парку у вашому районі? Задайте собі всі ці запитання та чесно дайте відповідь на них. Скільки всього "ні" у вас вийшло? Ні одного?

І це вже не кажучи про спільну рибалку, господарські турботи, чудову можливість провести час за виробами, чи то пластилін, кольорові олівці, клапті тканини, дерева, залізки, глина…. Список практично нескінченний. Користуйтеся чудовим даром, яким так щедро нагородило вас життя – можливістю прямої участі у житті вашої дитини!

Не втрачайте жодної хвилини дорогоцінного часу, адже кожен прожитий день обміну та поверненню не підлягає. Краще не ввімкніть зайвий раз телевізор, відкладіть газету. І не вірте нікому, що прерогатива догляду за дитиною та виховання за мамами!

А ще розділіть з мамою турботи щодо догляду за вашим малюком:

• Якщо дитина на штучному вигодовуванні – готуйте суміші та годуйте. Давайте воду. Слідкуйте за часом годування та температурою їжі.

• За потреби змінюйте підгузки або пелюшки.

• Грайте з дитиною. Розмовляйте.

• При необхідності покладіть спати, хитаючи на руках. Нехай дитина відчує вашу спокійну, впевнену силу, відчує захищеність та спокій.

• Візьміть нічні турботи. Перед сном продумайте та підготуйте все, що може знадобитися вночі: харчування, воду, змінні підгузки, хустку чи серветки тощо.

• Якщо дитина на грудному вигодовуванні, ви передаєте її мамі лише на момент годування. Далі знову ваші турботи. Мамі погодувати та відпочивати.

Ви боїтеся торкнутися дитини. Серйозно? Відкиньте сумніви! І повірте, ви будете винагороджені. Головне – починайте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні відносини, сімейні цінності, тато, мама, тато і мама, дитина, відносини, цінності, психологія, поради


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як са

Поради психолога, як відновити стосунки після розставання?

Психологія | 08:00, 21.01.2022

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як саме воно відбулося. Ми дізналися у психологів, з чого слід почати, якщо ви вирішили знову бути разом,

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та р

Який гормон змушує одружених/закоханих чоловіків триматися подалі від зради

Сімейні справи | 08:30, 20.01.2022

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та розвитку почуття прихильності, іноді настільки, що ми стаємо конформістами. Вчені з Німеччини вислови

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: