Що батькам треба знати про перехідний вік у хлопчиків?

Adoption
Date
  • 6401 Переглядів
Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важливий період і заздалегідь до нього морально підготуватися.

3420_1.jpeg (19.87 Kb)


Коли настає перехідний вік у хлопчиків? Він припадає на 13-15 років. Точний вік назвати складно, так як кожна людина індивідуальна.

Представлений період прийнято називати пубертатним. В підлітковому організмі відзначають активні зміни хлопчик стає юнаком, що наближає його до дорослого життя. Його тіло трансформується з урахуванням основної функції продовження роду.

Гормональна перебудова негативно позначається не тільки на фізіологічному стані, але також впливає на соціальну поведінку в суспільстві.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 10-12 РОКІВ
Починаючи з цього віку, дитина залюбки проводить весь свій вільний час зі своїми друзями, відмовляючись йти на контакт з батьками. У цей період зазначають перші ознаки дитячої агресії, можливі напади жорстокості, непорозуміння.

Батькам важливо відшукати підхід до хлопчика і не критикувати його без серйозних на те причин. Адже дитина сприймає будь-які поради і вимоги негативно, висловлюючи свій протест і невдоволення.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 13-14 РОКІВ
У 13 років хлопчики помічають, що їх голосові зв'язки дещо змінені, що стає причиною ломки голосу. Звичний дитячий голос поступово перетворюється в грубий чоловічий, проявляються нотки хрипоти, що викликають дискомфорт у дитини. Таким чином, вона може закритися в собі, що негативно позначається на соціальному статусі в суспільстві.

По всій поверхні тіла активно поширюється волосяний покрив. В цьому віці дитина може помітити, що над верхньою губою з'явилися перші волоски це ще не груба чоловіча щетина, але цілком помітний пушок.

У 14 років хлопчики починають активно рости, у них збільшуються плечі стають більш широкими, що свідчить про трансформацію всього тіла. Таким чином, хлопчик поступово перетворюється на хлопця.

Це період активних гормональних перебудов, в результаті яких на шкірі може спостерігатися висип. Щоб підліток не закрився в собі і не отримав величезну кількість комплексів, батьки повинні пояснити, що протікання даних процесів є природним і стосується всіх.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 15-16 РОКІВ
В 15 років ломка голосу поступово припиняється, і тембр стає трохи нижчим це ще не остаточний голос справжнього чоловіка, але вже і не дитини. Підліток намагається здаватися кращим, ніж він є насправді.

Даний етап вважається одним з найскладніших у житті хлопчика та його батьків. Адже в цей час змінюється психологічний аспект: у дитини відзначають різку зміну настрою, хлопчики намагаються бути самостійними.

У цьому віці дитина негативно реагує на будь-який контроль з боку мами і тата їй хочеться самостійності. Саме в 16 років змінюються життєві принципи і формуються нові цілі на майбутнє.

ПОРАДИ БАТЬКАМ
Благополучне протікання перехідного віку безпосередньо залежить від підтримки та батьківської допомоги. У цьому випадку важливо бути обережним у власних висловлюваннях, формулюваннях порад і вимог.

- Батьки повинні з розумінням ставитися до всіх змін в організмі і характері підлітка, не намагаючись його перевиховати і повернути колишнього слухняного хлопчика.
- Спілкування з сином потрібно вести на рівних, виключити наказовий тон і постаратися стати для дитини, перш за все, другом, а вже потім мамою або татом.
- Треба вміти викликати дитину на відверту розмову, щоб завжди знати про її вчинки і плани.
- Щоб дитина не виросла егоїстом і могла з довірою ставитися до батьків, вони повинні теж ділитися з нею своїми проблемами і деякими переживаннями. Це дозволить усвідомити хлопчикові, що він вже дорослий і з його думкою теж рахуються.
- Потрібно демонструвати підлітку, що батьки завжди будуть поруч і допоможуть, незважаючи на те, що сталося. Дитина повинна відчувати батьківську підтримку. Однак, не варто занадто перестаратися - хлопчик не повинен зростати людиною, яка не може самостійно приймати рішення.
- Потрібно відверто обговорювати з сином важливі для нього питання. Навіть якщо батькам та чи інша проблема здається смішною і несерйозною, ні в якому разі не варто цього показувати. В іншому випадку, підліток замкнеться в собі, стверджуючи, що його ніхто не розуміє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перехідний вік, перехідний вік у хлопців


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

В цілому, вік початку мастурбації збігається з статевим дозріванням, а так як ми всі різні, для когось це і 9 років, а для когось і 15-16. Хтось не бу

Чи нормально, коли підлітки мастурбують?

Секс | 10:00, 15.08.2022

В цілому, вік початку мастурбації збігається з статевим дозріванням, а так як ми всі різні, для когось це і 9 років, а для когось і 15-16. Хтось не буде цього робити, і це теж нормально. Але на практиці переважна більшість чоловіків і жінок не кидают

Найважливіше в батьківстві - це взагалі якось не зійти з розуму. Мотивувати дитину, зробити так, щоб вона захотіла; зробити так, щоб вона змогла, - на

Як батькам не зійти з розуму, коли діти від всього відмовляються?

Психологія | 08:00, 15.08.2022

Найважливіше в батьківстві - це взагалі якось не зійти з розуму. Мотивувати дитину, зробити так, щоб вона захотіла; зробити так, щоб вона змогла, - набагато складніше завдання, ніж маніпулювати нею або просто дозволяти їй все. Легко підпорядкувати ди

Розрив з партнером точно вплине не тільки на вас, але і на ваших спільних дітей. Якщо ви впізнаєте себе хоча б в половині описаних нижче ситуацій, це

10 ознак, що ваші стосунки з чоловіком висять на волосині

Сімейні справи | 07:00, 15.08.2022

Розрив з партнером точно вплине не тільки на вас, але і на ваших спільних дітей. Якщо ви впізнаєте себе хоча б в половині описаних нижче ситуацій, це серйозний сигнал, що вам терміново потрібно щось змінювати.

Для гармонійного розвитку дитини необхідно відчувати себе частиною міцної дружної родини, де є до кого звернутися за допомогою, де їй завжди допоможут

Якщо у мами і тата різні погляди на виховання дітей

Мама | 05:00, 15.08.2022

Для гармонійного розвитку дитини необхідно відчувати себе частиною міцної дружної родини, де є до кого звернутися за допомогою, де їй завжди допоможуть і підкажуть, де у неї завжди є орієнтир на поведінку батьків. Батькам важливо бути природними і щи

Надання дітям простору для розвитку вольових якостей характеру припускає певний ризик із боку батьків: звісно, значно спокійніше самому все спланувати

Чим небезпечна для дитини надмірна опіка?

Виховання | 10:00, 14.08.2022

Надання дітям простору для розвитку вольових якостей характеру припускає певний ризик із боку батьків: звісно, значно спокійніше самому все спланувати, розрахувати, обміркувати, запропонувати дитині готові рішення, а потім контролювати поетапно, як в

90 % всіх рис особистості дитини закладається саме в цьому віці. У 5-6 років дитина як губка вбирає всю пізнавальну інформацію. Науково доведено, що д

Психологічні особливості дітей 5-6 років

Психологія | 08:00, 14.08.2022

90 % всіх рис особистості дитини закладається саме в цьому віці. У 5-6 років дитина як губка вбирає всю пізнавальну інформацію. Науково доведено, що дитина в цьому віці запам'ятовує стільки матеріалу, скільки вона не запам'ятає потім ніколи в житті.

Більшість дітей соромляться зізнатись у тому, що над ними знущаються. Вони можуть нікому про це не розповідати. Якщо ваша дитина все-таки прийшла до в

Поради батькам: Якщо дитина піддається булінгу

Сімейні справи | 05:00, 14.08.2022

Більшість дітей соромляться зізнатись у тому, що над ними знущаються. Вони можуть нікому про це не розповідати. Якщо ваша дитина все-таки прийшла до вас по допомогу, поставтесь до цього серйозно. Якщо дитина вперше попросила про допомогу, але до неї

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: