Що батькам треба знати про перехідний вік у хлопчиків?

Adoption
Date
  • 8289 Переглядів
Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важливий період і заздалегідь до нього морально підготуватися.

3420_1.jpeg (19.87 Kb)


Коли настає перехідний вік у хлопчиків? Він припадає на 13-15 років. Точний вік назвати складно, так як кожна людина індивідуальна.

Представлений період прийнято називати пубертатним. В підлітковому організмі відзначають активні зміни хлопчик стає юнаком, що наближає його до дорослого життя. Його тіло трансформується з урахуванням основної функції продовження роду.

Гормональна перебудова негативно позначається не тільки на фізіологічному стані, але також впливає на соціальну поведінку в суспільстві.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 10-12 РОКІВ
Починаючи з цього віку, дитина залюбки проводить весь свій вільний час зі своїми друзями, відмовляючись йти на контакт з батьками. У цей період зазначають перші ознаки дитячої агресії, можливі напади жорстокості, непорозуміння.

Батькам важливо відшукати підхід до хлопчика і не критикувати його без серйозних на те причин. Адже дитина сприймає будь-які поради і вимоги негативно, висловлюючи свій протест і невдоволення.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 13-14 РОКІВ
У 13 років хлопчики помічають, що їх голосові зв'язки дещо змінені, що стає причиною ломки голосу. Звичний дитячий голос поступово перетворюється в грубий чоловічий, проявляються нотки хрипоти, що викликають дискомфорт у дитини. Таким чином, вона може закритися в собі, що негативно позначається на соціальному статусі в суспільстві.

По всій поверхні тіла активно поширюється волосяний покрив. В цьому віці дитина може помітити, що над верхньою губою з'явилися перші волоски це ще не груба чоловіча щетина, але цілком помітний пушок.

У 14 років хлопчики починають активно рости, у них збільшуються плечі стають більш широкими, що свідчить про трансформацію всього тіла. Таким чином, хлопчик поступово перетворюється на хлопця.

Це період активних гормональних перебудов, в результаті яких на шкірі може спостерігатися висип. Щоб підліток не закрився в собі і не отримав величезну кількість комплексів, батьки повинні пояснити, що протікання даних процесів є природним і стосується всіх.

ПЕРЕХІДНИЙ ВІК 15-16 РОКІВ
В 15 років ломка голосу поступово припиняється, і тембр стає трохи нижчим це ще не остаточний голос справжнього чоловіка, але вже і не дитини. Підліток намагається здаватися кращим, ніж він є насправді.

Даний етап вважається одним з найскладніших у житті хлопчика та його батьків. Адже в цей час змінюється психологічний аспект: у дитини відзначають різку зміну настрою, хлопчики намагаються бути самостійними.

У цьому віці дитина негативно реагує на будь-який контроль з боку мами і тата їй хочеться самостійності. Саме в 16 років змінюються життєві принципи і формуються нові цілі на майбутнє.

ПОРАДИ БАТЬКАМ
Благополучне протікання перехідного віку безпосередньо залежить від підтримки та батьківської допомоги. У цьому випадку важливо бути обережним у власних висловлюваннях, формулюваннях порад і вимог.

- Батьки повинні з розумінням ставитися до всіх змін в організмі і характері підлітка, не намагаючись його перевиховати і повернути колишнього слухняного хлопчика.
- Спілкування з сином потрібно вести на рівних, виключити наказовий тон і постаратися стати для дитини, перш за все, другом, а вже потім мамою або татом.
- Треба вміти викликати дитину на відверту розмову, щоб завжди знати про її вчинки і плани.
- Щоб дитина не виросла егоїстом і могла з довірою ставитися до батьків, вони повинні теж ділитися з нею своїми проблемами і деякими переживаннями. Це дозволить усвідомити хлопчикові, що він вже дорослий і з його думкою теж рахуються.
- Потрібно демонструвати підлітку, що батьки завжди будуть поруч і допоможуть, незважаючи на те, що сталося. Дитина повинна відчувати батьківську підтримку. Однак, не варто занадто перестаратися - хлопчик не повинен зростати людиною, яка не може самостійно приймати рішення.
- Потрібно відверто обговорювати з сином важливі для нього питання. Навіть якщо батькам та чи інша проблема здається смішною і несерйозною, ні в якому разі не варто цього показувати. В іншому випадку, підліток замкнеться в собі, стверджуючи, що його ніхто не розуміє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перехідний вік, перехідний вік у хлопців


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Проблема багатьох людей в тому, що вони завжди переконані, що одного разу почнуть жити. А зараз, типу, репетиція. Відкладений старт, так би мовити. Пр

Чому не можна відкладати життя на потім - розповів психолог

Психологія | 07:00, 02.06.2023

Проблема багатьох людей в тому, що вони завжди переконані, що одного разу почнуть жити. А зараз, типу, репетиція. Відкладений старт, так би мовити. Про це в Instagram розповів психолог Михайло Лабковський і пояснив, чим це загрожує самій людині.

Проведення у соцмережах понад 5 годин на добу може завдати шкоди здоров’ю. Зокрема, можуть виникнути проблеми зі сном, депресія та навіть втрата пам’я

Соцмережі шкодять психіці - науковці

Психологія | 08:00, 01.06.2023

Проведення у соцмережах понад 5 годин на добу може завдати шкоди здоров’ю. Зокрема, можуть виникнути проблеми зі сном, депресія та навіть втрата пам’яті.

Почуття гумору - це сексуально. Невинні жарти позитивно впливають на стосунки у парі. Натомість висміювання партнера має зворотній ефект. У тривалих с

Як жарти впливають на стосунки між чоловіком і жінкою?

Сімейні справи | 07:00, 31.05.2023

Почуття гумору - це сексуально. Невинні жарти позитивно впливають на стосунки у парі. Натомість висміювання партнера має зворотній ефект. У тривалих стосунках чоловік і жінка зазвичай мають схоже почуття гумору. Дослідження показують, що пари з меншо

Американські експерти назвали п'ять дивовижних речей, про які сни іноді говорять про здоров'я людини. Дані дослідження показали, що чим частіше люди б

Що здатні розповісти про стан здоров'я наші сни?

Здоров'я | 05:00, 31.05.2023

Американські експерти назвали п'ять дивовижних речей, про які сни іноді говорять про здоров'я людини. Дані дослідження показали, що чим частіше люди бачать сни ночами, тим нижчий ризик розвитку у них хвороби Альцгеймера та інших різновидів старечого

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві

Чому жіноча істерика корисна для здоров'я?

Здоров'я | 10:00, 29.05.2023

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві тисячі жінок, які проживали зі своїм партнером.

Психолог Ігор Огданський дав декілька порад батькам, діти яких можуть замислюватися про самогубство.

Психолог розповів, як побороти суїцидальні думки в підлітків

Психологія | 05:00, 27.05.2023

Психолог Ігор Огданський дав декілька порад батькам, діти яких можуть замислюватися про самогубство.

Більшість із нас любить погортати стрічку новин в ліжку, перевірити повідомлення або поспілкуватися в месенджері. Існує навіть спеціальна назву такого

Чому не можна користуватися телефоном перед сном?

Сімейні справи | 05:00, 26.05.2023

Більшість із нас любить погортати стрічку новин в ліжку, перевірити повідомлення або поспілкуватися в месенджері. Існує навіть спеціальна назву такого явища: прокрастинація перед сном. Тобто ви навмисно відкладаєте сон без явної необхідності. Внаслід

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: