"Сови" виконують роботу гірше, ніж "жайворонки"

Adoption
Date
  • 47 Переглядів
"Сови" можуть в два рази частіше, ніж "жайворонки", погано працювати і бути підвищений ризик розвитку дострокового виходу на пенсію через інвалідність.

"Сови" працюють гіршеДо такого висновку прийшли вчені, які представили своє дослідження в журналі Occupational & Environmental Medicine. Вони припускають, що в спробах продовжити трудове життя і відстрочити пенсію, можливо, варто враховувати хронотип людини.

"Жайворонки", як правило, краще працюють рано вранці, а "сови" ввечері. Хронотип в значній мірі зумовлюється генами, але фактори навколишнього середовища можуть на нього впливати.

В рамках роботи вчені використовували дані когортного дослідження 1966 року в Північній Фінляндії (NFBC1966). Спочатку в ньому брало участь 12 058 дітей, що народилися в північній Фінляндії в 1966 році. Коли учасникам дослідження було 46 років, їх запитали про їх трудового життя і здоров'я, а також про патернах сну.

В остаточний аналіз було включено понад 5,7 тися осіб, всі з яких працювали в 2012 році, і за якими була повна інформація. За ними спостерігали протягом наступних чотирьох років, щоб дізнатися, хто припинив працювати і отримав пенсію по інвалідності. Таких було 84 людини.

У порівнянні з "жайворонками" "сови" мали гірші оцінки за всіма параметрами, пов'язаних зі сном і здоров'ям. "Сови" частіше повідомляли про коротку тривалість сну і безсоння. До того ж вони частіше не були одружені і залишалися без роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сови, жайворонки, робота, дослідження


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: