Що потрібно знати про A1C і тестування на діабет

Adoption
Date
  • 457 Переглядів
Існує багато способів вимірювання рівня цукру в крові, але медичні працівники часто використовують вимірювання, яке називається тестом A1C (HbА1С).

6320_007ce62e6d7f5f9b542cf16a97a2d9a36ec.jpg (22.98 Kb)


Тест A1C можна використовувати для діагностики переддіабету та разом з іншими тестами для діагностики діабету 1 та 2 типу. Ваш лікар також використовуватиме тест A1C для моніторингу вашого плану лікування діабету, якщо у вас є діабет.

Що таке тест A1C?
Рівень цукру в крові змінюється протягом дня. Зазвичай він нижчий вранці, коли ви прокидаєтеся, до того, як ви поїли. Їжа підвищує рівень цукру в крові приблизно через годину або дві після їжі. Фізичні вправи та стрес також можуть тимчасово підвищити рівень цукру в крові, тоді як алкоголь може його знизити.

«Колибвання рівня цукру в крові — це лише щоденна робота для вашого тіла», — сказав Тім Аракава, доктор медичних наук, доктор філософії з Самаритської ендокринології в Корваллісі. «Це нормально і здорово, коли рівень цукру в крові коливається в певному діапазоні. Тест A1C дозволяє нам побачити середнє значення цього діапазону з часом, що допомагає нам визначити, чи ефективно ваш організм використовує глюкозу».

Тест A1C перевіряє рівень гемоглобіну у вашій крові, щоб побачити, скільки глюкози, форми цукру, яка забезпечує ваше тіло енергією, приєднано до нього. Червоні кров'яні тільця, клітини-переносники кисню, які містять гемоглобін, живуть приблизно три місяці, перш ніж відмирають і замінюються новими клітинами крові. Перегляд глюкози на гемоглобіні дає середнє значення рівня цукру в крові людини за попередні три місяці.

Вам не потрібно голодувати для тесту A1C. Результати наведені у відсотках; чим вищий відсоток, тим вищим був ваш середній рівень цукру в крові.

Нормальним вважається результат тесту менше 5,7%. Між 5,7% і 6,5% вказує на переддіабет, а понад 6,5% вказує на діабет. Якщо ваші результати тесту перевищують 6,5%, ваш лікар використає інший тест, як-от аналіз цукру в крові натще або тест на толерантність до глюкози, щоб підтвердити, що у вас діабет.

Ваш лікар може використовувати число з тесту A1C для розрахунку вашого орієнтовного середнього рівня глюкози, який подібний до середнього вимірювання, що використовується домашніми глюкометрами.

Кому потрібен тест A1C?
Ваш лікар може замовити тест на A1C як частину звичайного медичного огляду, якщо у вас є інші симптоми діабету.

Якщо у вас вже був діагностований діабет, лікарі рекомендують проходити тестування двічі на рік, якщо ви досягаєте цілей лікування. Однак вам може знадобитися частіше проходити обстеження, якщо вам важко стежити за своїм здоров’ям.

«Постійно надто високий рівень цукру в крові створює ризик таких ускладнень, як пошкодження нервів, втрата зору, хронічна хвороба нирок і серцево-судинні захворювання», — сказав доктор Аракава. «Можливість побачити загальну середню картину того, наскільки добре контролюється рівень цукру в крові, може допомогти нам підібрати для вас план лікування».

Загалом, доктор Аракава зазначає, що наступні поради можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові:

Дотримуйтеся здорової дієти, як обговорювалося з вашою медичною командою. Не пропускайте прийоми їжі.
Пийте багато води.
Приділяйте принаймні 150 хвилин вправ на тиждень. Фізичні вправи допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, тому намагайтеся виконувати вправи щодня.
Спіть від семи до дев'яти годин щоночі.
Керуйте стресом.
Якщо ви вживаєте тютюн, кидайте.
Приймайте ліки згідно з інструкцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, рівень цукру, діабет, глюкоза, тест A1C, HbА1С, глікований гемоглобін


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) шк

Як вберегти дитину від кашлюка?

Профілактика і лікування | 09:30, 11.05.2024

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) школи. Збудником кашлюка є бактерія. Він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чх

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинула

Як допомогти собі чи дитині, якщо дере горло?

Профілактика і лікування | 01:20, 11.05.2024

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинулась з такими симптомами, що робити? Звідки береться цей симптом?

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити

Продукт, який знижує ризик раку грудей

Здоров'я | 01:30, 10.05.2024

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити огляд у мамолога, роблять це одиниці. Тож якщо ви прагнете дбати про своє здоров'я, фахівці рекомен

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Звідки береться біль у горлі вранці?

Хвороби | 08:30, 09.05.2024

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

У дітей, які активно ростуть, часто болять ноги, це нормально. Але дитина буде скаржитися і їй потрібно допомогти. В першу чергу, заспокоївши її та по

Болі в ногах у дітей: коли потрібно до лікаря?

Дитина | 01:30, 05.05.2024

У дітей, які активно ростуть, часто болять ноги, це нормально. Але дитина буде скаржитися і їй потрібно допомогти. В першу чергу, заспокоївши її та пояснивши, що це - нормально. Але як знати, що щось не так і коли потрібно звернутися до лікаря?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: