Що потрібно знати про A1C і тестування на діабет

Adoption
Date
  • 351 Переглядів
Існує багато способів вимірювання рівня цукру в крові, але медичні працівники часто використовують вимірювання, яке називається тестом A1C (HbА1С).

6320_007ce62e6d7f5f9b542cf16a97a2d9a36ec.jpg (22.98 Kb)


Тест A1C можна використовувати для діагностики переддіабету та разом з іншими тестами для діагностики діабету 1 та 2 типу. Ваш лікар також використовуватиме тест A1C для моніторингу вашого плану лікування діабету, якщо у вас є діабет.

Що таке тест A1C?
Рівень цукру в крові змінюється протягом дня. Зазвичай він нижчий вранці, коли ви прокидаєтеся, до того, як ви поїли. Їжа підвищує рівень цукру в крові приблизно через годину або дві після їжі. Фізичні вправи та стрес також можуть тимчасово підвищити рівень цукру в крові, тоді як алкоголь може його знизити.

«Колибвання рівня цукру в крові — це лише щоденна робота для вашого тіла», — сказав Тім Аракава, доктор медичних наук, доктор філософії з Самаритської ендокринології в Корваллісі. «Це нормально і здорово, коли рівень цукру в крові коливається в певному діапазоні. Тест A1C дозволяє нам побачити середнє значення цього діапазону з часом, що допомагає нам визначити, чи ефективно ваш організм використовує глюкозу».

Тест A1C перевіряє рівень гемоглобіну у вашій крові, щоб побачити, скільки глюкози, форми цукру, яка забезпечує ваше тіло енергією, приєднано до нього. Червоні кров'яні тільця, клітини-переносники кисню, які містять гемоглобін, живуть приблизно три місяці, перш ніж відмирають і замінюються новими клітинами крові. Перегляд глюкози на гемоглобіні дає середнє значення рівня цукру в крові людини за попередні три місяці.

Вам не потрібно голодувати для тесту A1C. Результати наведені у відсотках; чим вищий відсоток, тим вищим був ваш середній рівень цукру в крові.

Нормальним вважається результат тесту менше 5,7%. Між 5,7% і 6,5% вказує на переддіабет, а понад 6,5% вказує на діабет. Якщо ваші результати тесту перевищують 6,5%, ваш лікар використає інший тест, як-от аналіз цукру в крові натще або тест на толерантність до глюкози, щоб підтвердити, що у вас діабет.

Ваш лікар може використовувати число з тесту A1C для розрахунку вашого орієнтовного середнього рівня глюкози, який подібний до середнього вимірювання, що використовується домашніми глюкометрами.

Кому потрібен тест A1C?
Ваш лікар може замовити тест на A1C як частину звичайного медичного огляду, якщо у вас є інші симптоми діабету.

Якщо у вас вже був діагностований діабет, лікарі рекомендують проходити тестування двічі на рік, якщо ви досягаєте цілей лікування. Однак вам може знадобитися частіше проходити обстеження, якщо вам важко стежити за своїм здоров’ям.

«Постійно надто високий рівень цукру в крові створює ризик таких ускладнень, як пошкодження нервів, втрата зору, хронічна хвороба нирок і серцево-судинні захворювання», — сказав доктор Аракава. «Можливість побачити загальну середню картину того, наскільки добре контролюється рівень цукру в крові, може допомогти нам підібрати для вас план лікування».

Загалом, доктор Аракава зазначає, що наступні поради можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові:

Дотримуйтеся здорової дієти, як обговорювалося з вашою медичною командою. Не пропускайте прийоми їжі.
Пийте багато води.
Приділяйте принаймні 150 хвилин вправ на тиждень. Фізичні вправи допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, тому намагайтеся виконувати вправи щодня.
Спіть від семи до дев'яти годин щоночі.
Керуйте стресом.
Якщо ви вживаєте тютюн, кидайте.
Приймайте ліки згідно з інструкцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, рівень цукру, діабет, глюкоза, тест A1C, HbА1С, глікований гемоглобін


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісто

Що робити з тазовим болем під час вагітності?

Я вагітна | 07:30, 20.09.2023

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісток у тазу. Іноді вагітні жінки з болями у тазовому поясі також скаржаться на больові відчуття у попер

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синд

Якщо у мами мігрень: що робити?

Профілактика і лікування | 22:45, 19.09.2023

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синдром легко усунути практично будь-якими знеболюючими, то мігрень погано піддається лікуванню. Напад м

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ефективні способи зниження температури для годуючої мами

Профілактика і лікування | 22:00, 19.09.2023

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого

Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Мама | 14:00, 19.09.2023

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корис

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

У 7-річної дівчинки після перевірки зору діагностували деменцію

Профілактика і лікування | 12:00, 17.09.2023

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає

Що врятує від гикавки дітей і дорослих?

Здоров'я | 05:00, 16.09.2023

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає дуже великі незручності. Погодьтеся, коли у вас важливі перемовини чи ви просто перебуваєте у людном

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: