Мелатонін: коли вживати?

Adoption
Date
  • 1143 Переглядів
Мелатонін - це гормон у вашому організмі, який відіграє роль у сні. Вироблення та вивільнення мелатоніну в мозку пов’язане з часом доби, він збільшується, коли темно і зменшується, коли світло. З віком вироблення мелатоніну знижується.

0756_son.jpg (67.15 Kb)

Мелатонін також доступний як добавка, як правило, у вигляді пероральних таблеток або капсул. Люди зазвичай використовують мелатонін для розладів сну, таких як безсоння.

Дослідження щодо використання мелатоніну при певних станах показують:

Порушення циркадного ритму сну у сліпих. Мелатонін може допомогти покращити ці розлади у дорослих і дітей.
Затримка фази сну (розлад відтермінованого сну-неспання). При цьому розладі ваш режим сну затримується на дві години або більше від звичайного режиму сну, що змушує вас лягати спати пізніше і прокидатися пізніше. Дослідження показують, що мелатонін скорочує час, необхідний для засинання і прискорює початок сну у дорослих і дітей з цим захворюванням. Поговоріть з лікарем вашої дитини, перш ніж давати дитині мелатонін.
Безсоння. Дослідження показують, що мелатонін може трохи скоротити час, необхідний для засинання. Мелатонін може бути більш корисним для літніх людей, у яких може бути дефіцит мелатоніну.
Порушення сну у дітей. Невеликі дослідження показали, що мелатонін може допомогти лікувати порушення сну у дітей з низкою обмежених можливостей. Однак хороші звички перед сном зазвичай рекомендуються як початкове лікування.
Дослідження показують, що мелатонін може зменшити вечірню розгубленість і неспокій у людей з хворобою Альцгеймера.

Мелатонін можна використовувати для лікування затримки фази сну та розладів циркадного ритму сну у сліпих, а також для полегшення безсоння. Ставтеся до мелатоніну так само, як і до будь-якого снодійного і використовуйте його під наглядом лікаря.

Безпека та побічні ефекти

Мелатонін, що приймається перорально у відповідних кількостях, як правило, безпечний. Мелатонін при передозуванні може викликати:

Головний біль.
Запаморочення.
Нудоту.
Сонливість.

Менш поширені побічні ефекти мелатоніну можуть включати короткочасне відчуття депресії, легкий тремор, легку тривогу, спазми в животі, дратівливість, знижену пильність, сплутаність свідомості або дезорієнтацію.

Оскільки мелатонін може викликати денну сонливість, не керуйте автомобілем та не керуйте механізмами протягом п’яти годин після прийому добавки.

Не використовуйте мелатонін, якщо у вас аутоімунне захворювання.

Перед застосуванням проконсультуйтесь з ліікарем!

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, Мелатонін, мелатонін, мелатоніну, показують, Дослідження, побічні, ефекти, Порушення, розладів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Щоб знати, чи все гаразд з організмом, чи немає запального процесу, достатньо виміряти температуру тіла. Іноді вона може не вписуватися в рамки

Лікаркі розповіли, яка температура тіла вважається рідкісною і небезпечною

Хвороби | 01:20, 13.05.2024

Щоб знати, чи все гаразд з організмом, чи немає запального процесу, достатньо виміряти температуру тіла. Іноді вона може не вписуватися в рамки "норми".

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди зас

Не нежить: чому насправді дитина не дихає носом?

Дитина | 16:20, 12.05.2024

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди застуда/вірус. Такий симптом може бути через інші захворювання. Педіатриня Лідія Бабич розповіла, чому

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і н

Що робити при підвищенні ацетону у дитини?

Хвороби | 11:20, 12.05.2024

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і надати допомогу дитині.

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: