Чи правда, що другі пологи коротші за перші?

Adoption
Date
  • 233 Переглядів
Багато жінок, які двічі народжували, кажуть, що другі пологи швидші, інтенсивніші і легші. Чи справді це так, чи лише стереотип?

3278_11.jpg (26.6 Kb)

Для початку варто розібратися, чим саме відрізняються повторні пологи від перших. Тільки в цьому випадку можна буде спробувати припустити, скільки тривають другі пологи.

Отже, вплив на тривалість пологів можуть надавати:
- стан здоров’я жінки;
- її вік;
- особливості перебігу вагітності;
- часовий проміжок між вагітностями;
- умови праці;
- якість харчування;
- фізична підготовка породіллі.

Скільки годин тривають другі пологи
Має важливе значення емоційний стан вагітної. Найчастіше, незапланована вагітність занурює жінку в стан стресу, іноді навіть відчаю. До таких же наслідків можуть привести викидні і завмирання плода в той час як подружня пара мріє обзавестися ще кількома дітьми. До депресивних станів у майбутніх мам може привести і страх перед повторними пологами, особливо в разі негативного попереднього досвіду.

Такий настрій неминуче вплине на те, скільки часу триватимуть другі пологи у жінки. Однак не варто піддаватися паніці і страхам. Потрібно звернути увагу і на явні переваги повторної вагітності.

Так, повторнородящая жінка є більш досвідченою, знає можливості свого тіла. Вона може проаналізувати вже наявний досвід і провести своєрідну роботу над помилками. Наприклад, більш ретельно підготувати своє тіло до майбутніх родовим навантажень: вивчити техніки дихання і знеболення, що полегшують біль пози.

Хвилювання, пов’язане з відходом за дитиною, організацією його вигодовування вдруге не так сильно. Вже є уявлення про післяпологовому відновленні, майбутні труднощі. А це вже саме по собі дуже заспокоює.

Вся ця інформація дозволяє парі більш усвідомлено підійти до планування сім’ї та зачаття дітей.

Незважаючи на те, що неможливо точно дізнатися, скільки годин тривають другі пологи, можна все ж розраховувати на їх відносну швидкоплинність. Перший період родового процесу у повторнородящих жінок помітно коротше. Обумовлено це чимось на зразок м’язової пам’яті матки, яка дозволяє їй вдруге швидше скорочуватися. Відповідно, шийка згладжується за більш короткий термін, за чим слід повне розкриття. Період сутичок скорочується з 14-18 годин у первісток до 4-8 – у жінок, які народжують повторно.

Хворобливість цього періоду вдруге також дещо менше. Це знижує рівень адреналіну в крові, а значить, родова діяльність активніша і ефективна. Майбутня мама не скута болем, отримує задоволення від процесу пологів, допомагає собі і малюкові. Вона розуміє, що від її дій безпосередньо залежить, скільки годин триватимуть другі пологи. Це підбадьорює її і надає моральних сил. Потужний період настає швидше.

Так як родові шляхи вже підготовлені до майбутнього розтягування, більш еластичні в порівнянні з першим разом, плід легше залишає утробу і просувається по родових шляхах. Знову ж, больові відчуття менш гострі. Набутий під час перших пологів навик тужитися попереджає розриви тканин жінки. Засвоєне один раз вміння правильно дихати на потугах допомагає вберегти дитину від кисневого голодування.

За умови відсутності ускладнень в третьому періоді народження плаценти істотних відмінностей по тривалості немає.

Перші пологи запам’ятовуються організмом породіллі назавжди. Цей досвід приходить на допомогу тілу при кожному наступному пологах, незалежно від часового проміжку між ними. Проте, вагітність і пологи – це найсильніша навантаження для організму, тому лікарі рекомендують витримувати між ними близько 3-5 років перерви.

Такий інтервал дає можливість для повного післяпологового відновлення і грудного вигодовування, безсонних ночей. За цей час приходить в норму фізичний тонус тіла і стабілізується емоційний стан молодої мами. В такому стані цілком можна планувати чергове зачаття. Така різниця у віці дітей не буде настільки обтяжлива, як в разі народження погодок, наприклад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, другі пологи, тривалість пологів


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

При виписці мами і малюка з пологового будинку, кожній мамі видається Виписка (обмінна карта новонародженого), але іноді деякі дані, які вказані в ній

Новонароджений і шкала Апгар: що про неї треба знати?

Немовля | 12:00, 21.11.2021

При виписці мами і малюка з пологового будинку, кожній мамі видається Виписка (обмінна карта новонародженого), але іноді деякі дані, які вказані в ній, батькам не озвучують, а ось якраз показники за шкалою Апгар, які складаються з двох цифр, записуют

Які ризики виникають при других пологах через кесарів розтин? Чи можна вагітніти втретє?

Що треба знати про другий кесарів розтин?

Вагітність та пологи | 02:30, 21.11.2021

Які ризики виникають при других пологах через кесарів розтин? Чи можна вагітніти втретє?

Кесарів розтин - не звільнення від важких мук під час родів, а серйозна операція, що вимагає підготовки та відновлення.

Лайфхаки з підготовки до кесаревого розтину

Вагітність та пологи | 19:00, 20.11.2021

Кесарів розтин - не звільнення від важких мук під час родів, а серйозна операція, що вимагає підготовки та відновлення.

Які ризики несе операція для мами та дитини? Читайте в статті.

Кесарів розтин: плюси та мінуси процедури

Вагітність та пологи | 21:00, 15.11.2021

Які ризики несе операція для мами та дитини? Читайте в статті.

Дуже влучно повторні пологи характеризує одне цікаве висловлювання: «знову народжувати – це як читати книгу, яку колись давно ви вже читали, адже сам

Особливості других і більше пологів

Пологи | 08:00, 06.11.2021

Дуже влучно повторні пологи характеризує одне цікаве висловлювання: «знову народжувати – це як читати книгу, яку колись давно ви вже читали, адже сам по собі цей процес схожий, однак відчуття можуть виникнути інші». Так само й організм жінки, яка нар

Одні матусі мріють якнайшвидше народити під кінець вагітності, інші розмірковують як відстрочити дату пологів (через будь-які поважні причини). Природ

Дата пологів: розраховуємо, наближаємо та віддаляємо

Вагітність та пологи | 09:00, 31.10.2021

Одні матусі мріють якнайшвидше народити під кінець вагітності, інші розмірковують як відстрочити дату пологів (через будь-які поважні причини). Природа, незважаючи на свою невблаганність, дає шанс на виконання бажання і тим, і іншим.

Вагітність – це далеко не завжди легко і приємно. За статистикою, в середньому 7% майбутніх мам страждає від депресії та тривожності. Автори нового до

Психологічний стан вагітної впливає на ризик ускладнень під час пологів

Я вагітна | 05:00, 23.10.2021

Вагітність – це далеко не завжди легко і приємно. За статистикою, в середньому 7% майбутніх мам страждає від депресії та тривожності. Автори нового дослідження з'ясували, наскільки ці стани пов'язані з ускладненнями при пологах.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: