Норми ВООЗ: зростання ваги новонародженого

Adoption
Date
  • 11774 Переглядів
nvxltyrw__e.jpg

Неодноразово новоспеченим батькам доводиться чути від педіатрів: "оо, який богатир", або ж "яке ж іоно крихітне у вас!" Як зрозуміти батькам, що їх малюк достатньо набирає вагу для свого віку?
Щоб успішно народити здорового малюка, жінці потрібно поправитися в середньому на 10-14 кг.

Плід (а не мама!) повинен набирати приблизно 200-300 г на тиждень. Але і це не дасть гарантованих 3200-3500 г при народженні (така норма ваги для доношених немовлят при зростанні 50-51 см).

Зрозуміло, що не можна узагальнювати і рівняти всіх під один показник. Все індивідуально. Тому і медсестра повинна не один раз з'явитися у вас вдома, і педіатр зобов'язаний оглядати не менше разу на місяць. Ми ж говоримо про норми, які, звичайно, не еталон, а приблизний орієнтир для батьків, про основні параметри (їх бажано контролювати самостійно).

Дитина, що народилася в строк, в нормі за перший місяць набирає близько 500 грам. І так відбувається протягом наступних чотирьох місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-6 фактів, про які ви не знали

Зріст дитини також має важливе значення, так як відображає фізіологічний розвиток і зрілість. У нормі за перші три місяці малятко росте на 9 см, а в наступні місяці буде витягатися не так швидко - на 2-2,5 см в місяць.

Визначити, чи наїдається маля, чи добре набирає вагу, можна за допомогою дитячих і дорослих ваг (за умови, що спершу зважується мама, а потім вона ж, але з крихіткою на руках).

Мамі в допомогу і таблиця нормативів ваги Всесвітньої організації охорони здоров'я, розписана на основі масштабних педіатричних досліджень по всьому світу:

pribavka_vesa.jpg

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджений, вага, здоров'я, немовля, харчування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Порушення сну у дітей: причини

Дитина | 01:20, 06.06.2024

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного кон

Як завершити грудне вигодовування без шкоди для мами і дитини?

Післяпологовий період | 12:10, 31.05.2024

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного контакту з мамою. Як відлучити дитину від грудей у такому випадку, щоб це не було стресово?

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: