Як навчити немовля спати у зручний для батьків час?

Adoption
Date
  • 5327 Переглядів
Діти, які звикли спати вдень безсистемно, з переходом до чіткого режиму сплять довше. А в мами з'являються регулярні, заздалегідь плановані "оазиси" вільного часу. Буде мудрим, якщо вона використовує цей час для відпочинку, тому що всіх справ не переробиш, а втома має властивість накопичуватися. Використовуючи вільний час для себе, мама побічно подбає і про малюка, адже для нього немає нічого кращого спокійних, відпочилих батьків.

6676_skolko-spit-novorozhdennyj-v-sutki.jpg (31.91 Kb)

Дуже важливі також регулярні годування - вони сприяють появі у немовляти у певний час почуття голоду. Знаючи, коли дитина спить і коли їсть, ви зможете спланувати ваш день: кудись сходити або з'їздити, домовитись про зустріч або зробити що-небудь, можливе лише в певний, заздалегідь фіксований час. Звичайно, від планів, які не співпадають з часом сну малюка, вам доведеться в перший час відмовитись. Але коли малюк звикне до режиму і повністю перебудується на нього (зазвичай це відбувається протягом двох-трьох тижнів), можна буде робити винятки. Повернення після таких "виняткових" днів до звичного часу сну не складе для вашої крихти особливих зусиль.

На Заході, а останнім часом все частіше і у нас, можна почути прихильників безрежимного догляду за дитиною, коли вона спить і їсть не по годинах, а коли їй цього захочеться. Підтримують цей метод лікарі, які вважають, що це найбільш відповідає потребам дитини в перший час її життя і сприятливо впливає на її розвиток. Вони стверджують також, що ритм утворюється з часом сам собою, без втручання батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно розвивати своє немовля?

І що ж виявляється на практиці? За результатами опитувань, з десяти батьків, які користувалися цим методом, дев'ять потім про це пошкодували. Тільки в одному випадку з десяти малюк поступово самостійно перебудувався на певний, прийнятний для батьків режим. В інших сім'ях безрежимний догляд призвів до хаосу в проходженні дня і, як наслідок цього, втоми і невдоволення батьків. Вони не могли планувати свій день, тому що ніколи не знали, коли ж крихітка засне. Малюки, довго спали вдень, вночі були активними та відпочившими. А деякі взагалі "переплутали ніч і день", і батьки майже всю ніч не могли зімкнути очей. Нерегулярні годування призвели до того, що, коли малюк плакав, батьки не знали, чи голодний він чи плаче з іншої причини. Шалені груди мами в цьому випадку особливо часто заспокоювали малюка. Чи були діти голодні насправді, назавжди залишиться таємницею, а ось що їм на маминих грудях було затишно і спокійно - це факт, тому малюки хоча б через це довго не хотіли відмовлятися від цієї приємної звички. У результаті мами скаржилися, що цілий день тільки й знають, що годують крихітку, і що у них не залишається часу ні на що інше. А деяких діточок, які отримували таким чином занадто багато молока для ще зовсім маленького шлунка, постійно нудило. І навіть у цьому випадку рідкісна турботлива мама здогадалася, що крихітка абсолютно здорова, просто дуже часто їсть.

Мораль цієї байки така, що чіткий розпорядок дня важливий не тільки для батьків, але і для самих малюків.

Отже, коли ж слід починати введення режиму? Звичайно, чим раніше - тим краще.

1. Якщо в перші тижні свого життя немовля ще живе у своєму ритмі, який не піддається контролю, то в 1,5-2 місяці малюк цілком в змозі потихеньку почати пристосовуватися до зовнішнього світу і до зручного для вас часу годувань і сну. Це не означає, що він повинен кричати, чекаючи наступного годування. Все потрібно робити поступово, збільшуючи, наприклад, потроху проміжки між годуваннями і заспокоюючи крихітку до настання потрібного часу іншими способами.

2. 3-4-годинні паузи між їжею будуть, швидше за все, найбільше відповідати потребам вашого малюка і виявлятися прийнятними для вас.

Зрозуміло, паузи можуть бути коротші або довші, вони можуть бути трохи різні протягом дня, в залежності від того, коли і скільки дитина спить, і від ваших потреб. Головне для "внутрішнього годинника" малюка - щоб годування відбувалися щодня приблизно в один і той же час.

3. Регулярним, звичайно, повинен бути й сон. У віці 1,5 місяця ви можете спробувати "метод двох годин", пропонований німецькими лікарями: з моменту, коли малюк прокинувся, до моменту, коли ви знову поклали його в дитяче ліжечко, повинно пройти дві години. Тільки ввечері варто з самого початку дотримуватися певного, зручного для вас часу укладання, навіть якщо маляті доведеться для цього провести без сну більше двох годин. Зате, статут, він цього разу довше проспить, що покладе початок звички тривалого нічного сну.

4. До 3 місяців, коли дитині вже достатньо трьох "тихих години" в день, має сенс ввести певний час для денного сну. Вирішіть заздалегідь, коли вам зручніше укладати дитину, і дотримуйтеся кожен день цього часу. Якщо малюк засинає на ходу, спробуйте не давати йому заснути. Це зажадає від вас сил, але максимум через тиждень ваша крихта звикне до нового режиму і буде відсипатися у встановлений вами час, а ви можете починати планувати свій день. Увечері ж укладайте крихітку, як і раніше в один і той же час.

5. Якщо малюк погано спить вночі, не давайте йому можливості занадто довго спати вдень. Півтори-дві години денного сну за раз - цілком досить для дитини. Не бійтеся спочатку будити її, коли час минув, - через кілька днів вона звикне до нового ритму і буде прокидатися сама. Особливо важливо, щоб малюк не занадто довго спав у другій половині дня. Тривале неспання в кінці дня допоможе йому краще спати вночі. Крім того, занадто довга "тиха година" робить складним дотримання режиму: дитину, яка довго спала вдень в наступний раз складно укласти. Коли вам це нарешті вдалося, виявляється, що час зрушений і весь режим порушений.

6. Є, звичайно, діти, які самі по собі сплять вдень набагато менше, іноді не довше ніж півгодини. Напевно, вам доведеться з цим змиритися. Зазвичай недовго сплять вдень діти, які мало сплять взагалі. Але, як вже було сказано, навіть ці малюки можуть навчитися спати на цілу годину довше, якщо будуть засипати по режиму і самостійно в своєму ліжечку.

7. Привчати крихітку засипати в ліжечку без допомоги батьків варто з самого початку. Для цього регулярно кладіть малюка перед сном в дитяче ліжечко одного (якщо він ще малий і не може заснути один, то хоча б на короткий час, щоб малюк потихеньку звикав до цього відчуття, а не опинявся в ліжечку тільки після того, як затишно заснув у мами на плечі). З досвіду, найлегше привчаються засинати самостійно малюки у віці 2-3 місяців.

8. Щоб скласти зручний для вас і дитини розпорядок дня, підрахуйте, скільки годин на добу ваш малюк спить в даний момент, скільки з них він може спати вночі і скільки залишається відповідно на денний сон. Тепер потрібно тільки визначити, коли вам найбільш зручно укладати крихітку ввечері, а також за скільки прийомів і в який час він буде спати вдень.

Наприклад, режим тримісячного малюка, якаий спить ще по три рази на день, може виглядати наступним чином: нічний сон з 21:00 до 6:00, денний - з 9:00 до 11:00, з 13:00 до 14:30 і з 16:30 до 18:00.
Починаючи з шестимісячного віку маляті вже цілком достатньо двох "тихих годин" на день. Так, він міг би спати вночі з 21:00 до 7:00, а вдень з 10:30 до 12:00 і з 15:30 до 17:00. (Час неспання перед сном повинно бути найбільш тривалим і тривати не менше 4 годин).

А в рік-півтора більшість дітей переходить на єдиний денний сон, і ви можете укладати вашого малюка, наприклад, вночі з 21:00 до 7:00 і вдень з 13:00 до 15:00.

Чим старша дитина, тим легше їй пристосуватися до заданого вами режиму. Але в будь-якому випадку для звикання до нового розпорядку дня малюкові необхідний час (до трьох тижнів), і це виправдає себе в майбутньому.

9. Склавши для дитини розпорядок дня, не забудьте регулярно переглядати його, пристосовуючи режим до віку і зміненим потребам малюка!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: немовля, новонароджений, дитина, сон, проблеми зі сном, безсоння, капризи, батьки, поради


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і

Як виховати впевнену в собі донечку?

Виховання | 08:30, 16.05.2024

Сучасні дівчатка знають, що вони - достойні найкращого, що у них стільки ж прав, як і у хлопців, і що вони мають право бути собою, мати власну думку і погляди на життя, навіть якщо ті не збігаються з поглядами інших.

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новин

Якщо дитина боїться води

Дитина | 14:50, 12.05.2024

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новина: це не смертельно і не назавжди. Що робити, щоб син чи дочка полюбили цей процес?

Чому дитина плаче перед сном? Причин може бути безліч. Але їх можна класифікувати за віком. Наприклад, новонароджені та немовлята часто і довго плачут

Чому діти влаштовують істерику перед сном та як цього уникнути?

Дитина | 09:30, 10.05.2024

Чому дитина плаче перед сном? Причин може бути безліч. Але їх можна класифікувати за віком. Наприклад, новонароджені та немовлята часто і довго плачуть вввечері, коли не можуть заснути. Як би абсурдно це не звучало, та найменші діти, коли сильно хочу

Багато батьків прагнуть стати для своїх дітей не лише мамою/татом, а й другом. І якщо одні психологи заохочують це, інші - категорично проти, мовляв,

Як встановити міцний зв'язок з дитиною?

Мама | 11:20, 08.05.2024

Багато батьків прагнуть стати для своїх дітей не лише мамою/татом, а й другом. І якщо одні психологи заохочують це, інші - категорично проти, мовляв, якщо батьки будуть дитині друзями, то хто ж буде для неї батьками? Проте, навіть якщо ви не прагнете

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: